Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Doğan’ın kulüp binası adımı

A+A-

Girne’nin sarı-lavivertli ekibi Doğan Türk Birliği, önemli bir projeye imza atarak, kendilerine tahsis edilen tesislerin inşasına başlıyor.

            Mete Adanır Stadı’nın yanında, önümüzdeki hafta başlayacak olan inşaat çalışması ile, orada yükselecek olan tesis içerisinde, kulüp binası ve sporcu sosyal aktivite merkezleri olacak.

            Çağdaş tesisler, her kulüp için çok büyük öneme sahiptir. Çünkü sporcuların sahadaki performanslarını etkileyen, motivasyonlarını olumlu veya olumsuz etkinlerden biridir. Bunun yanında da spor kulüplerimizin tesisleşmesi, onların kurumsallaşması ve daha da büyümesinin önünü açmaktadır. O yüzden bu tesisleşme adımında, başta Bayar Başkan olmak üzere, emeği geçen herkesi bir kez daha gönülden kutlamak lazım. Pandemi koşullarından dolayı törensiz gerçekleşecek olan bu temel atma töreninin sonunda, dilerim pandemisiz günlerde bu tesisin açılışında, hep birlikte bulunuruz.

 


 

 

            Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Niyazi Göksun, Diyalog’da Beyzade Ünalmış’a konuştu ve içinden geçmekte olduğumuz pandemi döneminde, futbolcularının olumsuz etkilendiğini vurguladı.

            Oyuncularından uzun süre ayrı kaldıklarını söyleyen Göksun, bu süreç içerisinde net bir plan yapamadıklarından dert yandı.  

Pandemi koşullarından dolayı sürecin nereye gideceği öngörülemezken, futbolda bu belirsizliğin yaraları, hem teknik direktörlerin, hem de sporcuların açıklamalarında kendini gösteriyor. Ligler başladığında da bunu sahada da göreceğimiz bir gerçekliktir.

İşte Niyazi Hoca’da buna vurgu yaparak, “Oyuncularımızın birçoğunda, mental sıkıntılar başladı. Spora izin verilmesiyle, çalışmalara başlayacağız. Ocak ayında başlamayı planlıyorduk, ancak bunu yapamadık. Uzun bir hazırlık dönemi bizleri bekliyor” dedi.

 


 

 

 

            İlerlemiş yaşına rağmen, yeşil sahalardaki başarısının yanında, saha dışındaki hareketleriyle de her daim gündemde olan İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic, bir başka dünya yıldızı LeBron James’in siyasi açıklamaları karşısında bir açıklama yaparak, sporcunun, siyasete karışmaması görüşünü savundu.

            San Remo Müzik Festivali’nde konuşan Ibra, “Irk ve siyaset farklı şeylerdir. Sporcular dünyayı birleştirir, siyaset onu böler. Nereden gelirseniz gelin çevremizde herkes hoş karşılanır ve insanları bir araya getirmek için her şeyi yaparız. Bizim rolümüz, en iyi yaptığımız şeyi yaparak dünyayı birleştirmektir. İyi olmadığımız başka şeyler yapmayız, aksi takdirde siyasette olurdum. Mesajım? Sporcular sporcu olmalı ve politikacılar politikacı olmalı.”

            Ben şahsen Ibrahimovic’in “sporcular siyasete karışmamalı” görüşlerine pek katılmıyorum. Her insan bir siyasi görüşe sahip olabilmeli, o noktalarda kafa yormalı, dinlemeli, değerlendirmeleri, aktif olarak siyaset içinde yer almasa da sandığa gittiğinde, kendi düşüncelerine yakın adaylara oyunu vermeli. Sonrasında da o verdiği oyun takibini yapabilmeli, oyunun hesabını sorabilmeli. Sporcular da bir birey olduğundan, nasıl ki bir kasabın, manavın, memurun, öğretmenin görüşü olabilirse, onlar da görüşlerini savunabilir, konuşabilir.

            Biz yine onları sporundaki başarılarla konuşur, değerlendiririz. Yeri geldiği zaman da siyasi sporcu kişiliklerini, ortamı denk gelirse de tartışırız.

            Onun dışındaki açıklamaları ise, altı çizilmesi gereken cinstten. Sporcular, kitleleri bir araya getirip, farklı farklı görüşten binlerce insanı aynı anda sevindirip, üzebiliyor. Takımdaşlık ruhunu aşılıyorlar…

Bu yazı toplam 754 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar