Disiplin Kurulu kararları açıklandı

Disiplin Kurulu kararları açıklandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu 13-14 Nisan 2024 tarihleri arasında oynanan maçlarla ilgili aldığı kararları açıkladı.

A+A-

Pera Larnaka Gençler Birliği ile Küçük Kaymaklı arasında oynanan AKSA Süper Lig maçında topsuz alanda rakibinin boğaz bölgesine şiddetli bir şekilde vurarak rakibini yere düşürdüğü raporlardan ve görüntülerden tespit edilen Pera Larnaka Gençler Birliği futbolcusu Mehmet Ali Aylanç’a 4 maç ceza verildi.

Yalova ile Ozanköy arasında oynanan AKSA Birinci Lig maçında rakip takım kalecisine tekme vurduğu raporlardan tespit edilen Yalova sağlık görevlisi İsmet Hacıoğulları’na 30 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Mormenekşe ile Gönyeli arasında oynanan AKSA A2 Birinci Lig maçında ikinci ihtar ile ihraç edilmesi sonrası, hakemlere saldırmaya teşebbüs ettiği raporlardan tespit edilen Mormenekşe yöneticisi Kemal Sesigüzel’e 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Pera Larnaka Gençler Birliği ile Küçük Kaymaklı arasında oynanan AKSA A2 Süper Lig maçında, rakibine kafa atmak suretiyle darp ettiği raporlardan tespit edilen Pera L. Gençler Birliği futbolcusu Gökdeniz Bayraktar’a ve darp edilmesine karşılık olarak rakibine yumruk atmak suretiyle darp fiilini işlediği raporlardan tespit edilen Küçük Kaymaklı futbolcusu Arkan Erçelik’e 5’er maç ceza verildi.

 

Kırmızı kart cezaları

3 maç: Azad Akın (Lapta), Eren Akıllı (Karşıyaka)

2 maç: Ahmet Üney Bensel (Gönyeli), Erdem Zekioğulları (Binatlı), Nizam Çelik (Çanakkale), Yiğitcan Akyüz (Değirmenlik)

1 maç: Beran Kende Boros (DTB), Emir Şeyban (GHE), Halit Şanverdi (G. Gücü), İbrahim Yaralıoğlu (Düzkaya), Mahmut Fansa (TOL), Sami Büyüktosun (Ozanköy), Sıraç Muzaffer Ömürlü (Lapta), Umut Karadağ (Cihangir)

 

Dört sarı kart cezalıları

Ali Kerim Yeşim (BÜY), Alp Gazi Emirkanı (K. Kaymaklı), Aras Uysal (Maraş), Arda Yıldız (Çetinkaya), Ayden Numanzade (Lapta), Baran Bilgi (Yenicami), Berhan Celme (Cihangir), Burak Alsan (A. Yeşilova), Can Zafer Düzdaban (Karşıyaka), Cengizhan Kurt (Yılmazköy), Emir Dolu (Maraş), Ersen Esmerarslan (Binatlı), Eyyüp Öztep (A. Yeşilova), Hasip Uluhan (Yalova), Mehmet Dulkadir (Yılmazköy), Mert Konaç (Çetinkaya), Olcay Mahmut Aykut (Dumlupınar), Osman Bölükbaşı Kuvat (Karşıyaka), Salih Soyal (Ozanköy), Selçuk Dilik (Yalova), Semih Ünaldı (Değirmenlik), Tahir Sovukoluk (Binatlı), Tarkan Aksoy (Yılmazköy), Tugay Sezer (Mormenekşe), Ulaşcan Özdeniz (Ozanköy), Yankı Yakup Baykan (BÜY)

 

Teknik direktör, antrenör ve kulüp personeli

2 maç: Ahmet Güven (Lapta), Özalp Sarıcaoğlu (Cihangir)

1 maç: Berkan Canatan (Mormenekşe), Refik Güneydeniz (GHE)

Bu haber toplam 394 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.