Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Harika maçta gol izleyemedik

A+A-

Özellikle ikinci devre nefes kesti. İki kalede ardı ardına izlenen gol pozisyonları, tempolu ve süratli maça damgasını vurdu. Ancak son vuruşlar nedense gol getiremedi. İki bariz hakem hatası da vardı ancak oyunu önemseyen, gol atmayı isteyen ve mücadeleyi son ana kadar götüren iki takımı da kutluyorum. Takdire değer bir maç oynadılar. Dumlupınar, rakip kalede biraz daha fazla baskı yaptı, ancak Cemre’nin oyuna girmesiyle son bölümde ibre Türkmenköy’e döndü. Cemre’nin kafa vuruşu ve sahanın başarılı isimlerinden Evren’in yakın mesafeden şutunda herkesin gol diye ayağa kalktığı anda golün gelmemesi yeşil beyazlıları kuşkusuz üzdü. Geride kalan üç haftayı puansız kapatan Türkmenköy, bu maçta da oyuna istediği gibi hükmedemedi. Hüseyin Genel’in tutuk oyunu, Yılmaz’ın hücumda etkili olamaması, Cemre’nin askerlik görevinden dolayı sahaya geç gelmesi ve ilk onbirde olamayışı gibi negatiflikler yaşayan yeşil beyazlılar, buna karşılık oyundan kopmadılar. İki hafta önce Ozanköy karşısında izlediğimiz Türkmenköy’den farklılık, daha istekli ve mücadeleci bir görüntüleri oluşuydu. Ancak hücumdaki etkinlik yine yeterli değil. Orta alandan hücum hattına top taşıma konusunda da yine yeterli değillerdi.  Buna rağmen son bölümde iki duran toptan iki net pozisyon bulmaları, altın tepside kendilerine uzatılan tatlı gibiydi. İki vuruşun kaleyi bulmayıp yandan az farkla dışarı gitmesi ise tepsinin geri itilmesi gibi oldu. İlk puan kazanıldı. Ancak gol yollarında daha etkili olabilecek ve savunması her zaman belli bir güce sahip Türkmenköy’ün ligin altında kalmaması gerekir.

Dumlupınar’ın gençleştirilen yeni kadrosu ise maçın sonuna kadar mücadele etmeyi ve kazanmayı sürekli isteyen yapısıyla doğru yolda ilerliyor. Dünkü maçta onlar da çok gol pozisyonu buldular. Ceza alanı içerisinde etkiliydiler. Ancak hücumdaki oyuncuların son vuruşlardaki yetersizliği ve sahanın bir başka başarılı ismi Volkan’ın, önemli 1-2 şutunda golü bulamaması, sarı kırmızılıların galibiyete uzanmasına engel oldu. Orta alanda organizasyon iyiydi. Süleyman Devecioğlu ve Volkan top taşıma ve hücuma aktarma konusunda iyiydiler. Savunmada özellikle Mehmet Tozkoparan maçın başarılı isimlerinden oldu. Hücuma çıktı. Serbest atıştan gönderdiği topu kaleci Arif ve direk önlerken, savunmada son bölümde yaptığı bir-iki müdahale, karambol pozisyonları engelledi. Savunma, az hatayla oynarken, orta alanda ve hücumda oynayan oyuncuların uyumu ve yardımlaşması da, takımın oyuna yeterince hükmetmesini sağladı.

Utku Hamamcıoğlu, kartlarını yerinde ve doğru kullandı. Genelde kötü değildi. Ancak Mustafa Sakallı’nın ceza alanı içerisinde Volkan’ın şutunda topu elleriyle kesmesi bariz bir penaltıydı. Vermedi.  Yardımcılardan Turgay Misk’in ise Cemre’nin pozisyonunda kaldırdığı ofsayt bayrağı yanlıştı.

Bu yazı toplam 1006 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar