• Lefkoşa 35 °C
  • Girne 31 °C
  • Güzelyurt 30 °C
  • İskele 37 °C
  • Mağusa 37 °C
  • Lefke 35 °C
  • İstanbul 28 °C
  • London 20 °C

Ovgoroz'da birincilik Alptürk’ün

Ovgoroz'da birincilik Alptürk’ün
2019 Ralli Şampiyonası’nın altıncı ve son yarışı olan “Ovgoroz Rallisi”ni Cevdet Alptürk – Mustafa Yücener ikilisi kazandı.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun İskele Belediyesi, ALPET ve KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu'nun katkılarıyla düzenlediği 2019 Ralli Şampiyonası'nın altıncı ve son yarışı olan “Ovgoroz Rallisi”, 19 aracın katılımı ve 11 aracın finiş görmesiyle tamamlandı.

Ergazi’nin güneşli ve serin havası eşliğinde bölgeden büyük izleyici katılımının olduğu ve özellikle ilk kez uzatılarak kullanılan Kantara özel etabındaki çamurlu etap ile başlayan 2019 Ralli Şampiyonası'nın altıncı ve son bacağı çekişmeli geçen 6 etapla tamamlandı.

Tempolu geçen yarışta 6 etabın 5'inde en iyi zamanı yapan ve Genel Klasmanda birinci gelen ekip Cevdet Alptürk – Mustafa Yücener ikilisi olurken; Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikinci sırada geldi. Sadık Bilgimer – Mustafa Kandır ise yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Ovgoroz Rallisi’nde toplam 6 çekişmeli etap geçilirken Sınıf 1 klasmanında Sadık Bilgimer – Mustafa Kandır birinci, Buğur Kambillili – Niyazi Yorgancıoğlu ikinci, Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk üçüncü oldu.

Sınıf 2’de Cevdet Alptürk – Mustafa Yücener birinci ikilisi olurken Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi ikinci oldu.

Sınıf 3 klasmanında birinci Mahmut Özer – Ali Burhan ikilisi oldular. Sınıf 4 klasmanında birinci, Cevdet Alptürk – İbrahim Kara, ikinci ise Özhan Karaduman – Serdar Kumru ikilisi oldu.

Sınıf N klasmanında birinci, Halil Mulla – Ali Yöncü ikilisi geldiler. Sınıf R’de birinci, İrfan Göçen – Mehmet Çağla ikilisi oldu.

Sınıf T2’de birinci Serkan Bolkaner – Ömer İlhan Sayar ikilisi oldular. Gençler de ise Buğur Kambilli - Niyazi Yorgancıoğlu birinci oldu.

 

ralli2.jpg

 

 

SIRA NO

KAPI NO

PİLOT

CO-PİLOT

ARAÇ

TOPLAM

ZAMAN FARKI

SINIF

1

1

CEVDET ALPTÜRK

MUSTAFA YÜCENER

SKODA FABIA R5

37:51,2

+00:00,00

2

2

3

ÖMER YILDIZ

MEHMET KASIMOĞLU

FORD FİESTA S2000

38:20,3

+00:29,10

2

3

2

SADIK BİLGİMER

MUSTAFA KANDIR

MITSUBISHI LANCER EVO IV

40:12,0

+02:20,80

1

4

9

HALİL MULLA

ALİ YONCU

MITSUBISHI LANCER EVO IX

41:16,9

+03:25,70

N

5

12

BUĞUR KAMBİLLİLİ

NİYAZİ YORGANCIOĞLU

MITSUBISHI LANCER EVO VI

42:25,5

+04:34,30

1

6

7

OKTAY ÇOCUK

HÜSEYİN ÇOCUK

MITSUBISHI LANCER EVO VI

42:55,3

+05:04,10

1

7

16

CEVDET ALPTÜRK

İBRAHİM KARA

FORD FİESTA R2

45:12,3

+07:21,10

4

8

15

ÖZHAN KARADUMAN

SERDAR KUMRU

FİAT PALİO

45:46,9

+07:55,70

4

9

17

MAHMUT ÖZER

ALİ BURHAN

FORD FOCUS

50:32,0

+12:40,80

3

 

KKTOK CUP

1

18

İRFAN GÖÇEN

MEHMET ÇAĞLA

CAN AM MAVERİCK X3

42:15,5

04:24,0

R

2

19

SERKAN BOLKANER

ÖMER İLHAN SAYAR

MITSUBISHI PAJERO

48:37,6

+10:46,40

T2

Bu haber toplam 1467 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Kartingde açılış yapıldı22 Haziran 2020 Pazartesi 00:03
  • Kartingde 2020 sezonu açılıyor18 Haziran 2020 Perşembe 15:11
  • Klasikler kaldığı yerden devam18 Haziran 2020 Perşembe 15:09
  • Aliusta: "Renksiz günler geçecek"23 Mart 2020 Pazartesi 17:20
  • Hamitköy Sprint Rallisi ertelendi12 Mart 2020 Perşembe 13:32
  • ‘Enduro’da sezon başlıyor11 Mart 2020 Çarşamba 14:49
  • Sezonu geleneksel etkinlikle açtılar10 Mart 2020 Salı 17:38
  • Kışın şampiyonları belirlendi09 Mart 2020 Pazartesi 18:37
  • Klasikler geleneksel etkinlikte buluşacak04 Mart 2020 Çarşamba 18:26
  • Kış Kupası tamamlanıyor03 Mart 2020 Salı 11:56
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ25203263
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK25154649
    3MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK25153748
    4YENİCAMİ AK25135744
    5TÜRK OCAĞI LİMASOL25128544
    6CİHANGİR GSK25124940
    7LEFKE TSK251051035
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK251051034
    9BAF ÜLKÜ YURDU25941231
    10GÖÇMENKÖY İYSK25861130
    11BİNATLI YSK25851229
    12GÖNYELİ SK25921429
    13HAMİTKÖY ŞHSK25841328
    14ÇETİNKAYA TSK25651423
    15DÜZKAYA KOSK25631621
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK25361615
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.