Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Legal doping

A+A-


Çetinkaya futbolcuları dünkü maçta çok iyi mücadele ettiler. Belli ki hafta içindeki yönetim oluşumuyla ilgili pozitif gelişme futbolculara da olumlu yansımış. Adeta legal bir doping aldılar maç öncesinde.

İkinci devrede oyun üstünlüğünü tamamen kaptırsalar da özellikle Faye ve kaleci Ahmet’in süper oyunuyla rakibe gol şansı verilmedi. Orta alanda iyi kapanan takım, hücumda hem güçlü hem de iş bitirici Sherman’la sonuca gitti.

Erken bir dakikada rakibinin on kişi kalmasıyla oyuncu sayısı üstünlüğünü oyun üstünlüğüne de çeviren sarı kırmızılılar, ikinci golle bir o kadar daha moral buldular. Hava toplarında Faye’nin hatasız oyununun yanısıra Gökhan da başarılıydı. Erdinç ön liberoda kolay geçilmedi. İlk devrede pas oranı yüksek olan takım, bu artısını ikinci devreye yansıtamadı. Hatalı paslarla hücuma yeterince etkili çıkılamadı. Ancak iyi kapanan ve kalecisi de gününde olan Çetinkaya ilk galibiyetine deplasmanda da olsa imza atmayı başardı.

***

Mormenekşe ise belki de sahanın en önemli ve kritik ismi olacak Yusuf Beyazi’nin erken bir dakikada kırmızı kart görmesiyle sahada on kişi kaldı. 1-0 yenik duruma düştü. Oyun düzeni bozuldu. Özellikle savunmada serbest adam olarak oynayan Hüseyin Özbaysal dörtlü savunmanın göbeğinde yük yemek zorunda kaldı. Orta alana çıkışlar zorlaştı. Hücuma çıkışlar daha da zorlaştı. Bunun üzerine uzun ve yüksek paslarla ceza alanına gönderilen topların hemen hemen hepsi Faye tarafından önlendi. Bu konuda ısrarını ikinci devrede de sürdüren ve yan toplarda iyi olan bir savunmayı bu şekilde geçmeyi isteyen Mormenekşe bunu başaramayınca özellikle Can Özsoy’la göbekten gitmeyi de denedi. İki güzel şutta iki güzel kurtarışla bu kez kaleci gole izin vermedi.
Fehim Dayı iyi bir yönetim göstermedi. En kritik dakika olan penaltı pozisyonunda bana göre doğru karar verdi. Ama kart sarı olmalıydı. Bazı ikili mücadelelerde takdir hakkını yanlış kullandı.

Bu yazı toplam 917 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar