Gerekçe iptal edilen ihaleler, verilmeyen blokeler

Gerekçe iptal edilen ihaleler, verilmeyen blokeler

Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, 2019 ve 2020 proje kalemleri hakkında açıklama yaptı, yapılamayan projelerin gerekçelerini açıkladı

A+A-

Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, göreve geldiği günden itibaren dairenin hazırladığı proje çalışmaları ve proje kalemleriyle ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

   Özbilgehan, 02 Ağustos 2019 tarihinde atandığı Spor Dairesi Müdürlüğü görevine başladığında Lefkoşa’ya yeni bir spor salonu projesi hazırlattıklarını ancak birinci etabı 3 milyon 500 bin TL tutarındaki bu projenin ihalesi Başbakanlık tarafından iptal edildiğini açıkladı.

   Özbilgehan, yine 2019 yılı içerisinde Gençlik Gücü ve Civisil sahalarının sentetiğe dönüştürülmesi için 4 milyon TL’lik bir kaynakla ihaleye çıktıklarını ancak bu ihalenin de Rekabet Kurulu tarafından iptal edildiğini belirtti.

   Özbilgehan, Gönyeli Stadı’nın tribünlerinin yapımı için ayrılan 1 milyon 600 bin TL’lik kaynağın da projesiz bloke edildiğini, tekrar yeni bir bloke alımı için de 2019 yılı içerisinde geç kalındığını vurguladı.

   Özbilgehan, Alsancak Yeşilova Stadı için 2019 yılında çıkılan ve sonuçlanan ihalenin, ihaleyi kazanan şirketin şartları yerine getiremediği için iptal olduğunu söyledi.

 

2019 yılında yapılan ödemeler

   Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, 2019 yılı içerisinde Lefkoşa Atatürk Spor Salonu ihalesi için 1 milyon 353 bin TL, Mağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu tadilat projesi için 547 bin TL, Geçitkale Sahası Elektrik Projesi için 138 bin TL, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu potaları için 155 bin TL, Güreş Federasyonu Salonu’nun tadilatı için 304 bin 400 TL ve kış çim tohumu ihalesi için de 387 bin TL ödeme yaptıklarını açıkladı.

 

Özbilgehan: Pandemiden mevcut kaynakları istediğimiz projelere kullanamadık

   2020 yılı başında yaşanan pandemi süreciyle, ülkenin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, mevcut kaynakları istedikleri projelere kullanamadıklarını, gerekli blokelerin verilemediği gibi, 27 Ocak 2020 tarihinde talep edilen Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nın aydınlatma projesinin halen tamamlanamadığını açıkladı.

   Özbilgehan ayrıca, Gençlik Gücü ve Civisil sahalarının sentetiğe dönüştürülmesi için bloke edilen 4 milyon TL’yi de 2020 yılı içerisinde mahkeme süreci devam ettiği için savcılık görüşü neticesinde kullanamadıklarını anlattı.

 

2020’de çıkılan yeni ihaleler

   Özbilgehan, 2020 yılı içerisinde yaşanan bu gelişmelerin yanında Spor Salonlarına pota alımı için 443 bin TL, Lefkoşa Atatürk Antrenman Salonu’nun tadilatı için 767 bin 849 TL, Cimnastik Federasyonu Salonu’nun tadilatı için 387 bin 150 TL, Lefkoşa Kapalı Yüzme Havuzu’nun tadilatı için 378 bin 400 TL ve Alsancak Yeşilova Sahası için 894 bin TL tutarlarında yeni ihalelere çıktıklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 2768 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.