• Lefkoşa 12 °C
  • Girne 13 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • İskele 10 °C
  • Mağusa 10 °C
  • Lefke 12 °C
  • İstanbul 8 °C
  • London 6 °C

Birincilik için yarıştılar

Birincilik için yarıştılar
Atletizmde 16 ve 18 yaş altı ferdi şampiyona son gün yarışları ile tamamlandı

YENİDÜZEN Spor Servisi

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından 16 ve 18 yaş altı kategorileri için düzenlenen ferdi şampiyona tamamlandı. Atatürk Stadı’nda Salı ve Perşembe günü yapılan yarışlarda 16 yaş altı kategorisinde 2002, 2003, 2004 ve 2005 doğumlular, 18 yaş altı kategorisinde de 2000 ve 2001 doğumlular yarıştı. Dün gerçekleşen son gün yarışları ile şampiyona tamamlanmış oldu. Kategorilerde oluşan ferdi dereceler şu şekilde:

 

U18 Kızlar Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Merve Çubuk (10.88)

Yüksek Atlama: 1. Majables Mbyamba (1.40)

Sırıkla Atlama: 1. Ayten Fellahoğlu (2.10), 2. Enise Kaya (1.80)

100 Metre: 1. Havva Hüdan (13.70), 2. Selma Neşe (14.00), Besre izam (15.22)

400 Metre: 1. Ayça Sağaltıcı (1:06.23), 2. Demet Çakır (1:10.48), 3. Cennet Fidan (1:12.14)

Cirit Atma: 1. Enise Kaya (28.48), 2. Zeynep Süngü (24.74), 3. Semray Topal (24.63)

Uzun Atlama: 1. Zeynep Süngü (4.96), Emine Özbada (4.45)

100 Metre Engelli: 1. Narin Sevim (16.93), 2. Zeynep Süngü (17.20)

200 Metre: 1. Petek Öztürk (28.44), 2. Narin Sevim (29.17), 3. Zeynep Süngü (29.68)

800 Metre: 1. Nezahat Doygunel (3:00.07)

400 Metre Engelli: 1. Demet Çakır (1:23.70), 2. Narin Sevim (1:35.56)

Disk Atma: 1. Semray Topal (19.37)

Üç Adım Atlama: 1. Emine Özbada (8.83)

 

U18 Erkekler Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Baran Kılıç (11.58)

Yüksek Atlama: 1. Azat Etkü (1.70)

Sırıkla Atlama: 1. Hasan Avukat (2.80)

100 Metre: 1. Saffet Özmenek (11.84), 2. Mustafa Yıkıcı (11.97), 3. Eran Kabidan (12.01)

400 Metre: 1. Osman Sadetoğlu (55.31), 2. Caner Öztabak (59.96)

Cirit Atma: 1. Alp Kardeş (47.74)

Uzun Atlama: 1. Saffet Özmenek (5.79)

110 Metre Engelli: 1. Kubilay Tok (15.63)

200 Metre: 1. Eran Kabidan (25.36), 2. Mustafa Yıkıcı (25.54), 3. Caner Öztabak (26.45)

800 Metre: 1. Oraz Dalkanov (2:28.05), 2. Osman Konya (2:39.87, 3. Emre Karaca (2:40.37)

400 Metre Engelli: 1. Kubilay Tok (1:10.60)

Disk Atma: 1. Alp Kardeş (34.82)

 

U16 Kızlar Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Dudu Hidayet (8.37), 2. Ayşegül Karadağ (7.75), 3. Anastasya Gukouskaya (7.62)

Yüksek Atlama: 1. Daniela Çıkıkcıoğlu (1.43), 2. Meryem Temiz (1.43), 3. Ayben Arapoğlu (1.40)

100 Metre: 1. Petek Öztürk (13.31), 2. Sefanur Şahin (13.42), 3. Şerife Akkuş (13.66)

300 Metre: 1. Selvihan Dural (45.90), 2. Şerife Akkuş (47.17), 3. Zeynep Özbay (49.22)

Cirit Atma: 1. İlayda Altun (28.57), 2. Ülkü Özbada (26.10), 3. Deniz Süngü (21.72)

