• Lefkoşa 15 °C
  • Girne 19 °C
  • Güzelyurt 14 °C
  • İskele 15 °C
  • Mağusa 15 °C
  • Lefke 15 °C
  • İstanbul 13 °C
  • London 15 °C

Kışın şampiyonları belirlendi

Kışın şampiyonları belirlendi
KKTOK tarafından düzenlenen 2020 Polaris Kış Kupası’nın üçüncü ve son ayağı Pazar günü Girne’de koşuldu

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun düzenlediği Başel Holding’in katkıları ile gerçekleşen ve toplam 3 ayaktan oluşan, 2020 Polaris Kış Kupası üçüncü ve son yarışı Pazar günü Girne'de koşuldu. Kuzey Kıbrıs Sprint Şampiyonası'nın üçüncü yarışı olan ve KITMOK ile ortaklaşa düzenlenen Polaris ATV Enduro Cup da güne ve şampiyonaya renk kattı. Polaris Kış Kupası 3'üncü yarışı Girne Ralli Sprint, 5 kilometre uzunluğunda toprak ve dağlık bir parkurda gerçekleşti.

Başel Holding, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Polaris, Gopro, Dji, Girne Belediyesi, Motul, Çağla Car Care ve Genpower'ın katkılarıyla gerçekleşen ve 17 aracın start aldığı Sprint Şampiyonası üçüncü yarışında 16 ekip yarışı tamamladı.

 

Macila ve Çakır ikilisi birinci

Şampiyona’nın üçüncü ve son ayağında Genel Klasmanda büyük çekişme yaşanırken Fikri Macila – Harun Çakır yarışı birinci olarak tamamladı. Hemen arkasından Doğa Koyuncu – Hasan Damdelen ikilisi ikinci ve Halil Mulla – Ali Yoncu ikilisi de üçüncü olarak tamamladılar.

Ralli klasmanında Sınıf R'de birinci Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N'de Fikri Macila – Harun Çakır, Sınıf 1'de Doğa Koyuncu – Hasan Damdelen, Sınıf 2'de Mehmet Kamiloğlu – Ahmet Özerdem, Sınıf T2'de Serkan Bolkaner – Ömer İlhan Sayar ve Gençlerde ise Ahmet Kofalı ve Arda Öksüzoğlu birinci olarak tamamladı.

Oldukça güzel bir havada, toprak ve dağlık bir zeminde ve iki çıkış ile aynı etapta yarışılan ATV Enduro Cup‘ta ve ATV4 kategorisinde ise en iyi zamanı Sona Singh kaydederken, ATV 1’de Hüseyin Genç, ATV2’de Hasan Pilli birinci geldi. ATV Genel Klasmanı’nda ise Hüseyin Genç en iyi zamanı elde etti.

 

Ödüller verildi

Üçüncü ve son yarışın tamamlanması sonrasında Başel Holding Polaris Showroom önünde koktelyli Kış Kupası Ödül Töreni gerçekleşti. Başel Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen Polaris Kış Kupası 2020'de Rally Cars’larda Ahmet Kofalı - Mehmet Çağla şampiyon olurken, ikincilik Fikri Macila –Harun Çakır ikilisinin, üçüncülüğü ise Halil Mulla-Ali Yoncu ve Edim Macila – Güner Şevketoğlu aynı puanı paylaştılar.

ATV’lerde ise ATV1’de Ertun Altay, ATV2’de Hasan Pilli ve ATV4’te ise Sona Singh Şampiyon oldu.

Yarışın hemen ardından gerçekleşen ödül töreninde sezon sonu kupaları ve Başel Holding Özel ödülleri sporculara takdim edildi.

2020 Kış Kupası şampiyonları ise Sınıf R’de Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N’de Fikri Macila – Harun Çakır, Sınıf 1’de Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk, Gençlerde Ahmet Kofalı – Arda Öksüzoğlu, Sınıf T2’de Serkan Bolkaner – Ömer İlhan Sayar oldu.

 

GİRNE RALLİ SPRİNT ARABALAR KLASMAN DERECELERİ

 

SIRA NO

PİLOT

CO-PİLOT

ARAÇ

BEST TIME

SINIF

1

Fikri Macila

Harun Çakır

Mitsubishi Lancer Evo IX

00:04:32,351

N

2

Doğa Koyuncu

Hasan Damdelen

Mitsubishi Lancer Evo VI

00:04:33,911

1

3

Halil Mulla

Ali Yoncu

Mitsubishi Lancer Evo IX

00:04:35,341

N

4

Ahmet Kofalı

Mehmet Çağla

Canam Maverick X3

00:04:36,271

R

5

Oktay Çocuk

Hüseyin Çocuk

Mitsubishi Lancer Evo VI

00:04:45,379

1

6

Mehmet Kamiloğlu

Ahmet Özerdem

Mitsubishi Lancer Evo X R4

00:04:48,543

2

7

Abdullah Topal

Serdar Sevinç

Mitsubishi Lancer Evo VIII

00:04:56,875

1

8

Iraz Tuğberk

Efe Özhakkı

Polaris RZR XP 1000 Turbo

00:05:06,998

R

9

Serkan Bolkaner

Ömer İlhan Sayar

Mitsubishi Shogun

00:05:22,705

T2

10

Hüseyin Yarkıner

Arda Öksüzoğlu

Mitsubishi Lancer Evo VI

00:09:00,625

1

 

ATV GENEL KLASMANI

 

SIRA NO

PİLOT

ARAÇ

BEST TIME

SINIF

1

Hüseyin Genç

Suzuki LTR 450

00:04:39,546

ATV1

2

Sona SingH

Polaris Scrambler XP 1000

00:04:45,700

ATV4

3

Hasan Pilli

BAJA DS 650

00:04:56,002

ATV2

4

Lisanı Yılsay

Yamaha Raptor 700

00:04:57,219

ATV2

5

Ertun Altay

Yamaha YFZ 450-R

00:04:58,111

ATV1

6

Barış Bülbül

Bombardier Rally 200

00:06:11,107

ATV1

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Kış Kupası tamamlanıyor03 Mart 2020 Salı 11:56
  • Sezon Alagadi’de start aldı03 Mart 2020 Salı 11:52
  • İnönü’de Kofalı ve Sona birinci24 Şubat 2020 Pazartesi 12:14
  • Kış kupası devam ediyor17 Şubat 2020 Pazartesi 14:36
  • Şampiyonlar kupalarını aldı15 Şubat 2020 Cumartesi 21:34
  • Aliusta güven tazeledi13 Şubat 2020 Perşembe 19:51
  • KKORD’de yeni başkan Eren10 Şubat 2020 Pazartesi 14:59
  • Görkemli törenle ödüllerini aldılar10 Şubat 2020 Pazartesi 14:56
  • Karting Güryel ile devam dedi09 Şubat 2020 Pazar 19:11
  • Şampiyonlar ödüllerini aldı09 Şubat 2020 Pazar 19:08
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ22182256
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK22142644
    3TÜRK OCAĞI LİMASOL22127343
    4CİHANGİR GSK22123739
    5MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK22123739
    6YENİCAMİ AK22114737
    7KÜÇÜK KAYMAKLI TSK22103932
    8LEFKE TSK2294931
    9BAF ÜLKÜ YURDU22841028
    10GÖÇMENKÖY İYSK22751026
    11GÖNYELİ SK22811325
    12HAMİTKÖY ŞHSK22741126
    13BİNATLI YSK22731224
    14ÇETİNKAYA TSK22541319
    15DÜZKAYA KOSK22521517
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK22351414
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.