• Lefkoşa 34 °C
  • Girne 31 °C
  • Güzelyurt 31 °C
  • İskele 37 °C
  • Mağusa 37 °C
  • Lefke 34 °C
  • İstanbul 28 °C
  • London 22 °C

Yıldızlar şampiyonluk için yarışıyor

Yıldızlar şampiyonluk için yarışıyor
Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Final Yarışları başladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 2018-2019 Öğretim Yılı Yıldızlar Atletizm Final Yarışmaları Lefkoşa Atatürk Stadı’nda başladı. Yarın tamamlanacak olan final yarışları öncesi okullar şampiyon olabilmek için mücadele ediyor. İlk gün sonunda kızlarda Şehit Turgut Ortaokulu, erkeklerde Yakın Doğu Koleji takım sıralamasında ilk basamakta yer aldı. Yarın yapılacak olan son gün yarışları ile Yıldızlar Atletizm şampiyonları belli olacak. İlk günde alınan dereceler ve oluşan takım sıralaması şu şekilde:

 

Yıldız Kızlar

60 Metre

1.Şayan Pehlivan (Levent Kolej) 8.78

2. Rojda Yağmur Altun (Güzelyurt TMK) 8.79

3.Aslıhan Kandil (Oğuz Veli Ortaokulu) 8.86

 

80 Metre

1.Zerda kaymakamtorunları (Şht. Turgut Ortaokulu) 11.05

2.Beren Çokdal (Levent Kolej) 11.07

3.Dilara Sebatlı (Güzelyurt TMK) 11.08

 

Gülle Atma

1.Derya Maviay (Oğuz Veli Ortaokulu) 9.23

2.Yaren Etiz (Şht. Turgut Ortaokulu) 9.20

3.Peran Helen Mungur (Güzelyurt TMK) 8.50

 

800 Metre

1.Melek Kara (Şht. Turgut Ortaokulu) 2:33.93

2.Mekselina Buhur (ŞHRO) 2:39.60

3.Nilgün Akbulut (Yakın Doğu Koleji) 2:44.92

 

Uzun Atlama

1.İsmihan Gedik (Bekirpaşa Lisesi) 4.54

2.Selden Çırak (Yakın Doğu Koleji) 4.53

3.Delfin Eminel (Güzelyurt TMK) 4.52

 

Yıldız Erkekler

60 Metre

1.Celil Ürüncüoğlu (Bekirpaşa Lisesi) 7.71

2.Arda M. Ersever (Yakın Doğu Koleji) 7.85

3.Muharrem Kuşaf (Çanakkale Ortaokulu) 8.16

 

80 Metre

1.Ahmet Oduncuoğlu (Atleks Sanverler Ort.) 10.00

2.Kutluhan Güçkan (19 Mayıs TMK) 10.43

3.Nejat Recep Oğur (Yakın Doğu Koleji) 10.45

 

800 Metre

1.Aygün Tosun (Şht. Turgut Ortaokulu) 2:19.20

2.Metin Hasan A. Erseven (Oğuz Veli Ortaokulu) 2:21.97

3.Salih Ünveren (Yakın Doğu Koleji) 2:22.97

 

Yüksek Atlama

1.Arda Yüksekbaş (Yakın Doğu Koleji) 1.1

2.İnanç Genç (Şht. Turgut Ortaokulu) 1.52

3.Asrın Tayyareci (19 Mayıs TMK) 1.49

 

Cirit Atma

1.Kaan o. Oytun (Yakın Doğu Koleji) 30.53

2.Süleyman Bozkırlı (TMK) 28.53

3.Zeki Demir (Çanakkale Ortaokulu) 26.92

 

Yıldız Kızlar 1. Gün Takım Sıralaması

1. Şht. Turgut Ortaokulu (342 Puan)

2. Güzelyurt TMK Orta Bölümü (327 Puan)

3. Oğuz Veli Ortaokulu (323 Puan)

4. Yakın Doğu Koleji (319 Puan)

5. Levent Kolej (290 Puan)

6. Çanakkale Ortaokulu (286 Puan)

7. Bekirpaşa Lisesi Orta Bölümü (286 Puan)

8. Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu (266 Puan)

 

Yıldız Erkekler 1. Gün Takım Sıralaması

1. Yakın Doğu Koleji (321 Puan)

2. Şht. Turgut Ortaokulu (296 Puan)

3. Atleks Sanverler Ortaokulu (277 Puan)

4. Oğuz Veli Ortaokulu (277 Puan)

5. 19 Mayıs TMK Orta Bölümü (266 Puan)

6. Bekirpaşa Lisesi Orta Bölümü (242 Puan)

7. Çanakkale Ortaokulu (222 Puan)

8. Anafartalar Lisesi Orta Bölümü (216 Puan)

 

Bu haber toplam 293 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • Pistin küçük şampiyonları03 Mayıs 2019 Cuma 17:35
  • LTL Trabzon’da kürsüde03 Mayıs 2019 Cuma 17:24
  • Anafartalar finallerin kapısından döndü03 Mayıs 2019 Cuma 16:23
  • Küçükler şampiyonluk için yarışıyor02 Mayıs 2019 Perşembe 21:27
  • Kortta YDK ve TMK üstünlüğü30 Nisan 2019 Salı 17:40
  • Anafartalar Lisesi Türkiye’ye gitti29 Nisan 2019 Pazartesi 11:13
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.