• Lefkoşa 24 °C
  • Girne 22 °C
  • Güzelyurt 22 °C
  • İskele 23 °C
  • Mağusa 23 °C
  • Lefke 24 °C
  • İstanbul 18 °C
  • London 14 °C

Altı branşta yapılacak

Altı branşta yapılacak
19. Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları 9-28 Ekim’de yapılacak. Organizasyonda bilardo, tenis, bocce, güreş, masa tenisi ve taekwondo branşları yer alıyor

Bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları, 9-28 Ekim 2019 tarihleri arasında 6 dalda, 25 farklı ülkeden toplam 385 sporcu ve yöneticinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, Belarus, Çekya, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Bulgaristan, Kosova, Kırgızistan, Almanya, Romanya, İskoçya, Moldova, İran, Özbekistan, Bosna-Hersek, Ermenistan, Estonya, Finlandiya, İsrail, İsveç, Macaristan, Polonya ve Slovakya’nın yer aldığı 25 ülkeden, toplam 385 sporcu ve yöneticinin yer alacağı organizasyon, 7 Ekim Pazartesi günü saat 18.00’de Lefkoşa Dereboyu’nda gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü ile start alacak.

Organizasyonun resmi açılışı, 9 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da Anıttepe’de yapılacak olan anma töreniyle başlayacak.

Bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları’na katılacak olan kafileler için 9 Ekim Çarşamba günü saat 12.00’de Başbakan Ersin Tatar’ın da katılımıyla Acapulco Hotel’de bir açılış töreni gerçekleştirilecek.

19’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları’nın programı şu şekilde;

 

9-12 Ekim 2019:

Bilardo Federasyonu’nun organize ettiği oyunlar, 12 ülkeden (KKTC, Türkiye, Belarus, Ukrayna, Rusya, Almanya, Bosna-Hersek, Estonya, Finlandiya, İsrail, İsveç ve Slovakya) sporcuların katılımıyla Girne-Çatalköy’de Acapulco Hotel’de gerçekleştirilecek.

 

16-18 Ekim 2019:

Tenis Federasyonu’nun organize ettiği oyunlar, 4 ülkeden (KKTC, Türkiye, Bosna-Hersek ve Polonya) sporcuların katılımıyla Lefkoşa’da Atatürk Spor Kompleksi içerisindeki merkez tenis kortlarında saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

 

16-18 Ekim 2019:

Herkes İçin Spor Federasyonu’nun organize ettiği Bocce oyunları, 6 ülkeden (KKTC, Türkiye, Slovakya, Polonya, Macaristan ve Çekya) sporcuların katılımıyla Lefkoşa’da Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yer alan tesislerde saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

 

19 Ekim 2019:

Güreş Federasyonu’nun organize ettiği oyunlar, 4 ülkeden (KKTC, Bulgaristan, Kosova ve Türkiye) sporcuların katılımıyla Lefkoşa’da Atatürk Spor Kompleksi’nde yer alan Atatürk Spor Salonu’nda saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

 

22-24 Ekim 2019:

Masa Tenisi Federasyonu’nun organize ettiği oyunlar, 7 ülkeden (KKTC, Türkiye, Romanya, Özbekistan, Bulgaristan, Bosna-Hersek ve Azerbaycan) sporcuların katılımıyla Masa Tenisi Federasyonu’nun, Lefkoşa’daki merkez salonunda saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

 

24-26 Ekim 2019:

Taekwondo Federasyonu’nun organize ettiği oyunlar, 10 ülkeden (KKTC, Türkiye, İskoçya, Moldova, Romanya, Ukrayna, Azerbaycan, İran, Kırgızistan ve Ermenistan) sporcunun katılımıyla Girne’de yer alan Avrasya Spor Salonu’nda saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Bu haber toplam 490 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Kıbrıslı Rum sporcu Kkosti’den Antalya'da madalya!10 Ekim 2019 Perşembe 18:46
  • Numuneler analiz için Hacettepe’de09 Ekim 2019 Çarşamba 22:47
  • Dairelerin şampiyonu Polis Genel Müdürlüğü...09 Ekim 2019 Çarşamba 19:25
  • Dr. Küçük Oyunları başladı09 Ekim 2019 Çarşamba 19:03
  • Dr. Küçük Oyunları başlıyor08 Ekim 2019 Salı 15:56
  • Taşkınköy halı sahası hizmete açıldı08 Ekim 2019 Salı 15:51
  • Atıcılıkta Cumhuriyet Kupası Gönyeli’nin07 Ekim 2019 Pazartesi 15:31
  • Daireler, noktayı koyuyor07 Ekim 2019 Pazartesi 15:19
  • Kortej yürüyüşü iptal edildi07 Ekim 2019 Pazartesi 11:18
  • Altı branşta yapılacak04 Ekim 2019 Cuma 15:31
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1TÜRK OCAĞI LİMASOL550015
    2DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK540112
    3CİHANGİR GSK540112
    4YENİCAMİ AK531110
    5KÜÇÜK KAYMAKLI TSK531110
    6GÖÇMENKÖY İYSK531110
    7HAMİTKÖY ŞHSK52218
    8MAĞUSA TÜRK GÜCÜ52127
    9GÖNYELİ SK52036
    10BAF ÜLKÜ YURDU52036
    11GENÇLİK GÜCÜ TSK51225
    12MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK51134
    13DÜZKAYA KOSK51134
    14BİNATLI YSK51043
    15LEFKE TSK50232
    16ÇETİNKAYA TSK50050
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.