• Lefkoşa 24 °C
  • Girne 25 °C
  • Güzelyurt 21 °C
  • İskele 24 °C
  • Mağusa 24 °C
  • Lefke 24 °C
  • İstanbul 22 °C
  • London 17 °C

Spor dolu festival

Spor dolu festival
Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11. gerçekleştirilecek olan Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.

10 gün boyunca devam edecek olan 11. Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali etkinlikleri çerçevesinde dün düzenlene basın toplantısında Yeniboğaziçi Belediye başkanı Mustafa Zurnacılar, Meclis Üyeleri, Festival Komitesi yetkilileri, festivalde yer alacak etkinliklerin sorumluları, basın mensuplarının katılım ile program içeriği açıklandı.

Festival program içeriğinde sportif faaliyetlerin bu yılda geniş kapsamlı olarak yer alırken, Spor Komitesi sorumluları Aydın Kayol, Halil Erdoğuş Spor faaliyetleri ile ilgili deyalı bilgiler verdi.

 

Sportif Faaliyetler

16 Ağustos Cuma gün açılışı gerçekleşecek olan 11. Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali açılış sonrasında ilk spor organizasyonu 17 Ağustos Cumartesi günün minikler futbol turnuvası ile başlıyor. U10 kategorisinde Yeniboğaziçi, Mormenekşe, Yenicami, Mağusa Türk Gücü takımların katılacağı turnuva Mormenekşe Cemal Balses stadında sabah saat 9.00’da başlayacak.

 

Spor Onur Gecesi

İlk kez düzenlenecek olan “Spor Onur Gecesi”nde Mağusa bölgesinde takımsal olarak başarılı olan takımları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde biresel sporlarda yurt içi ve yurt dışında başarılı olan sporcuların ödüllendirileceği “Spor Onur Gecesi” 17 Ağustos Cumartesi akşamı saat 20.00’de Yeniboğaziçi Festival Alanı Amfi Tiyatro da ödüllendirilecek. 

 

Diğer Etkinlikler

18 Ağustos Pazar sabah saat 10.00’da Mutluyaka Atış Poligonu’nda sporting yarışması Gençler, Avcılar, Atıcılar, Veteranlar olmak üzere 4 kategoride düzenlenecek. Etkinliklere, akşam saat 18.00’de 4 kategoride Sokak Basketbolu (Streetball) ile devam edilecek. 19 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00’de 6-8-10 yaş ve dıştan katılım ile gerçekleştirilecek olan Minikler Survivor, Yeniboğaziçi Festival Alanı Amfi Tiyatro’da yapılacak.

 

Masterler Turnuvası

Muratağa-Atlılar-Sandallar Şehitleri Masterler Turnuvası 22 Ağustos Perşembe günü saat 18.00’de Yeniboğaziçi, Osman Ergün Mehmet Stadın’da, Yeniboğaziçi, Akova, Yıldırım, Maraş masterlerinin katılım ile başlayacak. Turnuva 23 Ağustos Cuma günü oynanacak final karşılaşması ile tamamlanacak.    

 

Plaj Etkinlikleri

Plaj Hentbol turnuvası 17 Ağustos Cumartesi günü Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda başlayacak ve 18 Ağustos Pazar günü final karşılaşmaları ile tamamlanacak.

Büyükler Plaj Futbol turnuvası 24 Ağustos Cumartesi sabah saat 9.30’da Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda başlayacak ve aynı gün sonuçlanacak. Çocuklar Plaj Tenis Turnuvası da saat 14.00’de başlaycak ve gün sonunda finalleri ile sportif faaliyetler tamamlanacak.

Bu haber toplam 567 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • KTSYD, Dünya Spor Yazarları Günü mesajı yayınladı01 Temmuz 2020 Çarşamba 15:36
  • Atıcılar sezonu açtı30 Haziran 2020 Salı 11:20
  • Akıncı, Tunalı’yı kabul etti29 Haziran 2020 Pazartesi 17:50
  • “Gurur dolu 37 yıl”29 Haziran 2020 Pazartesi 16:54
  • Sapsızoğlu’ndan ritmik cimnastikçilerine ziyaret27 Haziran 2020 Cumartesi 16:36
  • Bocce’de lig heyecanı başladı25 Haziran 2020 Perşembe 16:51
  • Triatlon sporcularına seminer veriliyor24 Haziran 2020 Çarşamba 12:55
  • Alayköy’den kan bağışına destek23 Haziran 2020 Salı 17:20
  • Cimnastikte ziyaretler sürüyor23 Haziran 2020 Salı 17:11
  • Atıcılıkta planlama yapıldı, müsabakalar başlıyor22 Haziran 2020 Pazartesi 15:32
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ25203263
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK25154649
    3MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK25153748
    4YENİCAMİ AK25135744
    5TÜRK OCAĞI LİMASOL25128544
    6CİHANGİR GSK25124940
    7LEFKE TSK251051035
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK251051034
    9BAF ÜLKÜ YURDU25941231
    10GÖÇMENKÖY İYSK25861130
    11BİNATLI YSK25851229
    12GÖNYELİ SK25921429
    13HAMİTKÖY ŞHSK25841328
    14ÇETİNKAYA TSK25651423
    15DÜZKAYA KOSK25631621
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK25361615
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.