Final için yarıştılar

Final için yarıştılar

Milli Eğitim Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri Küçükler Atletizm Eleme Müsabakaları tamamlandı.

A+A-

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda iki gün boyunca süren yarışlarda Mağusa ve Lefkoşa bölgesi okulları finallere kalabilmek için yarıştı. Yarışlar sonunda Gazimağusa A bölgesi küçük kızlarda Yeniboğaziçi İlkokulu, küçük erkeklerde Şht. İlker Karter İlkokulu birinci oldu. Gazimağusa B bölgesi küçük kızlarda Şht. Hüseyin Akil İlkokulu ile küçük erkeklerde Alasya İlkokulu birinci olma başarısı gösterdi.

Lefkoşa bölgesi küçük kızlarda Necat British İlkokulu (Lefkoşa) birinci olurken, küçük erkeklerde Levent Primary İlkokulu birincilik sevinci yaşadı. Eleme yarışları sonunda oluşan takım sıralamaları şu şekilde:

 

Gazimağusa A Bölgesi

Küçük Kız

1. Yeniboğaziçi İlkokulu                     219 Puan

2. Mustafa Kemal İlkokulu                 201 Puan

3. Şht. İlker Karter İlkokulu                160 Puan

4. Yakın Doğu Yeniboğaziçi İ.            152 Puan

5. Mormenekşe İlkokulu                    139 Puan

6. Dr. S. Günsel D. İlkokulu (İskele)   117 Puan

7. Dipkarpaz İlkokulu                         88 Puan

img-6911-kopya.jpg

Küçük Erkek

1. Şht. İlker Karter İlkokulu                214 Puan

2. Yeniboğaziçi İlkokulu                     210 Puan

3. Şht. Salih Terzi İlkokulu                  167 Puan

4. Mormenekşe İlkokulu                    158 Puan

5. Dipkarpaz İlkokulu                         152 Puan

6. Yakın Doğu Yeniboğaziçi İlkokulu  135 Puan

7. Dr. S. Günsel D. İlkokulu (İskele)   128 Puan

8. Mustafa Kemal İlkokulu                 119 Puan

img-6934-kopya.jpg

Gazimağusa B Bölgesi

Küçük Kız

1. Şht. Hüseyin Akil İlkokulu               260 Puan

2. Polatpaşa İlkokulu                          252 Puan

3. Alasya İlkokulu                               219 Puan

4. Alaniçi İlkokulu                              207 Puan

5. Neo Kids Mektebim İlkokulu          160 Puan

6. Şht. Osman Ahmet İlkokulu           159 Puan

7. Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu          149 Puan

img-6956-kopya.jpg

Küçük Erkek

1. Alasya İlkokulu                               243 Puan

2. Polatpaşa İlkokulu                          201 Puan

3. Alaniçi İlkokulu                              184 Puan

4. Şht. Hüseyin Akil İlkokulu               176 Puan

5. Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu          170 Puan

6. Neo Kids Mektebim İlkokulu          156 Puan

7. Şht. Osman Ahmet İlkokulu           134 Puan

8. TMV&Samtay Suna Ata Atun İlk.   92 Puan

 

Lefkoşa Bölgesi

Küçük Kız

1. Necat British İlkokulu (Lefkoşa)     280 Puan

2. Levent Primary İlkokulu                 236 Puan

3. Yakın Doğu İlkokulu                       226 Puan

4. 9 Eylül İlkokulu                               222 Puan

5. Dr. S. Günsel D. İlkokulu (L/şa)      217 Puan

6. Gönyeli İlkokulu                             145 Puan

7. Haspolat İlkokulu                           143 Puan

8. Dr. Fazıl Küçük İlkokulu                  124 Puan

 

Küçük Erkek

1. Levent Primary İlkokulu                 246 Puan

2. Gönyeli İlkokulu                             241 Puan

3. Yakın Doğu İlkokulu                       217 Puan

4. 9 Eylül İlkokulu                               185 Puan

5. Dr. S. Günsel D. İlkokulu (L/şa)      181 Puan

6. Necati Taşkın İlkokulu                    150 Puan

7. Dr. Fazıl Küçük İlkokulu                  150 Puan

8. Haspolat İlkokulu                           147 Puan

Bu haber toplam 409 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.