Coşkun Ulusoy

Coşkun Ulusoy

BAF inadı…

A+A-

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanan maçta istediğini alan takım Baf Ülkü Yurdu oldu.

Maç inanılmaz derecede durgun ve keyifsiz başladı. Yürüyerek futbol oynayan iki ekip vardı sahada. Kendi sahasına yaslanıp ikinci bölge sonunda rakibini karşılayan bir Baf Ülkü yurdu ile sürekli duvara toslayarak pozisyon yaratmaya çalışan bir Göçmenköy… Özellikle ilk yarı adına anlatılacak hiçbir şey yok. Son dakikada santrası bile yapılmayan bir gol oldu sadece. Tabi bu golde Baf Ülkü Yurdu takımının da hakkını yememek lazım. Savunmayı geride kurup kontra ataklarla gol bulma çabasındaydılar ve bu dakikada kontra atak sonucunda golü bulmayı başardılar.  Maçın başından sonuna kadar ayni oyun planını uygulayarak kalesinde sadece iki pozisyon verdiler. Disiplinli oyunlarından hiç vazgeçmediler. Doksan dakika boyunca mücadele ettiler ve maç sonunda da 3 puanın sahibi oldular.

Peki, bunun karşılığında Göçmenköy takımı ne yaptı? Koskoca bir hiç... Kapalı savunma oynayan takımlara karşı neler yapabileceğiniz bellidir. Oyun alanını genişleteceksiniz ve savunma yapan takımın bloklar arasındaki bağlantıyı koparmaya çalışacaksınız. Oyunu kanatlara yükleyebilirsiniz. Ancak bunların hiç birini Göçmenköy takımı bu maçta yapamadı. Çok çok fazla pas hatası yaptılar. Sürekli merkezden savunma hattını delmeye çalıştılar. Maçın sonlarına doğru da uzun ve yüksek toplarla gol bulmaya çalıştılar. Bu yüksek topları da günün başarılı isimlerinden Baf ülkü yurdu kalecisi Erdoğan engelleyince gol bulma şanslarını da kaybettiler ve maçtan mağlup ayrıldılar.

Maçın ardından Baf ülkü yurdu üst üste ikinci galibiyetini alarak ligde kalma umutlarını artırırken, Göçmenköy takımı da kötü gidişine devam ediyor. Bir an önce tehlike yaşamaması için Göçmenköy’ün toparlanması gerekiyor. Aksi halde hiç ummadıkları bir senaryoyla karşılaşabilirler.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanan maçta Baf Ülkü Yurdu takımının file bekçisi Erdoğan öne çıkan isim oldu.

 

Bu yazı toplam 1115 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar