• Lefkoşa 37 °C
  • Girne 30 °C
  • Güzelyurt 34 °C
  • İskele 36 °C
  • Mağusa 36 °C
  • Lefke 37 °C
  • İstanbul 30 °C
  • London 20 °C

Engel tanımadılar

Engel tanımadılar
8. Engel Atlama Yarışı, Asya Atlı Spor Kulübü’nde yapıldı.

KKTC Binicilik Federasyonunu düzenlediği ve Asya Atlı Spor Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı 8. Engel Atlama yarışı hafta sonu yapıldı.

19 Ekim cumartesi saat 12.00’de, Pazar günü ise saat 14.00’de başlayan yarışlar Asya Atlı Spor Kulübü’nün 10 bin metre karelik menajında kıyasıya koşuldu. İlk yarış 12 yaş altı 70X cm. engel atlama yarışı ile başladı, bu yarışa 9 at katılırken, 70cm. acemi parkuru yarışı 21 at arasında yapıldı. 90cm. barajlı koşunun ilk koşusunu 25 at koşarken ikinci koşusu olan barajlı koşusu bir binici hak kazandığı için koşulmadı.

 

Hava koşulları yarışı etkilemedi

Pazar günkü yarışlara 110cm. barajlı koşu ile başlayan yarışa 10 at katılırken, ikinci koşusu olan baraj koşusu koşulmadı. 120cm. yarışına ise 9 at katıldı. Bölge halkının ve at severlerin iki gün boyunca heyecan ile izledikleri yarışlar Akova köyünün Asya Binicilik Tesisinde güzel bir atmosferde yapıldı. İlk gün hava koşullarının da oldukça iyi geçmesi, pazar günü ise yarış öncesi kısa süre sağanak yağmur yağmasına rağmen yarışı etkilememesi sevindiren başka bir konu oldu.

KKTC Binicilik Federasyonunun hakemlerinden Zeren Salih yarışmanın baş hakemliğini yaparken, Çağıl Özsoy, Tayfun Dayı, Nilüfer Yapıcı, Enver Mamülcü, Olgun Öztürk, Teyfide Meliz Vaiz, Hasan Paralik, Mehmet Çobanoğlu, Barkın İnan hakem kürsüsü, arena ve ısınma manejınde hakem ve pist şefi olarak iki gün boyunca görev yaptılar.

 

binicilik2.jpg

 

Sırada Meclis Kupası Yarışı var

Federasyon altında yapılması planlı bu yılın son yarışı olan Meclis Kupası Yarışı öğrencilerin sınav haftasından dolayı bir hafta erkene alınarak, 9-10 Kasım tarihinde Aner Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenmesi planlanıyor. 8. Engel Atlama Yarışması Sonuçları ise;

 

12 Yaş Altı 70X cm. Yarışı

1. Nerin Batıdeniz / Ringo (Tunaç Atlı Spor Kulübü)

2. Nerin Batıdeniz / Zagor (Tunaç Atlı Spor Kulübü)

3. Juliet Öğün / Queen (Tunaç Atlı Spor Kulübü)

 

70cm. Acemi Parkuru Yarışı

1. Derin Satvet / Jubilee (Royal Riding Club)

2. Nerin Batıdeniz / Ringo (Tunaç Atlı Spor Kulübü)

3. Serkan Efe Ünal / Hunter (Aner Atlı Spor Kulübü)

 

90cm. Barajlı Yarışı

1. Leyla Gökaşan / Wulensa (Terzioğlu Atlı Spor Kulübü)

2. Buğçe Çetin / Artist (Ferdi)

3. Doğa Çobanoğlu / Çakır (Aner Atlı Spor Kulübü)

 

110cm. Barajlı Yarışı

1. Leyla Gökaşan / Wulensa (Terzioğlu Atlı Spor Kulübü)

2. Jasmine Çelebioğlu / Güneş (Tunaç Atlı Spor Kulübü)

3. Çisem Özoktay / Haylaz (Beşok Atlı Spor Kulübü)

 

120cm. Yarışı

1. Hayri Baykan / Content (Ferdi)

2. Doğa Çobanoğlu / Çakır (Aner Atlı Spor Kulübü)

3. Jasmine Çelebioğlu / Güneş(Tunaç Atlı Spor Kulübü)

Bu haber toplam 485 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • “Gurur dolu 37 yıl”29 Haziran 2020 Pazartesi 16:54
  • Sapsızoğlu’ndan ritmik cimnastikçilerine ziyaret27 Haziran 2020 Cumartesi 16:36
  • Bocce’de lig heyecanı başladı25 Haziran 2020 Perşembe 16:51
  • Triatlon sporcularına seminer veriliyor24 Haziran 2020 Çarşamba 12:55
  • Alayköy’den kan bağışına destek23 Haziran 2020 Salı 17:20
  • Cimnastikte ziyaretler sürüyor23 Haziran 2020 Salı 17:11
  • Atıcılıkta planlama yapıldı, müsabakalar başlıyor22 Haziran 2020 Pazartesi 15:32
  • Cimnastik Fedarasyonu’nun ziyaretleri sürüyor19 Haziran 2020 Cuma 17:06
  • Boccede Federasyon Kupası YDÜ’nün19 Haziran 2020 Cuma 17:04
  • Akıncı, Fenerbahçeliler Derneği’ni kabul etti16 Haziran 2020 Salı 13:39
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ25203263
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK25154649
    3MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK25153748
    4YENİCAMİ AK25135744
    5TÜRK OCAĞI LİMASOL25128544
    6CİHANGİR GSK25124940
    7LEFKE TSK251051035
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK251051034
    9BAF ÜLKÜ YURDU25941231
    10GÖÇMENKÖY İYSK25861130
    11BİNATLI YSK25851229
    12GÖNYELİ SK25921429
    13HAMİTKÖY ŞHSK25841328
    14ÇETİNKAYA TSK25651423
    15DÜZKAYA KOSK25631621
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK25361615
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.