Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Gençler havayı buldu

A+A-

Zirvede, özellikle ikinci devredeki en iyi takım bana göre Lapta’ydı. Ancak Gençler Birliği’nin son haftalardaki artan performansı, Teknik Direktör Mehmet Bolkan’la bulduğu pozitif hava ve artan mücadele gücü, dün sahaya yansıdı ve zorlu bir rakibi yenmeyi başardılar. Aslında maça Lapta daha iyi başladı.

Orta alanda alan daraltarak ve çabuk, ayağa pas yaparak oyunun kontrolünü almaya başladılar. Savunmadaki hataları kaleci Cenk’in de katkısıyla savuşturmayı başaran kırmızı yeşilliler, penaltıyla golü bularak skoru da leyhlerine çevirdiler. Ancak skor üstünlüğü, oyun üstünlüğüne dönüşemedi.

Orta alanda Ertan ve Halil Türen, sağda Şenol ve geriden Özgür’ün taşıdığı toplar, dakika dakika etkili olmaya başladı. Hücumdaki etkinlik devre bitmeden, duran toptan da olsa beraberliği  getirirken, İskele ekibi ikinci devrenin başlamasıyla oyun üstünlüğünü de kurmaya başladı. İlk devreye göre daha fazla koşan ve mücadele eden kırmızı siyahlılar, hücuma top taşıma işini daha pozitif yapmaya başlayınca Ertan’ın güzel golü geldi.

Golden sonra bu etkinlik biraz azalsa da Lapta’nın hücuma yeterince etkili çıkamayışı, Gençler Birliği için bir artı oldu. Abbas’ın süper oyunu, müdahaleleri ve savunmanın geçit vermemesiyle, özellikle ceza alanı içerisinde rakibe pozisyon da verilmedi. Lapta’da oyuncu değişiklikleri, ki takımın başarılı isimlerinden Mithat’ın oyuna katkısının daha fazla olacağını düşünmüştüm, olumlu yansımadı.

Rakibin oyununa tam anlamıyla karşılık veremeyen Lapta, son dakikada şanssız bir golle birlikte maçı kaybetti, ancak terfi yarışında hala en avantajlı takım olma pozisyonunu koruyor. Gençler Birliği ise takım motivasyonunu, ya da diğer deyişle havasını buldu. Belki daha önce kaybedilen puanlar için üzüntü vardır, ancak henüz lig bitmedi ve şans devam ediyor.

Ali Özer bazı kritik faullerde karar vermekte zorlandı. Penaltı doğru karardı. Lapta ceza alanı içerisinde ikinci devrede oluşan penaltı pozisyonunda da oyunu devam ettirerek doğru karar verdi. Yapılan en ciddi hata ise ikinci devrede Sinan’a yaptığı faul sonrasında ikinci sarı kartı göstermemesiydi. Ancak maçın sonucuna direkt etki edecek hata da yapmadı. Yardımcılar genel iyiydiler.

Bu yazı toplam 2310 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar