• Lefkoşa 35 °C
  • Girne 31 °C
  • Güzelyurt 31 °C
  • İskele 36 °C
  • Mağusa 36 °C
  • Lefke 35 °C
  • İstanbul 24 °C
  • London 20 °C

DAÜ’lü Brume dünya üçüncüsü

DAÜ’lü Brume dünya üçüncüsü
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) atleti Ese Brume, Pazar günü tamamlanan Dünya Atletizm Şampiyonası’nda uzun atlama branşında üçüncü oldu.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından bu yıl Katar’ın Doha şehrinde 27 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda DAÜ atleti Ese Brume, ülkesi Nijerya adına yarıştı.

Daha önce 2016 Rio Olimpiyatları’nda uzun atlama branşında beşinci olan Brume, organizasyonun son gününde gerçekleştirilen uzun atlama yarışlarında 6,91’lik derecesi ile üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Yarışta ikinciliği 6,92’lik derecesi ile Ukrayna’dan Maryna Bekh-Romanchuk elde ederken, Almanya’dan Malaika Mihambo 7,30 ile dünya şampiyonu oldu.

Yarış sonrasında göz yaşlarına hakim olamayan Brume, dünya üçüncülüğü madalyasını kürsüye çıkarak aldı. Brume 2020 yılında Tokya’da düzenlenecek olan olimpiyatlarda da madalya kazanmaya oldukça yakın bir isim.

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Aydın Atlamalar Kupası’nda yarışacak28 Şubat 2020 Cuma 12:19
  • Atmalarda seçme yarışları düzenleniyor17 Şubat 2020 Pazartesi 13:18
  • Atletizmde Mali Genel Kurul yapılıyor14 Şubat 2020 Cuma 13:36
  • Atletlerimiz salonda parladı04 Şubat 2020 Salı 16:45
  • Aydın’dan bronz madalya01 Şubat 2020 Cumartesi 20:43
  • Atletlerimiz İstanbul’da kürsüden inmiyor30 Ocak 2020 Perşembe 22:08
  • Atletlerimiz İstanbul’da derece arayacak28 Ocak 2020 Salı 18:58
  • Gülerler’den çifte şampiyonluk19 Ocak 2020 Pazar 19:09
  • Gülerler Türkiye şampiyonu18 Ocak 2020 Cumartesi 16:18
  • Atletizmde salon seçmeleri yapıldı14 Ocak 2020 Salı 17:11
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ25203263
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK25154649
    3MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK25153748
    4YENİCAMİ AK25135744
    5TÜRK OCAĞI LİMASOL25128544
    6CİHANGİR GSK25124940
    7LEFKE TSK251051035
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK251051034
    9BAF ÜLKÜ YURDU25941231
    10GÖÇMENKÖY İYSK25861130
    11BİNATLI YSK25851229
    12GÖNYELİ SK25921429
    13HAMİTKÖY ŞHSK25841328
    14ÇETİNKAYA TSK25651423
    15DÜZKAYA KOSK25631621
    16GENÇLİK GÜCÜ TSK25361615
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.