Lefkoşa Kupası tamamlandı

Lefkoşa Kupası tamamlandı

KKTC Atıcılık Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan müsabakalar devam ediyor.

A+A-

Skeet ve Trap Lefkoşa Kupası müsabakaları Federasyonun Gönyeli Kenti baraj bölgesinde bulunan Atatürk Atıcılık Kompleksi içerisinde yer alan Özer Boyacı Plak Atışları Poligonunda, Skeet 12-13 Haziran ve Trap 19-20 Haziran tarihlerinde 2 haftalık bir süre içerisinde gerçekleştirildi.

p6200558.jpg

Komplekste, Bellapais Avcılık Atıcılık Derneğinin atış alanlarını yenileme çalışmaları çerçevesinde atıcı sporcuların motivasyonları arttırılarak yeni KKTC REKORU ve REKOR EGALE’leri elde edildi. Müsabakalar, ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu) Olimpik Trap-Skeet Atıcılık Disiplinleri teknik kuralları ve poligon düzenlemeleri çerçevesinde organize edildi. Müsabakalarda büyük, genç ve veteran erkekler kategorilerinde 2 günde toplam 125 plak hedefe atışlar yapıldı.

Trap ve Skeet A sınıfı büyük erkekler ile Skeet genç erkekler kategorilerinde 125 puanlama atışları sonrası en iyi 6 atıcı sporcu arasında final atışları yapılarak kupa müsabakalarının sporcu derece sıralamaları gerçekleştirildi.

p6200564.jpg

Sporting Ligi başlıyor    

KKTC Atıcılık Federasyonuna bağlı poligon işletmecisi kulüplerin ortak çalışmaları ile uluslararası plak atışları “Sporting” ligi de yakın bir zamanda başlıyor. Atıcılık disiplinleri arasında büyük katılım gören Sporting Atışları, özellikle genç yeteneklerin keşfinde önemli rol aldığından Atıcılık Federasyonu tarafından hassasiyetle değerlendiriliyor.

 

SKEET LEFKOŞA KUPASI

SONUÇLAR

12-13 HAZİRAN 2021

BÜYÜK ERKEKLER “A”

1-Salih ODAY (Girne A. A. Kulübü) 117 Puan – 55 Final

2-Ali SOMUNCU (Bellapais A. A. Derneği) 121 Puan REKOR EGALE – 52 Final

3-Salih HAFIZ (Lefke A. A. Birliği) 121 Puan REKOR EGALE – 44 Puan

4-Kemal MADENCİOĞLU (Bellapais A. A. Derneği) 119 Puan – 35 Final

5-Salahi ZAİMOĞLU (Bellapais A. A. Derneği) 116 Puan – 23 Final

6-Mehmet SABANCI (Boğaztepe A. A. Birliği) 115 Puan – 15 Final

 

 BÜYÜK ERKEKLER “B”

1-Ali SOMUNCU (Bellapais A. A. Derneği) 121 Puan REKOR EGALE

2-Mehmet ŞAHOĞLULARI (Girne A. A. Kulübü) 112 Puan

3-Hazar YAHAT (Boğaztepe A.A.Birliği) 111 Puan

 

KADINLAR

1-Neşe GÜRSES (Girne A. A. Kulübü) 103 Puan

2-Meral METAY (Girne A. A. Kulübü) 59 Puan

3-Dilber BAŞAVCI (Doğancı A. A. Birliği) 53 Puan

p6200615.jpg

GENÇ ERKEKLER

1-Cahit SEVEN (Maraş A. A. Birliği) 106 Puan – 41 Final

2-Ahmet TATLISES ( Vadili A. A. Birliği) 93 Puan – Final 38

3-Osman MAVİDENİZ (Girne A. A. Kulübü) 91 Puan – 32 Final

4-Halil TÜRAY (Doğancı A. A. Birliği) 90 Puan – 25 Final

5-Okcan YORGANCIOĞLU (Vadili A. A. Birliği) 92 Puan – 19 Final

6-İbrahim AKGÜRCÜ (Lefke A. A. Birliği) 110 Puan – 11 Final

7-Şener ÖZGÜN (Doğancı A. A. Birliği) 59 Puan

 

VETERAN ERKEKLER

1-Hakkı SOMUNCU (Gönyeli A.A.Birliği) 102 Puan REKOR

2-Mustafa G.ÖZTÜRK (İskele A.A.Birliği) 95 Puan

3-Yaşar ÇİFTGÜL (Doğancı A. A. Birliği) 79 Puan

4-Mehmet MULLAAZİZ (Doğancı A. A. Birliği) 78 Puan

5-Mustafa MARGİLİLİ (Lefke A. A. Birliği) 64 Puan

6-Ayhan SILAYDIN (Gazimağusa A. A. Birliği) 53 Puan

 

TAKIM

1-BELLAPAİS AVCILIK ATICILIK DERNEĞİ - 347 PUAN

Kemal MADENCİOĞLU / Salahi ZAİMOĞLU / Kağan DAYI

 

3-LEFKE AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ - 343 PUAN

Salih HAFIZ / Özden TUNÇKOL / Yaşar AKMEN

 

2-BOĞAZTEPE AVCILIK ATICILIK DERNEĞİ - 335 PUAN

Mehmet SABANCI / Aykut SATVET / Hazar YAHAT

p6130711.jpg

 

 

TRAP LEFKOŞA KUPASI

SONUÇLAR

19-20 HAZİRAN 2021

 

 

BÜYÜK ERKEKLER “A”

1-Halil PAŞA (Girne A. A. Kulübü) 107 Puan – 36 Final

2-Ahmet ARKOÇ (Boğaztepe A. A. Birliği) 114 Puan – 34 Final

3-Şevki KUNNA (Bellapais A. A. Birliği) 104 Puan  – 24 Final

4-Raif PAŞA (Girne A. A. Kulübü) 102 Puan – 22 Final

5-Ayhan ACARKAN (Girne A. A. Kulübü) 108 Puan – 15 Final

6-Osman BENLİ (Gönyeli A. A. Kulübü) 104 Puan – 12 Final

 

 BÜYÜK ERKEKLER “B”

1-Ayhan ACARKAN (Girne A. A. Kulübü) 108 Puan

2-Tunç CANKUT (Gönyeli A. A. Kulübü) 102 Puan

3-Bora HACI (Gönyeli A. A. Kulübü) 100 Puan

 

GENÇ ERKEKLER

1-Tan PARALİK (Boğaztepe A. A. Birliği) 100 Puan

2-Öskan UZUNSAF (Cihangir A. A. Birliği) 90 Puan

3-Akif EMİRSOYU (Gönyeli A. A. Kulübü) 50 Puan

 

VETERAN ERKEKLER

1-Ahmet GULLE (Gönyeli A. A. Birliği) 86 Puan

2-Cemal PARALİK (Hamitköy A. A. Birliği) 72 Puan

 

TAKIM

1-GİRNE AVCILIK ATICILIK KULÜBÜ 317 Puan

Halil PAŞA / Raif PAŞA / Ayhan ACARKAN

 

2-GÖNYELİ AVCILIK ATICILIK KULÜBÜ 305 Puan

Hasan EYLENCELİ / Bora HACI / Osman BENLİ

 

3-BOĞAZTEPE AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ 305 Puan

Ahmet ARKOÇ / Ahmet PARALİK / Çavlan PARALİK

Bu haber toplam 147 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.