Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Kendim ettim kendim buldum

A+A-

Savunmada harika kapanmışsın, orta sahada tüm ikili mücadelelerden üstün ayrılmış ve yetmiş dakikaya iki de gol sığdırmışsın. Üstelik rakip savunmada dökülürken, gol ayakları da iş yapamadığı için oyundan alınmış. Kısaca rakip moral olarak yıkılmış, üçüncü golü atarak farka gitmek varken, sen sanki bunlar hiç olmamış gibi kendi yarı sahana kapanıp gol yememeğe uğraşırsan elbette maçı berabere bitirirsin. Dua etsinler de uzatmanın son dakikasında savunma yerden gelen ve ağlara giden topu çizgiden çıkararak Yenicami’yi mağlubiyetten kurtardı.

Doğan, savunmada hiç bu kadar kötü oynamamıştır sanırım. Ahmet ve Emin hata üstüne hata yaparken, sağ bekte Ali Savaşan da onlarla yarış etti. Savunmanın önünde oynayan Farouk da ilk yarıda top kaptırmakta onlarla yarışa girdi.

Tansel kanatta, Halil Turan da ilerde etkili olamadılar, Billy de istediği topları alamadı. Orta sahada, rakibin teknik kapasitesi yüksek futbolcuları nedeniyle sürekli top kaybeden DTB, İlk yarıda Sylla’nın attığı dışında başka gol yemediyse, kaleci Ozan Moroğlu’nun kurtardığı pozisyonlar sayesinde yemedi.

Özetle Doğan kaleci Ozan ve Kenan hariç çok kötü oynadı. Nasıl berabere bitirdi derseniz; Kenan sert şutlarından biri ile farkı bire indirip adeta ölmüşleri oynayan takım arkadaşlarını diriltti. İkinci golde büyük hatası olan Ahmet Sönmez ise, Kenan’ın köşe vuruşundan gelen topu kafa ile çerçeveye göndererek skoru eşitledi ve kendini affettirdi.

Yenicami, çok kaliteli futbolculara sahip bir takım. Özellikle orta sahada Yakup, Mehmet Çavuş, Fikret ve Hascan harika işler yaptılar. İleride Fırat’ın harika oyununa Sylla da eşlik edince, oynadıkları güzel futbol izleyenlere keyif verdi.

İlk yarıda savunmada iyi kapandılar ama ikinci yarıda 70’de fark iki olunca, anlamsız telaş ve skoru koruma içgüdüsü deplasmandan galibiyetle dönüp iki puan farkıyla ikinci olma şansını yitirmelerine neden oldu. Belki yine ikinci oldular ama averajla…

 

*Kadro kalitesi olarak Yenicami birçok takımdan daha avantajlı. Özellikle orta sahada çok iyi futbolcuları var. Fırat ve Sylla da gole yakın olduklarını izleyenlere gösterdiler. Yapılan dört değişiklik olumlu mu yansıdı derseniz? Bence hayır. Ali Bayır dışında diğerlerinin kendilerinden önce oynayan arkadaşlarından daha iyi olduklarını söylemek olası değil.  

Bu yazı toplam 1168 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar