• Lefkoşa 19 °C
  • Girne 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • İskele 16 °C
  • Mağusa 16 °C
  • Lefke 19 °C
  • İstanbul 17 °C
  • London 11 °C

Spor dolu festival

Spor dolu festival
Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 11. gerçekleştirilecek olan Yeniboğaziçi Pulya Festivali 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.

10 gün boyunca devam edecek olan 11. Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali etkinlikleri çerçevesinde dün düzenlene basın toplantısında Yeniboğaziçi Belediye başkanı Mustafa Zurnacılar, Meclis Üyeleri, Festival Komitesi yetkilileri, festivalde yer alacak etkinliklerin sorumluları, basın mensuplarının katılım ile program içeriği açıklandı.

Festival program içeriğinde sportif faaliyetlerin bu yılda geniş kapsamlı olarak yer alırken, Spor Komitesi sorumluları Aydın Kayol, Halil Erdoğuş Spor faaliyetleri ile ilgili deyalı bilgiler verdi.

 

Sportif Faaliyetler

16 Ağustos Cuma gün açılışı gerçekleşecek olan 11. Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali açılış sonrasında ilk spor organizasyonu 17 Ağustos Cumartesi günün minikler futbol turnuvası ile başlıyor. U10 kategorisinde Yeniboğaziçi, Mormenekşe, Yenicami, Mağusa Türk Gücü takımların katılacağı turnuva Mormenekşe Cemal Balses stadında sabah saat 9.00’da başlayacak.

 

Spor Onur Gecesi

İlk kez düzenlenecek olan “Spor Onur Gecesi”nde Mağusa bölgesinde takımsal olarak başarılı olan takımları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde biresel sporlarda yurt içi ve yurt dışında başarılı olan sporcuların ödüllendirileceği “Spor Onur Gecesi” 17 Ağustos Cumartesi akşamı saat 20.00’de Yeniboğaziçi Festival Alanı Amfi Tiyatro da ödüllendirilecek. 

 

Diğer Etkinlikler

18 Ağustos Pazar sabah saat 10.00’da Mutluyaka Atış Poligonu’nda sporting yarışması Gençler, Avcılar, Atıcılar, Veteranlar olmak üzere 4 kategoride düzenlenecek. Etkinliklere, akşam saat 18.00’de 4 kategoride Sokak Basketbolu (Streetball) ile devam edilecek. 19 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00’de 6-8-10 yaş ve dıştan katılım ile gerçekleştirilecek olan Minikler Survivor, Yeniboğaziçi Festival Alanı Amfi Tiyatro’da yapılacak.

 

Masterler Turnuvası

Muratağa-Atlılar-Sandallar Şehitleri Masterler Turnuvası 22 Ağustos Perşembe günü saat 18.00’de Yeniboğaziçi, Osman Ergün Mehmet Stadın’da, Yeniboğaziçi, Akova, Yıldırım, Maraş masterlerinin katılım ile başlayacak. Turnuva 23 Ağustos Cuma günü oynanacak final karşılaşması ile tamamlanacak.    

 

Plaj Etkinlikleri

Plaj Hentbol turnuvası 17 Ağustos Cumartesi günü Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda başlayacak ve 18 Ağustos Pazar günü final karşılaşmaları ile tamamlanacak.

Büyükler Plaj Futbol turnuvası 24 Ağustos Cumartesi sabah saat 9.30’da Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda başlayacak ve aynı gün sonuçlanacak. Çocuklar Plaj Tenis Turnuvası da saat 14.00’de başlaycak ve gün sonunda finalleri ile sportif faaliyetler tamamlanacak.

Bu haber toplam 302 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Yeteneklerini İstanbul'da sergileyecekler15 Ekim 2019 Salı 16:10
  • Spor basınından maratona destek15 Ekim 2019 Salı 15:46
  • Skeet Kupası Gönyeli’nin14 Ekim 2019 Pazartesi 09:42
  • Sapsızoğlu, Çolak’ı kutladı13 Ekim 2019 Pazar 22:28
  • Kıbrıslı Rum sporcu Kkosti’den Antalya'da madalya!10 Ekim 2019 Perşembe 18:46
  • Numuneler analiz için Hacettepe’de09 Ekim 2019 Çarşamba 22:47
  • Dairelerin şampiyonu Polis Genel Müdürlüğü...09 Ekim 2019 Çarşamba 19:25
  • Dr. Küçük Oyunları başladı09 Ekim 2019 Çarşamba 19:03
  • Dr. Küçük Oyunları başlıyor08 Ekim 2019 Salı 15:56
  • Taşkınköy halı sahası hizmete açıldı08 Ekim 2019 Salı 15:51
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1TÜRK OCAĞI LİMASOL651016
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK650115
    3CİHANGİR GSK650115
    4YENİCAMİ AK641113
    5KÜÇÜK KAYMAKLI TSK641113
    6MAĞUSA TÜRK GÜCÜ631210
    7GÖÇMENKÖY İYSK631210
    8BAF ÜLKÜ YURDU63039
    9HAMİTKÖY ŞHSK62228
    10GÖNYELİ SK62137
    11GENÇLİK GÜCÜ TSK61235
    12LEFKE TSK61235
    13MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK61144
    14DÜZKAYA KOSK61144
    15BİNATLI YSK61053
    16ÇETİNKAYA TSK60060
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.