Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Kazanma hırsı

A+A-

MTG, sezona geç başlamanın ve yeteri kadar transfer yapamamanın dezavantajlarını yaşamaya devam ediyor.

Geçen sezon da benzeri sıkıntılara, sezon içi sıkıntılar eklenmiş, sezon sonunda direkten dönülmüştü. Bu sezon ligin genel durumuna bakıldığında ligin alt kısmındaki mücadele son haftaya kadar gidecek gibi görünüyor. Bu noktada sezonu en geç açan ve kadro zenginliği olmayan sarı yeşilliler, ikinci haftada kendi evlerinde gösterdikleri oyun anlayışıyla ciddi sıkıntı yaşayacak 2-3 takımdan biri durumuna geldiler. Güç anlamında maçın sonunu getirememe problemini yaşıyorlar.

Geçen hafta dokuz kişiyle yarım saatten fazla mücadele eden, net gol pozisyonu bulan ve yenilmeyen bir takım karşısında beraberliği yakaladıktan sonra aranan maceranın faturası acı oldu. Gereksiz savunma hataları en azından bir puan alınabilecek bir maçı kaybettirdi. Edwin’in sakatlanması, hücumda takımın elini kolunu bağlarken, Hüseyin Kayalılar, yıllardır oynamadığı santrfor mevkiinde bekleneni veremedi. Kalabalık savunma aşılamadı. Kanatlar etkili olmazken, Hasan Göray’ın oyunu girmesiyle kanatlar harekete geçti. Reşat’ın golü bir puanı getirecekti. Ancak golün ardından şaha kalkmış at gibi harekete geçen sarı yeşilliler, alt taraftan saplanan mızrağı göremediler.

Mormenekşe ise dirençli oyununu oynamaya devam ediyor. İki cezalı ve bir sakat oyuncusuyla zorlanacağı tahmin edilen kırmızı yeşilliler, verdikleri mücadele ve gösterdikleri oyun anlayışıyla,  şimdiden ligin aşağısında kalmayacaklarını ispatlamış oldular.

Saha içinde yerine göre yapılan taktik değişikliklerle daha zengin bir oyun oynandı. Ayağa isabetli pas yapan, çabuk atağa kalkan, ikili mücadeleleri kolay kaybetmeyen, kanatlarda etkili olan, hücumda birebirde etkili olan ve golü sürekli düşünen bu anlayış, yüksek mücadele gücü ve kazanma hırsıyla birleşince galibiyet zor da olsa geldi. Eren, Burak ve Cemil’in sürekli yer değiştirmeleri, rakip savunmayı şaşırttı. Oyunda maç boyunca etkili olamayan Burak’ın son dakikalarda önce kaçırıp sonra da atması ve kendinden bekleneni son anda da olsa vermesi, takıma ve camiaya adeta ikinci bayramı yaşattı. Savunmada Richard ve Yusuf Beyazi neredeyse hatasız oynadı. Ortada sahanın en iyisi Mehmet Fuat, takımın dinamosu gibi çalıştı. Hiç durmadı. Özellikle Can Özsoy’la uyumu, takımın önemli artısı oldu. Son bölümde oyuna giren Selçuk’un katkısı yadsınamaz. İki haftada kadro sıkıntılarına rağmen komşu takımlardan kazanılan dört puan çok önemli. Ancak en önemli sınav sanırım önümüzdeki hafta olacak.

Savaş Tilki ve yardımcıları iyi bir yönetim gösterdiler. Tüm KKTC ve Kıbrıs Türk Spor camiasının Kurban Bayramını da kutlarım.

Bu yazı toplam 1052 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar