KTSYD, Üstel ile görüştü

KTSYD, Üstel ile görüştü

Başbakan olarak görevlendirilen Ünal Üstel, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Başkanı Necati Özsoy ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

A+A-

Ünal Üstel’e kabulünde spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu eşlik etti.

Ünal Üstel kabulde yaptığı konuşmasına sporun ülkemiz için vazgeçilmez olduğunu söyleyerek başladı ve şunları kaydetti:

 “Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde bir yandan sıkıntılar ile mücadele ederken, diğer yandan da ülke gençlerinin daha aktif spor yapmaları ve dışa açılımlarını kolaylaştırmak için hükümet olarak elimizden ne gelirse yapıyoruz ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Spor Şuramızı da sporun ve sporcumuzun önünü açmak için yaptık. Şurada ne karar alınırsa, yürürlüğe koymak için elimizden gelen gayreti yapacağız dedik, bunun da arkasındayız. Şuranın yapılması ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı’nın da aramızda bulunması sporumuza yeni bir heyecan, şuraya ise ayrı bir renk kattı. Önümüzdeki günlerde Ankara’ya bir ziyaretimiz olacak ve orada da TC Gençlik ve Spor Bakanı’nı ziyaret edeceğiz. Ülkemize güzel bir futbol stadı ve yeni spor salonu gerekmektedir. Atatürk Stadımızın neredeyse her tarafı SOS vermektedir. Yeni dönemde yeni projelerimiz arasına bunları da koyduk ve Türkiye Cumhuriyeti ile bunları paylaşacağız. Bu projeleri kendi yerel bütçemizle yapmayı arzu ederdik ancak o noktada değiliz. Bu kadar ambargolar altında, 33 federasyonumuzun aktif çalışması çok önemlidir. Federasyon olarak veya kişisel girişimlerindeki ile önemli dış temaslar yapılmakta sporcularımız başarılı performanslar sergilemektedir. Biz de hükümet olarak spor alanında faaliyet gösteren tüm federasyonlarımıza elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Eksiklerimizi ve ihtiyaçlarımızı müsteşarımız ile tespit ettik ve gerekli raporumuzu çıkardık. 2024 yılında sıkıntıların bir kısmını ortadan kaldırmış olacağız. 2024 yılında tüm spor federasyonlarına ve okul sporlarına ciddi bir kaynak ayrılacak. 2024’ten sonra yeni bir dönem, yeni bir sayfa açılacak. Hem sporda hem de ekonomide yeni bir dönem yaşanacak.”

                                                                                                                                                            

Özsoy: Ülkemiz için çalışıyoruz

KTSYD Başkanı Necati Özsoy, Başbakan’ı ziyarette yaptığı konuşmada, Spor Yazarları Derneği’nin KKTC ile birlikte 40. yaşını kutladığını, 1983 yılından günümüze kadar derneğe başkanlık yapmış değerli isimlerin çalışmaları ile kurumsal bir yapıya kavuştuklarını söyledi.  Özsoy, sadece ülkenin sporu ile ilgili yazarlık ve yorumculuk yanında, dernek olarak sosyal ve kültürel anlamda da projeler yaparak ülke için çalıştıklarını vurguladı. Özsoy şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin üyeleri ile bir bütün olarak ülke sporuna her alanda hizmet vermektedir. En son örneğimiz 5 yıl sonra yapılan Spor Şurası’nda görülebilmektedir. KTSYD tarafından şuraya gönderilen 5 üyeden biri Şura Genel Kurulu’nda Divan başkanlığı, bir diğer üyemiz şuradaki komisyonların birinde başkanlık, diğer üyemiz bir başka komisyonda başkan yardımcılığı yapmıştır. Diğer üyelerimiz de komisyonlarda görev alarak güzel çalışmalara imza attılar. Yurt dışına giden spor federasyonlarının kafileleri ve okul sporları kafilelerinin temsiliyetlerinin ülke basınında yer alması konusunda da gerek Şura’da, gerekse direkt derneğimize talepler olmaktadır. Bu kafilelerde KTSYD tarafından 1 üyenin bulunması temsiliyetin daha doğru, daha tarafsız ve çok sesli olmasını sağlayacak olup bu konuda KTSYD üyelerinin göreve hazır olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. KTSYD, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile çok iyi işbirliği içindedir. Her yıl Ocak ayında yapılan eğitim seminerimiz de bu işbirliği çerçevesinde ilk kez İstanbul’da yapılacaktır. İstanbul’da 5-7 Ocak’ta yapılacak Eğitim Seminerinde sizleri de aramızda görmekten onur duyacağınızı belirtir bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.”

 

Cahitoğlu: Tesisleşme adına ciddi yatırımlar olacak

Kabulde hazır bulunan spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu da yaptığı kısa konuşmada “Biz sadece futbola değil diğer tüm federasyonlarımıza devlet katkısını çok ciddi anlamda artıracağız. Maliye ile yaptığımız görüşmede 2024 bütçesinde, proje kalemimizi artırdık. Tesisleşme adına çok ciddi yatırımlarımız olacak ve sporun tesisleşme sıkıntılarını 2024’te ciddi boyutta aşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 379 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.