Uzun Atlama: 1. Deniz Süngü (4.74), 2. Petek Öztürk (4.66), 3. Daniela Çıkıcıoğlu (4.58)

1500 Metre: 1. Asya Koçak (5:26.07), 2. Ceren Rüstemoğlu (5:41.96), 3. Ayşegül Karadağ (5:42.26)

100 Metre Engelli: 1. Narin Sevim (16.72), 2. Zeynep Özbay (18.02), 3. Selvihan Dural (18.05)

800 Metre: 1. Asya Koçak (2:39.98), 2. Ceren Rüstemoğlu (2:43.87), 3. Selvihan Dural (2:47.80)

Disk Atma: 1. Dilan Laçin (29.48), 2. Gaye Kert (18.47)

Üç Adım Atlama: 1. Deniz Süngü (11.09)

 

U16 Erkekler Ferdi Sonuçlar

Gülle Atma: 1. Tezer Tayanç (9.42), 2. Ergün Poyrazlı (9.16), 3. Cemil Topal (6.82)

Yüksek Atlama: 1. Emre Ersoy (1.35), 2. Hasan Ağaç (1.35), 3. Tuğberk Soyer (1.35)

100 Metre: 1. Taygun Dervish (12.29), 2. Kemal Çayanoğlu (12.33), 3. Can Sakallı (12.37)

300 Metre: 1. Can Sakallı (43.00), 2. Oraz Dalkanov (43.27), 3. Osman Sakallı (47.44)

Cirit Atma: 1. Atillahan Ateş (34.92), 2. Ergün Pyrazlı (28.32)

Uzun Atlama: 1. Maksim Erçıka (5.29), 2. Taygun Dervish (5.22), 3. Ahmet Gülbeş (4.88)

1500 Metre: 1. Bora Altun (5:32.41), 2. Aygün Tosun (5:35.91), 3. Osman Konya (5:41.38

100 Metre Engelli: 1. Azat Etkü (15.21), 2. Oraz Dalkanov (16.92), 3. Ahmet Gürsen (20.10)

800 Metre: 1. Osman Saadetoğlu (2:16.08)

 

Fotoğraflar: Hüseyin Özbarışcı

Bu haber toplam 1896 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Aradan sonra sezon tamamlanıyor21 Ekim 2020 Çarşamba 18:34
  • Başakşehir'in genç yeteneğini çalıştırıyor10 Ekim 2020 Cumartesi 18:08
  • Tuğba ve Buse’li Türkiye, Balkan Şampiyonası’nda ikinci21 Eylül 2020 Pazartesi 17:36
  • Aydın’dan Romanya’da hem madalya hem rekor20 Eylül 2020 Pazar 16:53
  • Atletlerimiz Romanya yolcusu17 Eylül 2020 Perşembe 15:56
  • Estonya’da yeni “IRONMAN” zaferi06 Eylül 2020 Pazar 18:45
  • Tuğba Aydın Türkiye şampiyonu21 Ağustos 2020 Cuma 10:15
  • Aquatlonda Türsoy üstünlüğü09 Ağustos 2020 Pazar 18:38
  • 20 Temmuz Yol Koşusu Pazartesi yapılacak17 Temmuz 2020 Cuma 19:05
  • Atletizm Federasyonu’ndan 19 Mayıs mesajı18 Mayıs 2020 Pazartesi 15:36
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30244276
    2MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30185759
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK30176757
    4TÜRK OCAĞI LİMASOL301410652
    5YENİCAMİ AK30156951
    6BAF ÜLKÜ YURDU301351244
    7CİHANGİR GSK301341343
    8GÖÇMENKÖY İYSK301261242
    9LEFKE TSK301161339
    10KÜÇÜK KAYMAKLI TSK301151437
    11GÖNYELİ SK301131636
    12HAMİTKÖY ŞHSK30971434
    13BİNATLI YSK30971434
    14DÜZKAYA KOSK30751826
    15ÇETİNKAYA TSK30671725
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK30462018
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.