Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Cesaret ve istek…

A+A-

Zor bir maç beklentisindeydim. Nitekim de öyle oldu. Ancak galibiyeti zorlayan hem saha içinde hem saha dışındaki eksik kadrosuyla Serdarlı oldu. Orta alanda organizatör görevi gören kaptan Salih’in bir dakika arayla gördüğü sarı kartlar sonrası on kişi kalan Serdarlı panik yapmadı. Oyun disiplinini bozmadı.
İkinci devrede beklenti savunmaya gömülecekleri şeklindeydi. Ancak tam tersi, topu çabuk ve ayağa isabetli paslarla rakip yarı sahaya taşırken, oyunu da Yeni Boğaziçi’nin ikinci bölgesine adeta yıktılar. Sedat Devecioğlu’nu tebrik ederim. Cesaretle ve galibiyeti isteyerek oynadılar. Mehmet Turgut’la tek forvet gibi oynuyor görünürken, orta alanda Ako, Kabore ve Burak’la hem top tuttular, hem pas yaparak rakibin orta alandaki olası oyun üstünlüğünü kırdılar.
Şaşıran ve adeta donuklaşan rakip karşısında ardı ardına net pozisyonlar da buldular. Topun direkten döndüğü pozisyonda Kabore’nin bencilliği olmasa Mehmet Turgut eski takımına golü kaydedecek ve kırmızı beyazlılar zoru başaracaklardı. Gerçi kazanılan bir puan çok değerli. İyi bir kaleci ve gününde olan savunma oyuncuları, rakibe ceza alanı içerisinde pozisyon vermediler.
Oyun üstünlüğünü ikinci devrede sürekli ellerinde tuttular. Galibiyeti hak ettiler kanısındayım, ancak tahmin ederim ki televizyondan maçı izledikleri zaman kaçırdıkları gollere çok üzüleceklerdir. Kuşkusuz önümüzdeki hafta Serdarlı için zor olacak. Çünkü oyunda oldukları dakikaya kadar kaptan Salih ve Ümit sahanın en iyilerindendi.
Yeni Boğaziçi ise sanki geçen hafta galip gelmemiş ve motivasyonu kayıp bir takım görüntüsündeydi. Hırs ve istek yeterli derecede yoktu. Hücumdaki etkinlik zayıftı. Mehmet Çil’in topun direkten dönen pozisyon dışında net pozisyon bulunamadı. İkinci devrede eksik rakip karşısında ceza alanı içerisinde pozisyon üretilemedi.
Savunmadan ayağa paslarla rakibi ekarte edip gitmek yerine uzun ve yüksek paslar denendi. Bu da uzun boylu savunma oyuncuları ve iyi çıkışlar yapan kaleciye sahip bir savunma için kolay olan ve istenilen durum oldu. Ndoye oynaması gereken yerde değil de kendine ait olmayan işi üstlenerek orta alanda top alma ve oyun kurma işine girince forvet hattı zayıf kalmış oldu.
Kazanılan bir puana en büyük katkı Mormenekşe ve Gönyeli maçlarında olduğu gibi yine kaleci Ersoy’dan geldi. Yeni Boğaziçi evindeki ikinci maçında da gol kaydedemezken, galibiyete uzanamadı.
Hakan Muhtaroğlu kırmızı veya sarı kartlarda doğru kararlar üretti. Zaman zaman temposu artan maçı iyi yönetti. Yardımcıları da başarılıydı.

Bu yazı toplam 904 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar