Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Baskı, baskı, baskı

A+A-


Maça Lefke takımı daha iyi başladı. Önde bastı. Rakip yarı sahada daha kalabalık oynadı. Solda Aziz, sağda Smart etkili oldu. Kasım her zamanki gibi çok iyiydi. Güzel bir gol kaydetti. Penaltı oldu. Maç Lefke leyhine neredeyse koptu denileceği anda Kasım’ın ayağından çıkan top, ki kaleci ters köşeye yatmıştı, yan direkten döndü. Ali Özbahar tamamlamak istedi. Adaşı Ali Duvarcı izin vermedi.

Aslında maçın MTG adına çok şanslı dakikaları oldu dün. Dönüm anları gerçekten enterasandı. Önce kaçan penaltı, topun üst direkten dönmesi, ikinci devrede Salih Say, Kasım ve Cedric’le bulunan net üç gol pozisyonu, Lefke’nin yüklenmesine karşın kaydedemediği goller oldu.

Son on beş dakikada ise özellikle MTG Teknik Direktörü Ali Oraloğlu’nun yerinde müdahaleleriyle oyun sarı yeşillilerin eline geçti. Neredeyse ceza alanı içerisine hapsedilen rakip savunmayı aşma çabaları ancak iki duran toptan olabildi. Ancak yapılan baskı ve mücadele sonrasında çok kritik bir galibiyet ve üç puan kazanıldı.

Aksayan Hüseyin Kayalılar’ın oyundan alınmasıyla özellikle Erol, Yasin Kurt ve Nurettin daha etkili oynamaya başladılar. Onların etkili oyunu baskıyı artırdı. Hücumda biraz sıkıntı çekilse de galibiyet ve üç puan ciddi bir moral oldu. Takım haftalar sonra play-out grubunun dışına çıkma başarısı gösterdi.

Lefke ise her zamanki gibi iyi oynamasına karşın, son onbeş dakikada savunmaya çekilerek ve kalesinin önüne gömülerek hata yaptı. Rakibe fırsat verdi. Çok önceden koparılacak bir maç riske sokuldu. Gerçi gel-git’lerin, stat olumsuzluklarının ve hala nedenini çözemediğim camia üzerinde yapılmak istenen gereksiz baskının yaşandığı bir takımın zaman zaman düşük performans göstermesi doğaldır.

Buna karşılık geçen hafta ilk kez izlediğim genç kaleci Gültekin’in tecrübesini artırması halinde daha iyi bir kaleci olacağı ve takımın başarısına katkı yapacağı aşikardır.

Serhan Şimşek ve yardımcıları iyi bir yönetim gösterdiler. Penaltı kararları doğruydu. Bu arada maçın oynandığı Güzelyurt Zafer Stadı zemini gerçekten harikaydı. Emeği geçen herkesi kutlarken ciddi zemin sorunu yaşayan diğer stadlarımıza örnek olmasını dilerim.

 

Bu yazı toplam 764 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar