Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Dumlu kendine geliyor

A+A-

Play-off açısından oldukça önemli maçta Dumlupınar ikinci devrede bulduğu gollerle üç puanı aldı ve umudunu son iki haftaya taşıdı. Göçmenköy ise özellikle ilk devrede çok iyiydi. Ancak bunu ikinci devreye  yansıtamayınca kalesinde gördüğü gollere engel olamadı.

İki takımda da önemli eksikler vardı. Buna karşılık hafta içinde yurtdışında futsal turnuvasına katılan Rıdvan, zorunlu değişiklikle ilk devrede oyuna girdi. Oyuna katkısı oldukça fazla oldu. Özellikle ikinci devrede taşıdığı toplar rakip kalede etkili oldu. Buna karşılık ligin ilk devresindeki Dumlupınar gibi oynayan bir takım izleyemedik. Orta alanda yeterince pas yapılmıyor. Organize olmakta zorlanılıyor. Final pasları çoğu zaman isabetsiz. Tempolu süratli oyun yeterli derecede olmuyor. Ancak ikinci devrede tüm takımın oyuna ağırlığını koyması, rakip kalede baskıyı artırması ve kritik dakikada gelen penaltı, sarı kırmızılıların gollere ve galibiyete ulaşmasını sağladı. Kişisel beceriler öne çıkınca, son bölümde daha etkili bir takım izledik. Rıdvan’ın yanı sıra özellikle Turgut’un hücumdaki katkısı çoktu. Penaltıyı yaptırdı. İkinci golün asistini yaptı. Ve son golü zor da olsa kaydederek son noktayı koydu. Sakatlanana kadar sağda Mehmet Tozkoparan, Eray ve Arif sahanın iyilerindendi.

Göçmenköy ise ilk devrede çok iyi oynadı. Tonguz’un orta alandaki yönlendirmeleriyle iyi organize oldular. Hücumda etkindiler. Genç, birbirini tanıyan, koşan ve mücadele eden takım kurgusunda eksik olan goldü. 1-2 pozisyon bulundu, ancak yeterli olmadı. İkinci devrede ise topu rakip sahaya yeterince taşıyamadılar. Rakibin temposuna ayak uyduramadılar. Penaltı bir anlamda kırılma noktası oldu. Kritik haftada önemli puan kaybı yaşandı. Ancak yine de parmak basarak söylemem gerekir. Altyapı konusunda ülkemizin en değerli kulüplerinden olan Göçmenköy’ün bu kadrosu ve yetiştirdiği diğer genç yeteneklerle hak ettiği yerin burası olmadığı kanısındayım.

Fehim Dayı iyi bir yönetim gösterdi. Pozisyonlara yakındı.  Yardımcıları ise genelde iyi yönetim gösterseler de birer ofsayt pozisyonunda yanlış bayrak kaldırdılar.

Bu yazı toplam 3133 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar