Birincilik için engelleri aştılar

Birincilik için engelleri aştılar

KKTC Binicilik Federasyonu, 2021 yılı 4. Ayak Engel Atlama Müsabakası geçtiğimiz hafta yapıldı

A+A-

KKTC Binicilik Federasyonu 2021 sezonu 4. Engel Atlama Müsabakası, Girne’de Tunaç Atlı Spor Kulübünde geçtiğimiz hafta sonu 17-18 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleştirdi.

mev-5148.jpg

Toplamda 6 kategorinin yer aldığı Engel Atlama Müsabakası, Cumartesi günü 12 yaş altı cross-pole 70 cm, 70 cm acemi ve 90 cm kategorilerinde yarışıldı. Müsabakanın ikinci günü olan Pazar günü ise 80 cm acemi, 100 cm barajlı ve 120 cm kategorileri gerçekleştirildi.

mev-7255.jpg

Binicilik Federasyonu’nun müsabakalarına Kuzey Kıbrıs genelindeki binicilik kulüpleri ve ferdi sporcular katıldı. Hafta sonu adeta bir karnaval havasında gerçekleşen yarışlara iki canlının aynı anda yaptığı sporu içeren müsabaka çok sayıda sporcu katılımıyla gerçekleşti.

mev-7270.jpgmev-7636.jpg

Müsabaka sonuçları şöyle oldu;                                                                                         

                                                                                                                                                        

70 cm X-pole                                                                                               

Kulüp               Binici                           At

1. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Zorba

2. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Michell

3. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Jack

 

70 cm                                                                                               

5-12 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                          At

1. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Güneş

2. Royal           İsmail Sağlamer         Sydney

3. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Jack

 

12-14 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                           At

1. Ferdi           Oliver Burroughs        Jackson

2. Ferdi           Antonia Budge            Star

3. Royal           Bulut Mirka                Asya

                                                                                                                                

90 cm

12-14 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                           At

1. Ferdi           Oliver Burroughs        Mr. X

2. Royal           Derin Satvet                Avangard

2. Royal           Ali Toruntay                Sydney

3. Ferdi           Oliver Burroughs        Jackson                                                         

 

15-18 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                          At

1. Aner                        Melissa Yergin                       Çakır

2. Beşok          Çisem Özoktay           Venüs

3. Aner                        Defne Çobanoğlu       Oscar

 

18+ Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                          At

1. Royal           Karem Benguima       Anniee

2. Tunaç          Jasmine Çelebioğlu    Zoe

3. Rüzgar        Emre Çocuk                Sihir

 

Genel Klasman

Kulüp               Binici                           At

1. Royal           Karem Benguima       Anniee

2. Tunaç          Jasmine Çelebioğlu    Zoe

3. Aner                        Melissa Yergin           Çakır

 

80 cm

5-12 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                          At

1. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Jack

2. Tunaç          Nerin Batıbeniz          Zorba

 

12-14 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                          At

1. Ferdi           Antonya Budge           Star

                                                          

18+ Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                           At

1. Royal           Olcay Özçam              Sydney

2. Aner                        Görkem Aner              Oscar

3. Aner                        Münür Yorgancı         Çakır

 

100 cm

12-14 Yaş Kategorisi                                                                                                           

Kulüp               Binici                           At

1. Royal           Ali Toruntay                Sydney

 

15-18 Yaş Kategorisi

Kulüp               Binici                           At

1. Aner                        Serkan Efe Ünal          Çakır

2. Aner                        Doğa Çobanoğlu         Stapillon

3. Aner                        Defne Çobanoğlu       Oscar

 

18+ Yaş Kategorisi                                                                                                             

Kulüp               Binici                          At

1. Tunaç          Jasmine Çelebioğlu    Zoe

2. Tunaç          Eda Hasizmirli             Güneş

3. Royal           Kemal Lord                 Avangard

 

Genel Klasman                                                                                                                   

Kulüp               Binici                          At

1. Tunaç          Jasmine Çelebioğlu    Zoe

2. Tunaç          Eda Hasizmirli             Güneş

3. Aner                        Serkan Efe Ünal          Çakır

                                                                                                                     

120 cm                                                                                                         

15-18 Yaş Kategorisi                                                                                                           

Kulüp               Binici                           At

1. Aner                        Doğa Çobanoğlu         Stapillon

 

18+ Yaş Kategorisi                                                                                                              

Kulüp               Binici                          At

1. Royal           Karem Benguima       Anniee

2. Tunaç          Jasmine Çelebioğlu    Zoe

 

Genel Klasman                                                                                                                   

Kulüp               Binici                          At

1. Aner                        Doğa Çobanoğlu         Stapillon

2. Royal           Karem Benguima                   Anniee

3. Tunaç          Jasmine Çelebioğlu    Zoe

Bu haber toplam 145 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.