Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

BİR puan BİR puandır

A+A-

 

Temposu yüksek, keyifli ve bol pozisyonlu bir maç izledik, ancak iki takım da fiziki mücadeleyi daha fazla öne çıkarmayı tercih edince zaman zaman sertliklerin de yaşandığı bir maç oldu. Aslında birer puan iki takım için de kar sayılır. Ancak üç puanın değeri bu kritik haftalarda daha da fazla önem taşıyor. Bu bilinçle oynayan iki takım da maçın başlama düdüğüyle birlikte rakip yarı sahada etkili olmayı istediler. Tempo yükselirken Serdarlı kalesinde gördüğü gole kadar rakip yarı sahada etkili oldu. Kabore oyuncu eksiltirken, Adeleke boşluklar bulmaya başladı. Adeleke’nin golü işte böylesine bir pozisyonda geldi. Serdarlı takımı kalesinde golü görmeden bu golü kaydedebilse, oyunun gidişatı daha farklı olurdu. İkinci gol için yüklenen kırmızı beyazlılar, buna karşılık net iki gol pozisyonunu ikinci devrede bulmayı başardılar. Ama bu kez de son vuruşlar yetersiz kaldı. Orta alanda özellikle Salih’in başarılı oyunu, oyunu yönlendirmesi, takımı adına pozitif katkı oldu. Ancak onun yanında aynı tarzda ikinci bir oyuncu olmaması, bir eksiklik oldu diyebilirim.

Pozisyonların ardından golü bulmayana Serdarlı bu kez de savunmaya önem vermek zorunda kaldı. Özellikle kanatları etkili kullanan rakibine karşı oyuncu değişiklikleriyle ve savunmaya yapılan takviyelerle direnç gösterdi. Kalesinde pozisyon verse de sonuç olarak bir puanın kaybedilmemesi de önemliydi.

Gençler Birliği ise organize olma, hızlı atağa kalkarken çabuk verkaçlarla orta alanı çabuk geçme ve kale önünde organize bir şekilde gidebilme konusunda sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Ancak bu takıma negatif yansımıyor. Çünkü, Green’in cezalı oluşundan dolayı olmamasına rağmen, genç Arif Uysal’ın da pozitif bir şekilde yer aldığı güçlü bir orta alan kurgusuna sahip takımda, Mehmet Göktaş’ın da tecrübesiyle oyunu pozitif yönlendirmesi, baskı görülen anlarda hücuma çıkmayı başaran takımı rahatlatan unsurlar oldu. Maç içerisinde eksik yönlerine rağmen, gerek mücadele ederek, gerekse daha fazla koşarak bu açığı kapatabilmek de başarıdır. Kırmızı siyahlılar, dün bunu başardılar. Yeni transfer İbrahim Köse’nin kanattan bindirerek golü kaydetmesi, takımın hücumda sadece golcülere bağlı kalması sıkıntısını aşmasını getirdi. Son bölümde Şenol Şöför daha iyi vuruş yapabilse galibiyet de gelebilirdi. İlk devrede ilk üç maçta karşılaştığı rakiplerinden dört puan çıkarak Gençler Birliği’nin, bu kez yedi puan çıkarması, bana göre üzerine koyarak devam etmesi demektir.

Fehim Dayı genelde kötü bir yönetim göstermedi. Yardımcıları da öyle. Ancak sertliklere biraz toleranslı davranırken, kartlarına biraz geç başvurdu.

Bu yazı toplam 998 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar