Geleneksel kupa festival tadında gerçekleşti

Geleneksel kupa festival tadında gerçekleşti

4. Asya Atlı Spor Country Kupası, 4 Eylül Cumartesi günü Akova’da yapıldı

A+A-

Binicilikte geleneksel olarak düzenlenen Asya Atlı Spor Country Kupası, 4 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen organizasyon Akova’da bulunan Asya Atlı Spor Kulübü’nde yer aldı. Çeşitli stantların kurulduğu, Gamze Fuat’ın sunumuyla festival tadında gerçekleşen organizasyonda yer alan katılımcılar hem keyifli bir gün geçirdi, hem de yarışmacılar üst düzey bir etkinlikte yarışma fırsatı buldu.

04575bf1-96b5-4354-a639-3cb137245fe9.jpg

Yonpaş Dumlupınar Türk Spor Kulübü ana sponsorluğunda ve Yeniboğaziçi Belediyesi katkıları ile düzenlenen yarışa birçok firma yan sponsor olarak destek verdi. Yarış 75cm, 85cm, 95cm ve 110cm kategorilerinde yapıldı. Ayrıca Tunaç Atlı Spor Kulübü bünyesinde yapılan, bu yıl Country Kupası’nda yer alması için işbirliği yapılan Şayan Havva Tunaç kupası da organizasyon bünyesinde yer aldı.

b2306f0a-48b0-49d5-ad91-2323849c129c.jpg

4. Asya Atlı Spor Country Kupası’nda neticeler şu şekilde oluştu:

 

75 cm (<15 y) Kategorisi

 

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Beşok ASK

Bartu Baynuroğlu

Blaze

2.

Tunaç ASK

Nerin Batıbeniz

Michell

3.

Tunaç ASK

Erez Aktül

Queen

240447964-4681521725201094-8807457066942939588-n.jpg

85 cm (<18 y) Kategorisi

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Beşok ASK

Deniz Uysal

Dallas

2.

Aner ASK

Melisa Yergin

Oscar

3.

Beşok ASK

Deniz Uysal

Blaze

240429369-4681520075201259-4553266348485022643-n.jpg

95 cm Kategorisi

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Tunaç ASK

Eda Hasizmirli

Zoe

2.

Asya ASK

Yaz Metin

Quintol II

3.

Beşok ASK

Hacı Eroğlu

Midnight

241422155-4681569618529638-1226090345567241130-n.jpg

110 cm Şayan Havva Tunaç Kategorisi

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Terzioğlu ASK

Leyla Gökaşan

Wulensa II Van Olensa

2.

Ferdi

Osman Veli

Apollon

3.

Tunaç ASK

Eda Hasizmirli

Zoe

 

 

4 Bar Kategorisi

 (Maksimum yükseklik 120 cm ile müsabaka neticelenmiştir.)

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Terzioğlu ASK

Leyla Gökaşan

Wulensa II Van Olensa

 

 

 

Özel Ödüller

Ödül

Kazanan

Dumlupınar Türk Spor Kulübü Özel Teşvik Ödülü

Ferdi binici - Eylül Gürtepe

Asya ASK Özel Teşvik Ödülü

Terzioğlu ASK – Jaya Hoyles

Günün En Bakımlı Atı Ödülü

Rüzgar ASK - Sihir

En Genç Binici Ödülü

Royal ASK - İsmail Sağlamer

Seyircinin Yıldızı Ödülü

Ferdi binici - Osman Veli

Günün Binicisi Ödülü

Beşok ASK - Hacı Eroğlu

En Şık Binici Ödülü

Ferdi - Merve Falyalı

   
    
    
    

 

85 cm (<18 y) Kategorisi

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Beşok ASK

Deniz Uysal

Dallas

2.

Aner ASK

Melisa Yergin

Oscar

3.

Beşok ASK

Deniz Uysal

Blaze

 

95 cm Kategorisi

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Tunaç ASK

Eda Hasizmirli

Zoe

2.

Asya ASK

Yaz Metin

Quintol II

3.

Beşok ASK

Hacı Eroğlu

Midnight

 

110 cm Şayan Havva Tunaç Kategorisi

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Terzioğlu ASK

Leyla Gökaşan

Wulensa II Van Olensa

2.

Ferdi

Osman Veli

Apollon

3.

Tunaç ASK

Eda Hasizmirli

Zoe

 

 

4 Bar Kategorisi

 (Maksimum yükseklik 120 cm ile müsabaka neticelenmiştir.)

Derece

Lisans

Binici adı

At adı

1.

Terzioğlu ASK

Leyla Gökaşan

Wulensa II Van Olensa

 

Özel Ödüller

Ödül

Kazanan

Dumlupınar Türk Spor Kulübü Özel Teşvik Ödülü

Ferdi binici - Eylül Gürtepe

Asya ASK Özel Teşvik Ödülü

Terzioğlu ASK – Jaya Hoyles

Günün En Bakımlı Atı Ödülü

Rüzgar ASK - Sihir

En Genç Binici Ödülü

Royal ASK - İsmail Sağlamer

Seyircinin Yıldızı Ödülü

Ferdi binici - Osman Veli

Günün Binicisi Ödülü

Beşok ASK - Hacı Eroğlu

En Şık Binici Ödülü

Ferdi - Merve Falyalı

Bu haber toplam 354 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.