Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

Futbol yok gol var…

A+A-

Sezon başından beridir beğenerek izlediğim Küçük Kaymaklı takımı bugün beklediğim performansta değildi. En çok beğendiğim özellikleri olan orta sahayı varyasyonlarla geçmek bu maçta pek yoktu. Tabi ki rakibin oyun sistemi de önemli ancak bunda pek başarılı olamadılar. Maç aslında hızlı başladı. Her iki takım da maçın başında pozisyon üretse de ilerleyen dakikalarda sadece rakibin yaptığı hatalar neticesinde oynanan bir oyuna dönüştü.

Özellikle Yenicami takımı pivot santrafor olarak oynattığı Keita’ya defanstan attığı uzun toplarla hücum yapmaya çalıştı. Bunda da Keita ile bire bir oynayan K.Kaymaklı defans oyuncusu Sena çok başarılı ve yerinde müdahalelerle engelledi. Hal böyle olunca Yenicami takımı oyunda üstünlük kuramadı.  Özellikle bu maçta dikkatimi çeken olay her iki takım orta saha oyuncularının oyunun yönünü değiştirmede çok sıkıntı yaşamalarıydı. Oyun bir sağ kanatta bir sol kanatta sıkıştığında oyunun yönünü değiştirecek tek bir oyuncu sahada yoktu. Bu maçta her iki takımın en büyük eksikliği buydu.

Küçük Kaymaklı takımı sakatlık sıkıntısı yaşadığından oyuna giren oyuncularla birlikte tecrübesiz bir takım hüviyetine bürününce 2-0’dan sonra sıkıntı yaşamaya başladı. Özellikle Muhammed Ali Uçar ve Felix’in sakatlanıp oyundan çıkması takımı çok fazla etkiledi. Neredeyse hücum gücünü tamamen yitirdi. Eğer son dakikalarda bu oyuncular sahada olsaydı yakaladıkları kontra atakları daha iyi değerlendirebilir ve farkı açabilirlerdi. Skoru bulduktan sonra geriye yaslanan K.Kaymaklı takımının üzerinde baskıyı kuran Yenicami 1 gol bulsa da hatta ve hatta oyunu çevirecek pozisyonları bulsa da bunları değerlendiremeyerek maçtan mağlup ayrıldı.

Bu karşılaşmada Yenicami takımının en büyük eksiği orta sahada oyunu yönlendirecek oyuncuların forvet hattında kullanılmasıydı. Saha yerleşimi bu şekilde olunca defanstan atılan uzun toplarla hücum yapmak zorunda kaldılar.

Maçta bana göre öne çıkan isim Küçük Kaymaklı defans oyuncusu Sena oldu. Başarılı ve yerinde müdahaleleriyle Yenicami takımının etkili olmasını engelledi ve başarılı bir performans ortaya koydu.

 

Bu yazı toplam 914 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar