Disiplin Kurulu cezaları açıklandı

Disiplin Kurulu cezaları açıklandı

Disiplin Kurulu oynanan karşılaşmalarla ilgili aldığı kararları açıkladı

A+A-

Disiplin Kurulu oynanan karşılaşmalarla ilgili aldığı kararları açıkladı. Lapta Şehit Şevket Kadri Stadı’nda Lapta – Karşıyaka arasında 18 Mart Cumartesi günü oynanan A2 1.Lig Beyaz Grup müsabakasında rakip takım futbolcularına yönelik hakaret küfür ve tehditlerde bulunarak saldırıda saldırmaya teşebbüs ettiği raporlardan tespit edilen Lapta yöneticisi Koray Ozansoy’a toplam 90 gün süre ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine oy biriliği ile karar verildi.

Yine aynı karşılaşmada sportmenliğe aykırı davranışlar sergilediği ve karşılaşmanın ardından sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrası Karşıyaka futbolcusu Umut Düzdaban 4 maçtan men edildi.

 

Maraş’ta oynanan Maraş – Yeni Boğaziçi A takım maçında rakibine yönelik şiddetli hareketi nedeniyle oyundan ihraç edilmesi ve yine ayni futbolcuya yerde yattığı esnada tekme vurduğu ve oyun alanı dışına çıkarılırken de bir başka rakip futbolcuya tokat vurmak suretiyle darp ettiği raporlardan tespit edilen Maraş’ın oyuncusu Yunus Kalaycı’ya toplam 10 resmi maçtan men cezası verildi.

 

4 Sarı kart cezalıları

Gökhan Sarıoğlu (Merit A. Yeşilova), Hakan Tembel (Ozanköy), Osman Çobanoğlu (Akova), Gürbay Yelkanat (Serdarlı), Mehmet Çavuş (Mesarya), Halil Turan (Cihangir), Hüseyin Taşçı (Gençlik Gücü), Fırat Kulle (Esentepe), Yasin Kurt (Mağusa Türk Gücü), İbrahim Gökova (Y.Boğaziçi), Coşkun Ulusoy (Türk Ocağı), Hüseyin Türk (Düzkaya), Hasan Denizalp (Serdarlı), Ramadan Tebelleşol (Mehmetçik), Emir Akbelli (Y.Boğaziçi), Mustafa Bahadi (Karşıyaka), Emre Akbelli (Y.Boğaziçi), Kadir Korhan (Doğancı), Emir Soytürk (Esentepe), Volkan Sönmez (Dipkarpaz), Umuthan Yazıcı (Dipkarpaz), Eren Yazıcı (Değirmenlik), Altuğ Özşehitoğlu (Karşıyaka), Çağrı Bulduk (Hamitköy), Herve Amani (Küçük Kaymaklı)

 

Kırmızı kart cezalıları

3 maç: Süleyman Batuk (Lapta), Mustafa Batuhan Altay (Türk Ocağı), Necat Çelik (Lapta)

2 maç: Devrim Erdoğan (Dipkarpaz), Fikri Kahraman (Mehmetçik), Umut Bozkurt (Lapta), Caner Ayık (Gönyeli)

1 maç: İmran Bolkanlı (Mormenekşe), Barkın Özaşık (Küçük Kaymaklı), Cevdet Gürsel Alıcı (Türk Ocağı), Ahmet Kuzhan (Lapta), Hasan Ozansoy (Lapta), Hüseyin Can Uğurelli (Gönyeli)

 

Yönetici, antrenör ve kulüp personeli cezaları

1 maç: Özalp Sarıcaoğlu (Bostancı Bağcıl), Fırat Özakıncı (Girne Halk Evi)

 

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.