Dokuz futbolcuya toplam 38 maç ceza

Dokuz futbolcuya toplam 38 maç ceza

KTFF Disiplin Kurulu, Aksa Süper Lig'den Turkcell U15 Ligi'ne kadar bazı maçlarda oyuncuların rakiplerine yumruk atması ve küfür kullanması karşısında birçok ceza verdi

A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu aldığı kararları açıkladı. Oynanan karşılaşmalarda rakiplerine yumruk attığı ve küfür ettiği tespit edilen 9 futbolcuya toplam 38 maç ceza verildi.

 

Sylla’ya 5 maç ceza

Göçmenköy ile Doğan Türk Birliği arasında oynanan Aksa Süper Lig karşılaşmasının 22. dakikasında oyuncular arasında yaşanan tartışma sırasında rakibine kafa attığı raporlardan ve görüntülerden tespit edilen Göçmenköy futbolcusu Badara Naby Sylla’ya 5 resmi müsabakadan men cezası verildi.

Baf Ülkü Yurdu ile Mağusa türk Gücü arasında Alpay Volkan Antrenman Sahası’nda oynanan maçta rakibine yumruk attığı raporlardan tespit edilen Baf Ülkü Yurdu futbolcusu Sami Demirbilek’e 4 resmi müsabakadan men cezası verildi.

 

A2 maçında olaylar

Çanakkale ile Miracle Değirmenlik arasında oynanan Aksa A2 Birinci Lig maçının bitimi sonrasında meydana gelen saha olaylarında rakibine yumruk attığı ve küfür ettiği raporlardan tespit edilen Miracle Değirmenlik futbolcusu Ömer Özdemir’e beş resmi müsabakadan men cezası verildi. Aynı maçta çıkan olaylarda rakip oyuncuya yumruk attıkları raporlardan tespit edilen Çanakkale futbolcuları Mehmet Arda Gökbük, Emre Güzel ve Miracle Değirmenlik futbolcusu Ememen Nurali’ye dörter maç ceza verildi.

 

U15’te yumruklar konuştu

Lefke ile Binatlı arasında oynanan Turkcell U15 Ligi müsabakasında rakibine yumruk attığı raporlardan tespit edilen Binatlı futbolcuları Fuat Tatlıses, Berke Alpakın ve Lefke futbolcusu Arda Gürses’e dörder resmi müsabakadan men cezası verildi.

 

KIRMIZI KART VE DİSİPLİN CEZALARI

Ahmet Osman Yürün (Hamitköy ŞHSK)
1 Maç

Mikail Sivri (Küçük Kaymaklı TSK)
2 Maç

Remzi Betmezoğlu (Mesarya SK)
1 Maç

Okan Göktürk (Mesarya SK)
1 Maç

Ismael Kone (Binatlı YSK)
1 Maç

Sinan Özsoy (Baf Ülkü Yurdu)
1 Maç

Mert Sezer (Mağusa Türk Gücü)
1 Maç

Mahmut Aldemir (Hamitköy ŞHSK)
1 Maç

Cahit Solkanat (Miracle Değirmenlik SK)
1 Maç

Hüseyin Yeşilbaş (Maraş GSK)
1 Maç

Hasan Bayandursun (Maraş GSK)
1 Maç

Nersin Osman (Esentepe KKSK)
1 Maç

 

 

TEKNİK DİREKTÖR, ANTRENÖR, YÖNETİCİ VE KULÜP PERSONELİ

Bayram Dağgül (Bostancı Bağcıl SK)
1 Maç

Doğuş Civisilli (L. Gençler Birliği SK)
2 Maç

 

 

4 SARI KART NEDENİYLE 1 MAÇ CEZALI OYUNCULAR

Ömer Albayrak (Hamitköy ŞHSK)

Özgür Gül (Merit Alsancak Yeşilova SK)

Ömer Engin Gül (Merit Alsancak Yeşilova SK)

Yasin Doğan (Merit Alsancak Yeşilova SK)

Ozan Açar (Merit Alsancak Yeşilova SK)

Burak Karabacak (Yonpaş Dumlupınar TSK)

Anıljan Jorayev (Mağusa Türk Gücü)

Şükrü Hilmi Erdoğan (Gönyeli SK)

Ali Özay Çelik (Yeniboğaziçi DSK)

Adem Seven (Yeniboğaziçi DSK)

Mustafa Kemal Atlar (Çetinkaya TSK)

Burak Emir (Çetinkaya TSK)

Mustafa Menekşeli (Mormenekşe GBSK)

Kadir Erol (L. Gençler Birliği SK)

Tugay Burhan (Görneç KSK)

Bu haber toplam 1791 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.