Badmintonda geleneksel turnuva oynandı

Badmintonda geleneksel turnuva oynandı

Badminton Federasyonu tarafından Brian Hughes anısına düzenlenen Büyükler Badminton Turnuvası 22 Ocak 2023 pazar günü yapıldı.

A+A-

Atatürk Spor Salonunda düzenlenen turnuva sabah saat 09.15’te açılış seremonisi ile başladı ve saat 21.00’de düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Halka açık olarak düzenlenen ve gün boyunca çekişmeli maçların oynandığı, Yıldız ve Altın grubu olarak 80 sporcunun toplam 77 maç oynadığı turnuvaya yoğun ilgi vardı. Turnuvanın açılış töreni öncesinde bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Fırat Deniz, ülkemizde badminton sporunun yaygınlaşmasını sağlayan ve 2012 yılında vefat eden Brian Hughes hakkında kısa bilgi verirken, Brian Hughes’ün ülkemizde badminton adına yaktığı ışığın gün geçtikçe daha da büyüdüğünü ve badminton ailesinin gün geçtik sonra genişlediğini, bu ailenin bir ferdi olarak mutlu olduğunu belirtti. Bu anlamlı turnuvaya katılan ve katkı koyan herkese teşekkür eden Başkan Fırat Deniz, Brian Hughes'ü de saygıyla andıklarını belirtti.

Turnuvada oluşan dereceler şöyle:                                    

 

Yıldız Grubu Tek Kadınlar

1. Esra Gökalp  

2. Hazel Aksular

3. Nesil Yusufoğlu  

4. Öykü Dalğıç            

 

Yıldız Grubu Tek Erkekler    

1. Savaş Dursun         

2. Hüsnü Mercan 

3. Egor Griaznykh

4. Şahin Mahzari

 

Yıldız Grubu Çift Kadınlar  

1. Öykü Dalğıç – Doğa Kalkanlı

2. Heyran Yamaç- Beste Türktenli

3. Fatma Abay – Zülal Merve Yücetürk

 

Yıldız Grubu Çift Erkekler

1.  Şahin Mahzari – Erkan Taş

2. Güngör  Acar – Egor Griaznykh                                      

3. Erol Gökalp – Muhammed Haris

 

Yıldız Grubu Karışık Çiftler

1. Hüsnü Mercan – Esra Gökalp

2. Savaş Dursun – Hazel Aksular

3. Erkan Taş – Nesil Yusufoğlu

4. Güngör Acar – Rasime Başat

 

Brian Hughes Büyükler Badminton Turnuvası Altın Grubunda Dereceye Giren Sporcular

 

1. Dilara Karataş   

2. Fatoş Olgacer 

3. Asiye Hakat     

4. Mine Hacıarif                 

                                               

Altın Grubu Tek Erkekler

1. Kaan Uluğ   

2. Ali Katırcı   

3. Ömer Aydın  

4. Hasan Oduncuoğlu                  

                      

Altın Grubu Çift Kadınlar

1. Rasime Başat -  Rabia Saracoğlu

2. Selen Küçük – Esen Küçük 

3. Ayşe Yücel – Sema Teksan 

4. Ülfet Boşnak – Aycan Keskin

 

Altın Grubu Çift Erkekler

1. Mustafa Teksan -  Ali Akkoyun

2. Ali Kandulu – Ali Katırcı

3. Murat Sivri – Resul Sevimli

4. Ahmet Durgun – Uğur Kaplan 

 

Altın Grubu Karışık Çiftler

1. Ali Akkoyun – Ayşe Yücel 

2. Resül Sevimli – Ülfet Boşnak

3. Emre Gökalp – Fatoş Olgacer

4. Kağan Uluğ – Aycan Keskin

Bu haber toplam 142 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.