Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Bu kez becerdiler

A+A-

Genellikle karşılaşmaların ilk yarılarında etkin futbol oynayan, ama ikinci yarılarda kenardan gelecek az sayıda futbolcusu olduğu için yorulan ve sahasına çekilmek zorunda kalan T. Ocağı, bu karşılaşmada da aynı filmi bize izlettirmesine rağmen, Doğan T. Birliği’nin beceriksizliğini iyi değerlendirerek Kupa’da tur atlamasını başardı.

T. Ocağı, savunmada iyi kapandı, orta sahada Sillah, Ömer, Doğukan ve İbrahim çok çalışarak DTB orta saha futbolcularına nefes aldırmadılar. Karşılaşmanın başında da Salih ceza alanı içinde topu eli ile taşıyınca, duran top ustası Ertaç’ın vuruşu ile öne geçtiler.

Ertaç, verdiği paslarla, köşe atışlarında Doğan kale alanını karıştırmaktaki başarısı ile galibiyetin mimarı oldu. Özellikle ikinci gol öncesi arka direğe gönderdiği köşe vuruşunu Sillah ağlara göndererek turu geçmelerini sağladı. İbrahim ve Doğukan’a attığı milimetrik pasların biri ofsayt olduğu için gol değeri kazanmadı, diğeri de köşeye giderken kaleci Ozan tarafından kornere atıldı.

Ocak takımının handikapı, ilk 11 dışında değişecek tek futbolcunun Mahmut olması. Haliyle ilk 11’le doksan dakika oynamak zorunda kalıyorlar, bu da onları fena halde yoruyor.

Doğan T. Birliği, Kupa’dan elendiyse, bu tamamen hücum hattındaki futbolculardan Halil’in çalışkanlığına rağmen hava toplarındaki etkisizliği, Tansel’in ve Selim’in kanat akınlarından getirdikleri topları ezmeleri nedeniyle kaynaklandı. Tabi, Billy’nin ve Arda’nın sakat olmaları da hücumda alternatif futbolcuları oynatma şansını azalttı. Billy ikinci yarıda oyuna girdi ama etkili olamadı. Yine sakatlığı nedeniyle maç eksiği olan Ahmet de son beş dakika oyuna alındı, ancak zaten o dakikalarda iş işten geçmişti.

Kupa’da havlu atan, Lig’de de formalite karşılaşmalarına çıkan Doğan T. Birliği’nin bir hedefi kalmadı.

Bundan sonra herhalde gelecek sezon ayrılacak futbolcular yerine genç oyunculara yer vererek Lig’e devam edecekler.

Ocak ise, bu dar kadro ile Lig’de gittikleri yere kadar gidecekler, Kupa’da da en azından finali zorlayacaklardır.

On iki futbolcu ile bunu başarabilirler mi? Bilmiyorum ama tüm futbolcuların kazanma arzusu ile bir yerlere kadar gidecekleri kesin.

Bu yazı toplam 926 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar