Lefke'deki olaylarla ilgili karar açıklandı

Lefke'deki olaylarla ilgili karar açıklandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu aldığı kararları açıkladı. Cihangir ile oynanan maçta yaşanan saha olayları ve Cihangir Başkanı Hüseyin Karavezirler'in dudağının patlaması ile ilgili olaylar sonrasında Lefke'nin sahası bir maç kapatıldı

A+A-

Lefke 16 Ağustos Stadı’nda Lefke ile Cihangir arasında 27 Mart tarihinde oynanan müsabakada yaşanan saha olayları ile ilgili karar açıklandı.

Yapılan açıklamada gözlemci raporu çerçevesinde bir grup Lefke taraftarının Cihangir taraftarlarına saldırdığı ve arbede yaşandığı, Cihangir Başkanı Hüseyin Karavezirler’in bu arbedede dudağının patladığı belirtilirken, Lefke yöneticisinin savunma yaptığı ve özür dileyerek mülayim davranılması talep ettiği ifade edildi.

Kurul yaptığı inceleme ve değerlendirme çerçevesinde Lefke’nin saha olaylarına sebep olduğu bulgusuna varıldı ve talimat ihlallerinden dolayı Cihangir başkanına yönelik yapılan fiili müdahalede ihlalin işleniş biçimi, ağırlığı ve somut olayın meydana geliş şekli de dikkate alınarak Lefke’ye bir maç saha kapama cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

KIRMIZI KART VE DİSİPLİN CEZALARI

Sampson Agoha (Gönyeli SK)
1 Maç

Mustafa Çağlar (Baf Ülkü Yurdu)
2 Maç

Berkem Erengil (China Bazaar Gençlik Gücü TSK)
1 Maç

Umutcan Tuna (Çetinkaya TSK)
2 Maç

Halil Kutlu Menevili (Mormenekşe GBSK)
1 Maç

Celal Güllet (Mormenekşe GBSK)
1 Maç

Ege İsmail Bal (Çanakkale TSK)
1 Maç

Hazar Latif (Cihangir GSK)
1 Maç

Sunay Emirkan (Cihangir GSK)
1 Maç

Volkan Mert Nalbant (Girne Halk Evi)
1 Maç

Arda Gök (Yonpaş Dumlupınar TSK)
2 Maç

 

 

TEKNİK DİREKTÖR, ANTRENÖR, YÖNETİCİ VE KULÜP PERSONELİ

Ragıp Kanatlı (Hamitköy ŞHSK)
1 Maç

İrfan Esendağlı (Mesarya SK)
1 Maç

 

4 SARI KART NEDENİYLE 1 MAÇ CEZALI OYUNCULAR

Cenker Yazar (L. Gençler Birliği SK)

Mehmet Neşe (Binatlı YSK)

Erkan Gezici (Yalova SK)

Serkan Zeyin (Düzkaya KOSK)

Kağan Görneçli (Gönyeli SK)

Süleyman Bayır (Mormenekşe GBSK)

Eren Kandemir (Çanakkale TSK)

Okan Göktürk (Mesarya SK)

Abdullah Erol (Mesarya SK)

Nevzat Duran (Mağusa Türk Gücü)

Mehmet Batuhan Gürbıyık (Yonpaş Dumlupınar TSK)

Hüseyin Turan Yeşil (Görneç KSK)

Mert Ateş (Hamitköy ŞHSK)

Ömer Ergün (Çetinkaya TSK)

Osman Kırmızı (L. Gençler Birliği SK)

Farouk Dadzie (Doğan Türk Birliği)

Hürol Bayrakçı (Maraş GSK)

Ahmed Suat Doran (Hamitköy ŞHSK)

Can Karabulut (Görneç KSK)

Billy Michael (Doğan Türk Birliği)

Mehmet Ali Çimen (Görneç KSK)

 

Bu haber toplam 754 defa okunmuştur
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.