“Hedefimiz birlik ve beraberliği sağlamak”

“Hedefimiz birlik ve beraberliği sağlamak”

Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği başkanı Mehmet Çil, yönetim kurulu ile birlikte gerçekleştirmeyi hedefledikleri konusunda açıklamalarda bulundu.

A+A-

Mehmet Çil’in açıklaması şöyle:

“Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği olarak genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Genel kurul sonucunda başkanlık görevini değerli kardeşim Berkem Korbay’dan devraldım.

Başkanımın yürütmüş olduğu görevinde başardıklarını saymakla bitiremeyiz. Bu özverisi ve hizmetleri için kendisine tüm futbolcu kardeşlerim adına teşekkürlerimi iletiyorum.

Kurmuş olduğumuz yönetim kurulumuzla birlikte tüm üyelerimizin ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya canla başla çalışacağız. Hedefimiz futbolumuzdaki birlik ve beraberliği sağlamak ve içinde bulunduğumuz şartlarda imkânlarımız doğrultusunda futbolumuzu sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmaktır.

 

“Kıbrıs Türk futbolu ülkemizin en büyük taşıdır”

Kıbrıs Türk futbolu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu çatısı altında toplanan kulüplerimizin, futbolcularımızın, antrenörlerimizin, hakemlerimizin ve spor yazarlarımızın hep birlikte aynı hedef için mücadele verdiği, ülkemizin en büyük taşıdır. Burada herhangi bir taraf yoktur. Bundan dolayıdır ki hedeflerimizin başına Kıbrıs Türk futbolunu bir bütün haline getirip, tüm paydaşları ile birlikte hareket etmeyi koyduk. Futbol camiası içerisinde olan tüm kardeşlerimizi, kadın, erkek ayırt etmeksizin derneğimiz çatısı altına almayı ve yapacağımız birçok çalışma sonucunda imza edeceğimiz tüm imkânlara dahil etmeyi hedefliyoruz.

 

“Tüm sporcularımızın istedikleri zaman bize ulaşabileceği bir yapı kurduk”

“En üst ligden en alt liglere kadar, mücadele eden tüm sporcularımıza ulaşabileceğimiz, sporcularımızın da istedikleri zaman bizlere ulaşabileceği bir yapı kurduk. Eminim ve temenni ediyorum ki ilerleyen dönemde bu yapı da eksik kalacak ve kurmuş olduğumuz yapıyı geliştirmek için daha çok çalışmak zorunda kalacağız.”

 

“Öncelikli hedefimiz sağlık konusunu garantiye almak”

“Öncelikli hedef olarak futbolcularımızın sağlık konusunda garantilerini sağlamak ve sosyal güvencelerini oluşturmak için çalışmaya koyulduk. Bununla ilgili ürettiğimiz projelerde gelişimler sağladık ve çözümleneceğine inancımız tamdır. Devletimizden ve federasyonumuzdan her türlü desteği alacağımıza dair hiç şüphemiz yoktur. Futbol Federasyonumuz ve Kulüpler Birliği ile olan ilişkilerimizi en yükseğe taşıyıp var olan sorunlarımızı birlikte çözeceğimizi ve ihtiyaç ve taleplerimiz ile ilgili her konuda yine birlikte hareket edeceğimizi bildiririm.”

 

“Sözleşmeler konusunda en doğru işi yapmak istiyoruz”

“Futbolcu sözleşmeleri konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Birçok örnek toplamak için çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Profesyonel Futbolcular Birliği ile görüşmeler yapıp desteklerini alacağız. Futbolumuzun daha iyi şartlara kavuşabilmesi ve sürdürülebilir bir yapıda ilerleyebilmemiz için en uygun sözleşmeleri oluşturacağız. Bununla ilgili acele etmeden en ince ayrıntıyı bile atlamadan, en doğru işi yapmak istiyoruz.”

 

“İlk günden itibaren birlikte mücadele etmenin peşindeyiz”

“Futbolcu kardeşlerim; uzun senelerdir futbola hizmet vermiş bir kardeşiniz olarak sizler tarafından bu göreve getirildim. İnanıyorum ki yine birlikte hareket ederek futbolumuz için en doğru işlere imza atacağız.

Ben ülke futboluna hizmet için seneler önce bu yola çıktım. Benden çok seneler önce de bu görevlerden geçmiş, hizmetlerini vermiş ve farklı alanlarda hizmet vermeye devam eden kardeşlerimiz ve abilerimiz var. Kimimizin görevi futbol oynamak, kimimizin görevi futbol oynatmak, kimimizin görevi de yönetmektir. Ama amaç birdir. Herkes üstlenmiş olduğu görevi yerine getirmek için çaba harcamaktadır.

Bundan dolayıdır ki ilk günden itibaren birlikte mücadele etmenin peşindeyiz ve bunu da başaracağız.”

Bu haber toplam 272 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.