Hüseyin Kıral

Hüseyin Kıral

Hoş olmadı

A+A-

Son üç sezonda iki Süper Lig şampiyonluğu yanında bir de sezon öncesi oynanan Süper Kupa şampiyonluğu kazanan teknik adam olarak Kıbrıs Türk futbol tarihine adını yazdırmayı başaran Sedat Devecioğlu’na, Yenicami başkanı Ali Vehid’in ve yönetim kurulu üyelerinin davranış biçimi hiç hoş olmadı.

Ancak şunu baştan belirteyim; başkan Ali Vehid’in ve yönetiminin almış olduğu bu karara saygılıyım…

Ancak, hiç kimse camialardan büyük değildir.

Burada ister Sedat Devecioğlu olsun, ister Ali Vehid.

Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, görevden alındığını basındaki arkadaşlarından öğrenmemeliydi.

Sedat Devecioğlu eğer Yenicami’ye karşı kötü bir davranış içine girdiyse bile görevden alınışı bu şekilde olmamalıydı.

Başkan Ali Vehid, (ne duymuşsa, ne öğrenmişse) almış karşısına yönetim kurulu üyelerini ve konuşmuş, anlatmış, Sedat hocayı teknik direktörlük görevinden almış (bu gayet doğal). Doğal olması gereken bir başka olay ise çağırırsın karşına sana üç sezonda iki şampiyonluk, bir de Süper Kupa şampiyonluğu yaşatan teknik adamını, tokalaşarak, elini sıkarak onun yüzüne TEŞEKKÜR ederek bu kararı açıklarsın.

Ki, bırakın siz Sedat hocayı görevden almayı, zaten Cumartesi akşamı oynanan Kıbrıs Kupası karşılaşması sonrası Sedat hocanın görevi sona ermişti.

Ne yapmış Sedat hoca ki alelacele toplanan yönetim, yangından mal kaçırır gibi gecenin 9 buçuğunda Yenicami Ağdelen Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Selçuk Zekai’nin imzası ile bunu basınla paylaşır?

Sedat hoca, bir kulüp başkanı ile telefonda konuşmuş (bu konuşmayı da başkan Ali Vehid ile paylaşmış!)

Dedikodulara göre ise Sedat Devecioğlu bir kulüp başkanı ile yemek yemiş ve gelecek sezon için de el sıkışmış!

Olamaz mı yani?

Cumartesi akşamı sezonun son maçını oynamış ve Pazar sabah uyandığında görevini laiki ile tamamlamış bir teknik adam olarak her takımın yöneticisi, her kulüp başkanı ile konuşmaya hakkı var, tıpkı Yenicami Ağdelen Spor Kulübü’nün başkanı ile konuşacağı gibi.

Bir de Yenicami Ağdelen Spor Kulübü Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Selçuk Zekai kardeşimin yayınladığı bildirinin sonunda kullanılan “takımımızın hak ettiği teknik kadroyu en kısa sürede takımın başına getireceğiz” cümlesi gerçekten hiç hoş olmadı.

Ne yani Sedat Devecioğlu bu takımın hak ettiği bir teknik adam değil miydi?

Üç sezonda Yenicami takımı ile birlikte iki (2) SÜPER LİG, bir (1) de SÜPER KUPA şampiyonluğu yaşayan Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, doğrudur Yenicami başkanı Ali Vehid ve yönetiminin bu davranışını hiç hak etmedi. Çünkü bu gibi davranışlar hiç de hoş olmayan davranışlardır.

Ayni başkan ve yönetim, sezon içinde Yenicami’yi ŞİKECİLİK ile suçlayan kişilere, ayni başkan ve yönetim şampiyonluğa koşan teknik adamına “O Çocuk” diye hitap eden kişilere cevap vereceğine sezonu başarı ile tamamlamış bir teknik adamına sen bu Yenicami’yi hak etmedin diyecek!

YAZIK!.. Çok YAZIK!..

Bu yazı toplam 2244 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.