Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

David’in günü

A+A-

David Anna’nın günüydü diyebiliriz aslında. Fazla markaj olmayınca, geçmiş haftalara göre biraz daha hareketli de olunca David’i dün rakip oyuncular durduramadılar. Tempoyu çok fazla yükseltmeyen Mormenekşe, buna karşılık rahat bir oyun oynadı. İkinci gol biraz geç gelse de sonrasında daha rahat oynayan kırmızı yeşilliler, yine de direnci olmayan rakip karşısında oyun disiplinini bozmadılar. Özellikle kanatlardan etkili geldiler. Bazı oyuncular günüde olmasa da, iki yabancısı etkili olan takım, istediği oyun üstünlüğünü rahat kurmayı başardı. Rölanti oynamadılar. Ancak bireysel oyunla birlikte zaman zaman etkili bir şekilde organize olarak ceza alanı içerisinde pozisyon buldular. Aynı rakiple deplasmanda yapılacak kupa maçı hiç kuşkusuz düşünülse de kötü zeminde daha fazla mücadeleye de gerek yoktu sanırım.

Gönyeli’de gençler en azından iyi mücadele ederek formanın hakkını vermeye çalıştılar. Rakip kalede gol pozisyonu da buldular. Ancak son vuruşlarda yetersiz kaldılar. İkili mücadelelere çok fazla girmediler. Kuşkusuz alışık olmadıkları ve sakatlığa açık kötü zeminde gereksiz hareketler yapmadılar. Sentetik Gönyeli Stadı’nın zeminiyle Cemal Balses zemini arasındaki fark herhalde onların da çekinerek oynamalarını getirmiştir.

Kupa maçı daha farklı olur mu bilemem, ancak Gönyeli gelecek sezonun takımını oluşturma derdinde olduğunu açıkça gösteriyor. Mormenekşe ise ligi garantiye alarak kupada daha etkili bir futbol oynacaktır diye düşünüyorum.

İhsan Payas ve yardımcıları gerilimi olmayan, temposu düşük bir maç yönetseler de iyi bir yönetim gösterdiler.

Bu yazı toplam 1161 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar