Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Billy Doğan’ı ipten aldı

A+A-

Billy, geçmiş sezondaki gibi oynayınca, DTB’nin kazanması sürpriz olmuyor. Göçmenköy karşısında bildiğimiz Billy gibi oynayınca, uzatmada da olsa attığı gol ile takımına üç puanı getiren O oldu. Sadece gol atmadı ki; Halil Turan’ın attığı ilk golün asisti de ondan, kale içine “Al da at” dercesine gönderdiği ama Kenan’ın, Tansel’in ve Kaan’ın kaçırdığı fırsatları da yaratan da O oldu. Ayrıca çok koştu, rakip sol kanadı çökelten futbolcu oldu.

Sakatlıktan çıkan Çağrı eski formunda değil. 90. dakikada Bekir’i ceza alanında düşürmesi ve penaltıya neden olması ona yakışmadı.

Doğan savunmanın ortasında başarılı ama kanatlarda sorun yaşıyor. Orta sahada Doğukan ve Ali Akbulut, gelen topları kesmekte başarılı, ancak bu topları arkadaşlarına vermekte başarısız oluyor. Doğan’ın, iş yapan futbolcuları üçüncü bölgede. Billy dışında, Halil Turan, rakip savunmayı dağıtabilen bir forvet. Kenan, çok çalışkan, sürekli hareketli, duran toplarda usta ama bugün kale önünde inanılmaz bir gol kaçırmasa, uzatmada yedikleri gol onları şok etmezdi.

Tansel, sol kanatta başarılı olamadı. Hem gelen topları ezdi, hem de kaptırılan toplarda geri gelmekte geciktiği için Göçmenköy bu bölgeden sürekli top taşıdı.

Göçmenköy, hiç de kötü futbol oynayan bir takım değil. Savunmada ellerinden geleni yapıyorlar, orta sahada topu kazanıp ileri taşıyorlar, ancak, Hassan Lokman İbrahim çok çalışmasına rağmen gol yollarında etkili olamıyor. Kaleci Cenk ile karşı karşıya kaçırdığı pozisyondan sonra Özgü hocası dayanamadı ve onu oyundan alarak Malik’i sahaya sürdü.

GHE karşılaşmasında izlediğim Göçmenköy aşama kaydetmiş. Belli ki, takım iyi çalışıyor ve birbirlerini tanımaya başlamışlar. Üstelik, karşılaşma boyunca ayak çekmesi gibi sakatlıklar görülmedi. Tek handikapları, gol yollarında etkili olamamaları.

Hakem Evren Karademir önemli denecek bir hata yapmadı ama çok fazla düdük çalarak oyunun akışını kesiyor. Biraz avantaja bıraksa, sanırım oyun daha zevkli izlenecek. Faul pozisyonlarından sonra biraz beklese, belki de ilgili takım pozisyonu değerlendirecek.

Bu yazı toplam 627 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar