Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Hisar resitali

A+A-

Oynayacaksan böyle oynamalısın. Rakibin yapacaklarını bekleyip ona göre hareket etmek yerine, hızlı ve çabuk hareket ederek rakibi hataya erken zorlayan Mağusa Türk Gücü, ikinci haftada çok güzel bir galibiyete imza attı.

Sahanın en iyisi kuşkusuz Emre Özsin’di. Sadece golleriyle değil, mücadeleciliğyle de takımına ciddi katkı yapan bu genç ve golcü ismi keyifle izlemeye devam edin derim. Ancak tüm MTG futbolcuları da üzerlerine düşeni yaparak, bu sezon, geçmiş sezonlara göre daha iddialı olduklarını kanıtladılar.

***

Mustafa Tekpınar, yeni takımına uyum konusunda sıkıntı yaşamıyor. Dünkü performansıyla son birkaç sezondur savunmada sıkıntı çeken sarı yeşillilere önemli katkı yapacaktır. Emre’den gelen iki gol ve Uğur’un kazandırdığı penaltıyla skor üstünlüğü yakalayan sarı yeşilliler, oyuna hükmeden taraftı. Pas alışverişi son dakikaya kadar sürdü. İsabetli pasların çok oluşu ve iyi organize olmaları, takım adına ciddi bir artı oldu. Her iki devrede olmak üzere toplamda on civarında gol pozisyonu buldular. Uzaktan şutlar etkiliydi.
Nurettin’in süper plase vuruşunu Cenk uzanarak çıkarırken, Kabore’ninki direkten dışarıya gitti.

***

İkinci devrede de sarı yeşil resital devam etti. Yasin Kurt’un hücumdaki etkisi yadsınamaz. Zaman zaman düşen tempoyu yeniden artıran isimdi.  Emre’nin asistiyle Uğur da sahne alınca dörde çıkan farkı kapatmak o andan itibaren Türk Ocağı için çok zorlaştı. Daha ilk devreden başlayan değişiklikler, saha içindeki müdahaleler yetersiz kaldı. Bireysel anlamda iyi bir takım gibi gözüken Türk Ocağı’nın, takım ve organizasyon anlamında daha katedeceği yol var. Bulunan 2-3 pozisyon cömertçe harcanırken, Ertaç golcülüğünü konuşturtarak takımına en azından şeref sayısı kaydetti. Ancak savunmada ciddi bir sıkıntı var. Orta alanda kurgusu içinde savunmaya yardım da ayrıca problem. Ülkenin en iyi savunma oyuncularından olan Salih Say bile bu savunmayı yönlendirmekte yetersiz kalıyorsa, bu ciddi sıkıntı daha ilk haftalarda kendini göstermiş oldu.

Mehmet Sezener ve yardımcıları iyi bir yönetim gösterdiler. Mehmet Sezener’in bazı ikili pozisyonlara yakınlığı ise göze çarptı.

Bu yazı toplam 1228 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar