Nezihi Beyaz

Nezihi Beyaz

Bal gibi ölçü imiş

A+A-

KTSYD Turnuvasında Dumlupınar karşısında DTB’nin oynadığı futbolun sezon için ölçü olup olmayacağını merak ettiğimi yazmıştım; bu gece anladım ki, ölçü imiş.

Eksikleri mazeret olabilir. İki kanat savunma oyuncularından Çağrı cezalı, Salih sakat. Kaleci Cenk de cezalı. Orta sahada Bayram yok, Sercan listede ama onca yedek arasında oyuna alınmıyor.

Savunma, Cihangir’in iki kanat adamı olan Muhittin ile özellikle Mishali’yi durduramadı. Orta sahada sürekli kaptırdıkları topları Cihangir futbolcuları kazanarak kanatlara taşıdılar. Hücumda Kenan, duran toplarda başarılı olamadı. Geçen sezon takımı sırtlayan Billy, belki Dumlupınar karşısındaki futbolu biraz ileri taşıdı ama iki sezon öncesi Billy değil. Kaan, gol attı ama çok ağır bir futbolcu, topu taşımadan rakip savunma bastırıyor. Genellikle sağ kanattan Billy ile oynama düşüncesi nedeniyle sol kanatta Tansel topla ile buluşamadı. Yakaladıkları pozisyonları da ya kaleci Hamit çıkardı, ya da savunma şanslı idi, kale çizgisinden uzaklaştırdı.

Cihangir, ilk 30 dakika Doğan’a uyarak resmen bizi uyuttu. İki kalede tehlikeli denecek birer pozisyon ve sadece Doğan’ın kullandığı korner, Osman’ın kaleye çektiği şut. Ne zaman elektrikler gitti ve maç 7 dakika durdu, ondan sonra Doğan Kaan’la golü buldu, devre biterken Selçuk eşitliği sağladı.

İkinci yarı Cihangir orta saha üstünlüğünü kazanınca tehlikeler yaratmaya başladı. Özellikle sağdan Muhittin, soldan Mishali ile tehlikeli ataklar gerçekleştirdiler. Mishali, çaprazdan golü de bulunca, öne geçtiler.

Cihangir, teknik kapasitesi çok yüksek bir takım değil ama istekli ve arzulu futbolu ile neticeye giden bir takım. En büyük itici güçleri ise tribünleri dolduran taraftarları. Bu gece maç sonrası öyle bir sevindiler ki, dakikalarca takımlarını alkışladılar.

Dikkati çeken nokta, oynanan futbolun teknik açıdan zayıf olması. Sanırım tek yabancı ile oynanması bunda büyük etken oldu. İki takım futbolcuları da üç pas yapamadı. İkili mücadelelerde çok top kaybettiler.

Girne Mete Adanır stat zemininin daha ilk karşılaşmada bunca bozulması ilginçti. Ya sezon öncesi birileri sahayı kullanarak çim zemini bozdu, ya da yeterince bakım yapılmadı.

Yardımcı hakemlerden tribün tarafında olan Olgun Canik, üç kez açık ofsayt pozisyonunu kaçırdı. Ya pozisyon alamadı, ya da karşısındaki ışıklar gözünü aldı. Neticede önemli hatalar yaptı ama şanslı idi, bu pozisyonlar gol getirmedi.

Bu yazı toplam 818 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar