• Lefkoşa 15 °C
  • Girne 16 °C
  • Güzelyurt 13 °C
  • İskele 15 °C
  • Mağusa 15 °C
  • Lefke 15 °C
  • İstanbul 12 °C
  • London 15 °C

YDÜ – GAÜ finali

YDÜ – GAÜ finali
Basketbolda Federasyon Kupası yarı final maçları tamamlandı.

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Federasyon Kupası’nda finale yükselen ekipler belli oldu. Güzelyurt Spor Salonu’nda oynanan yarı final karşılaşmaları sonunda Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi finale yükselen ekipler oldu.

Gecenin ilk yarı finalinde YDÜ ile Koopspor karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen karşılaşma sonunda rakibine 72-66 üstünlük kuran YDÜ ilk finalist oldu.

Bu karşılaşmanın ardından GAÜ ile Doğu Akdeniz Üniversitesi finale yükselebilmek için mücadele etti. Parke zeminden 55-45’lik skorla galip ayrılan GAÜ adını finale yazdırdı.

Federasyon Kupası finali 21 Şubat Perşembe günü Güzelyurt Spor Salonu’nda saat 19.00’da oynanacak.

 

KOOP – YDÜ: 66-72

SALON: Güzelyurt Spor Salonu

HAKEMLER: Ahmet Maslakcı, Tugay Yazgan, Deniz Orhunöz

KOOP: Kercem İnancı (13), Temur Rustamov (9), Mert Güçer (2), Tuğberk Aybars, Vedat Kayapınar, Andım Eryılmazlar, Chris Johnson (6), Alpay Şerbetçioğlu (3), Marvin Dominiq (29), Kemal Taşçı (4)

YDÜ: Alp K. Rıza, Halil Kutruza (2), İhsan Üğütücü (14), Milos Macura (16), Sercem İnancı (8), Berkem Dikengil (10), Ahmet Dağer (17), Ferit Narçın, Günay Ertopaloğlu, Darryl Palmer (5), Baran Kılıç, Doğukan Doğu

PERİYOTLAR: 10-17, 32-31, 50-49, 66-72

 

GAÜ – DAÜ: 55-45

SALON: Güzelyurt Spor Salonu

HAKEMLER: Çetin Yardım, Hatice Ersözlü, Ali Kozok

GAÜ: Can Galatyalı, Mehmet Tekyıl, Gökay İşkar, Çağakan Kılıç (10), Atilla Topaloğlu (7), Mustafa Çetin, Tufan Akansoy, Uraz Şentürk (4), Bert Beyaz (6), Halit Çeliktaşlılar (3), Emre Çetinaslan (15), Batuhan Tüzmen (10)

GAÜ: Süleyman Emre (4), Oktay Ramiz, Eilya Amin (3), Akinjide Omisakin (11), Uğur Kaya (10), Marho Okorefe (2), Utku Yavaş (2), Mehmet Sap (6), Doğukan Evcioğlu (7)

PERİYOTLAR: 15-6, 30-21, 43-28, 55-45

Bu haber toplam 389 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Potada 10. hafta12 Mart 2019 Salı 10:04
  • Lider fire vermedi: 67-4508 Mart 2019 Cuma 22:41
  • Koop çok rahat: 47-6608 Mart 2019 Cuma 22:38
  • GAÜ devreye galibiyetle başladı: 75-5201 Mart 2019 Cuma 23:31
  • LAÜ çok farklı: 71-3427 Şubat 2019 Çarşamba 22:58
  • Lider bıraktığı yerden: 35-6625 Şubat 2019 Pazartesi 22:38
  • Kupa YDÜ'nün21 Şubat 2019 Perşembe 22:22
  • Zemin ve çatıda sona doğru21 Şubat 2019 Perşembe 15:55
  • YDÜ – GAÜ finali18 Şubat 2019 Pazartesi 23:18
  • Son yarı finalist GAÜ: 66-5216 Şubat 2019 Cumartesi 18:14
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK22173254
    2MAĞUSA TÜRK GÜCÜ22172353
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK22150745
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK23124740
    5ÇETİNKAYA TSK22115639
    6CİHANGİR GSK22114737
    7LEFKE TSK22104834
    8GÖNYELİ SK231031033
    9TÜRK OCAĞI LİMASOL2294931
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK22841028
    11BAF ÜLKÜ YURDU2286827
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK22571022
    13BİNATLI YSK22531418
    14ESENTEPE KKSK22511616
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK22361315
    16GİRNE HALK EVİ22321711
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.