Disiplin Kurulu kararları

Disiplin Kurulu kararları

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu K-Pet ligleri, BTM, U15 ve Kadınlar Ligi ile ilgili aldığı kararları açıkladı.

A+A-

Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda oynanan Düzkaya– Karşıyaka BTM 1. Lig Beyaz Grup müsabakası esnasında ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili olarak incelenen raporlar uyarınca taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ilgili ihlalin ilk kez gerçekleştirilmiş olduğu da dikkate alınarak Düzkaya’ya ihtar cezası verilirken bin Türk Lirası para cezası verildi.

 

Karşıyaka başkanına 120 gün

Taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı Karşıyaka’ya ilgili ihlalin ilk kez işlenmiş olduğu da dikkate alınarak bin 500 TL para cezası verildi.

Müsabaka sonunda oyun alanına girerek hakemlere saldırıda bulunduğu ve keza ağır hakaret ve küfürler sarf ettiği raporlardan tespit edilen Karşıyaka başkanı Halil Arıkan’a 120 gün süreyle hak mahrumiyeti cezası verilmesi kararlaştırıldı.

 

Kadın futbolcuya 15 maç ceza

Çanakkale Muharrem Döveç Stadı’nda oynanan Çanakkale – Geçitkale KKTCELL Kadınlar Ligi A Grup müsabakası tamamlandıktan sonra müsabaka hakemlerine yönelik ağır hakaret ve küfürleri nedeniyle kırmızı kartla ihraç edilen ve ihraç kararı sonrası hakeme saldırıda bulunana Çanakkale futbolcusu Beyzanur Tan’a 15 resmi müsabakadan men cezası verildi.

 

Kırmızı kart cezaları

3 maç: Kasım Tağman (Lefke), Eser Kan (Esentepe), Orhan Ulaş (Alayköy), Mehmet Türüt, Volkan Türüt (Sadrazamköy)

2 maç: Ramadan Deniz (İncirli), Berke Salcı (Düzkaya), Doğukan Özdiken (Yenicami)

1 maç: John Ebuka Okoye (Yenicami), Mert Ateş (G.Gücü), Emre Akbelli, Begenç Bahramov (Y.Boğaziçi), Berham Celme (Akova), Ali Çil (Çayönü), Yılmaz İyici (Haspolat), Güral Osmanoğlu (Kırıkkale), Okan Göktürk (Mesarya), Mert Bahşi (Denizli), Edip Menekşe (Karşıyaka)

 

Dört sarı kart cezalıları

Berkem Nurdal (K.Kaymaklı), Hüseyin Özbaysal, Rifat Emirhan (Mormenekşe), Mehmet Göktaş, Oladele Oshobe (Yenicami), Doğuş Beyit (Görneç), Hasip Uluhan, Ali Karayel, Buğra Barın (Yalova), Bekir Yıldız (Ozanköy), Baki Kılıç (Maraş), İsmail Çakır (Lapta), Zeki Veli (Cihangir), Barkın Özaşık (Göçmenköy), Ali Duran (Baf ÜY), Yusuf Kondoz (GAÜ Çetinkaya), Ali Rüşlü (Doğan TB), Erkal Ekşi (G.Birliği), Issac Owusu (B.Bağcıl), Aniljan Jorayev (Mağusa TG), George Louka (Akova),  Süleyman Şeb (Değirmenlik), Ahmet Bülbül (Dörtyol), İsmail Bayraktar (Kumyalı), Musa Avunç (Denizli), Gökhan Titiz, İsmail Saygılı (Aydınköy)

 

Yönetici, antrenör ve kulüp personeli cezaları

2 maç: Şuayip Çelme (Akova)

1 maç: Caner Oshan (Doğan TB), Çağan Çerkez (Lefke), Aziz Mahsucu (Değirmenlik)

Bu haber toplam 1727 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.