Serkan Soyalan

Serkan Soyalan

Basketbol Nisan’da başlıyor

A+A-

Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit, BRT’de “Potanın Nabzı”nda Tahir Topaloğlu ve Tonguç Kotak’a konuştu ve Nisan’da basketbolun başlayacağını söyledi.

Nisan ayının son günü de olsa, basketbolun başlayacağını söyleyen Mevlit, Büyük Erkekler Ligi’ni tek devreli, ardından da play-off olacak şekilde oynatmayı ve Haziran ayı gibi de ligi tamamlamayı planladıklarını da vurguladı.

Yani Nisan-Haziran ayı yoğun bir tempo içinde geçecek basketbolda. Bunun habercisiydi bu açıklama.

 

***

            Basketbol Federasyonu’nun 2020-2021 sezonu ile ilgili çok kararlı ve net olduğunu söyleyen Mevlit, “Şu anki federasyon bir şeyin çok net kararlılığında. Tüm kategorilerde maçlar oynanacak ve şampiyonlar çıkacak. Bazı kategorilerde maçlar geç de başlayabilir ama 2020-21 sezonu kesinlikle oynanacak ve şampiyonlar belli olacak” dedi.

            Yani federasyon bu sene tüm kategorileri oynatacak ve şampiyonları belirleyecek.

            Geçtiğimiz hafta diğer federasyonlarla gerçekleşen toplantını ardından, spordan da sorumlu Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Arıklı ile görüştüklerini söyleyen Mevlit, aynı kararlılığı Arıklı’da da gördüklerini vurguladı.

           

***

 

            Basketbolun önümüzdeki programı ile ilgili detaylar da veren Mevlit, Büyük Erkekler Ligi’nin ardından, U-17 Erkekler Ligi başlayacak ve sonrasında da U17 Kız Takımları Turnuvası oynanacak. En son da Kadınlar Ligi oynanacak.

 

***

 

            Programda bir teşekkürü de Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sıla Usar aldı. Kendisi de bir hekim olan Usar’a, teşekkür eden Mevlit, “İlk defa Meclis’te bir tane milletvekili çıktı ve sporun yapılması için konuşma yaptı. Sayın Sıla Usar’a teşekkür ederim. Sporun gerekliliği ile ilgili ki sağlıktan gelen bir insan, spor yapılması gerekiyor diyor. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Bugün tiyatrolar bile üçte bir kapasiteyle seyirciliyse, belki de ilk maçlarımızda kısıtlı seyirci alabiliriz” dedi. 

 

***

 

            Dünya genelinde pandemide üçüncü dalga sıkıntısı yaşanırken, ülkemizde dizi için yüzlerce insanın katıldığı galalar organize edildikten sonra, ekmeğini ve geçimini spordan kazanan insanlarımızın tepkilerinin sesleri bir o kadar daha yükseldi. O yüzden kontrollü bir şekilde bu spor dallarımızın başlaması ve bu insanlar da yeniden sporlarını yapabilmelidirler.

            Belki belli sayıda taraftar salonlara, statlara kabul edilir, içeri girişte sıcaklık ölçümleri yapılır veya belki PCR sonuçları ile gelirler… Bilemiyorum, hekimlerimiz bu konuda bizleri bilgilendirecektir.

Bu yazı toplam 868 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar