Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Hisar tamam, ya deplasman?

A+A-

Zaman zaman temposu yükselse de maçın genelinde daha iyi oynayıp, istediğini daha akıllı bir şekilde davranarak alan taraf Mağusa Türk Gücü oldu. Çok pozisyon bulamasalar da bulduklarını olumlu değerlendirdiler.

Uğur Gök ve Nurettin’in bugün çok iyi olmaları takım adına ciddi bir artı oldu. Mücadele gücü yüksekti. Hemen hemen her futbolcu dakika dakika gereğinden fazla mücadele ederek, takımın galibiyetine katkı yaptı.

Ayağa isabetli paslarla oyunun kontrolünü daha fazla elinde tuttular. Sarı yeşillilerde uyum her geçen hafta artıyor. Takım olma becerisi de gösteriliyor. Ancak zor bir fikstür de onları bekliyor. Deplasman karnesindeki kırk notlar düzeltilebilirse ve evinde bu şekilde kazanmaya devam ederse, takımın şampiyonluk iddiası da devam eder.

Taraftarlar soğuk, yağışlı ve rüzgarlı havaya rağmen tribünde ve “hisar”daki yerini alarak takıma maç boyunca ciddi destek verdiler. Camiada ciddi bir inanmışlık havası olduğunu söylemek mümkün.

Küçük Kaymaklı’da ise yeni transferler Neval dışında bekleneni veremedi. Hücumda İbrahim Çıdamlı yeterli etkinliği gösteremedi. Zokou, Mike’in birebir markajından sıyrılamadı. Kurtulduğu tek pozisyonda yakın mesafeden topu dışarı gönderdi.

İkinci devrede rakip yarı sahada biraz daha fazla etkili olan Küçük Kaymaklı izledik. Ancak  kale önünde son vuruşu yapacak ciddi bir golcüye ihtiyaç var.

İki kupa maçında on gol kaydeden bu takımın zaman zaman geriye yaslanan bir rakip karşısında pozisyon da bulmasına karşın gol kaydedememesi ciddi bir tezat oluşturdu. Ancak daha uyumlu ve birbirini daha iyi tanıyarak oynayan bir Kaymaklı takımı, daha başarılı sonuçlar alacaktır.

Serhan Şimşek, genelde iyi bir yönetim göstermesine ve özellikle avantaj kuralını çok iyi uygulamasına karşın, 61. dakikadaki Mustafa Tekpınar’ın çok tartışılan pozisyonunda penaltı kararını vermedi.

Bizim görüş açımızdan baktığımızda, kasıt olmasa da topun gidiş yönünü engellediği için elle oynama penaltı olarak değerlendirilmeliydi. Ancak hakemin görüş açışı nasıldı veya önünde futbolcu engel var mıydı, diye sormak da gerekir.

 

Bu yazı toplam 716 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar