• Lefkoşa 30 °C
  • Girne 30 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • İskele 31 °C
  • Mağusa 31 °C
  • Lefke 30 °C
  • İstanbul 28 °C
  • London 18 °C

St. Hilarion’a tırmanacaklar

St. Hilarion’a tırmanacaklar
Daha önce olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen 2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı pazar günü yapılıyor.

2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası 9 Haziran Pazar günü 1. Tırmanma Yarışı ile başlıyor.

2019 sezonunda ilk yarışın olumsuz hava koşulları nedeni ile ertelenmesinin ardından 9 Haziran Pazar günü saat 10.30’da sezonun ilk yarışı start alacak. Yarışta, toplam 22 ekip yarışacak.

Boğazköy ile St. Hilarion arasındaki 2.4 kilometrelik parkurda gerçekleşecek olan yarışta son şampiyon Deniz Denner, Salih Çelikkaya, Güner Şevketoğlu, Kemal Topçuoğlu ve 2015 Tırmanma Şampiyonu Doğa Koyuncu arasındaki mücadele nefes kesecek.

Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Motul, Capital Radio, Caldini Car Care ve Zet Ltd. sponsorluğunda gerçekleşecek ve saat 10.30'da başlayacak olan yarışta her etap arasında minibüs servisi seyirci noktalarına seyirci taşıyacak olup, yarışmayı takip etmek isteyen yarış severlerin en geç 10.00'da yerlerini almaları gerektiği belirtildi. Drift şovları ile renklenecek günde ekipler 3 kez efsanevi St. Hilarion etabını geçecek.

 

PİLOT                          CO-PİLOT                   ARAÇ                          SINIF

Coşkun Gürel              -                                  Mazda RX-8                0

Önem Biçentürk         -                                  Nissan Silvia               0

Deniz Denner             Ömer Topçu               M. Lancer Evo 5         E2

Doğa Koyuncu            -                                  Mazda RX-7                E4

Kemal Topçuoğlu       Orçun Yırık                 Honda Civic                E3

Eray Özvurulmuş        İzem Özvurulmuş       Nissan Skyline             E4

Ahmet Debreli            -                                  Nissan Silvia               E4

Methodios Argyrou    Grigoris Argyrou        M. Lancer Evo 3         S2

Cenk Toksoy               -                                  M. Lanver Evo 6         S2

Erol Kaymaklılı           Sunagül Kaymaklılı     Nissan Skyline             E4

Güner Şevketoğlu       Mehmet H. Aktuğ       M. Lancer Evo 7         E2

Salih Çelikkaya           İbrahim Çelikkaya      Subaru Impreza          E2

Ayer Argün                 Osman Biçentürk       Suzuki Swift                S1

Hüseyin Aksoy            Hasan Çolakoğlu        M. Lancer Evo VIII      S2

Ahmet Bağrıaçık        Kamber Avşar                        Nissan Skyline             E4

Hasan Altıntaş            Mehmet Koydu           Subaru Impreza          S2

Kürşat Güdül               -                                  Nissan Silvia               E4

Aziz Ataoğlu                -                                  Nissan Silvia               E4

Önder Zaim                -                                  Nissan Skyline             E4

Halil Çelik                   -                                  Nissan Skyline             E4

Hasan Karlıtaş            Halil Çolakoğlu           Honda Civic                E3

Ömer İlhan Sayar       Ozan Birşen                Nissan Silvia               E4

Emirhan Karakaya      -                                  Nissan Silvia               E4

Bu haber toplam 157 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • St. Hilarion’a tırmanacaklar07 Haziran 2019 Cuma 15:11
  • “Kürsüde yer aldığım için mutluyum”05 Haziran 2019 Çarşamba 16:58
  • Ömerağa birincilikle döndü02 Haziran 2019 Pazar 17:47
  • Çelebioğlu anısına yarıştılar02 Haziran 2019 Pazar 17:42
  • Çelebioğlu anısına yarışacaklar29 Mayıs 2019 Çarşamba 21:57
  • Tırmanmanın ödülleri verildi29 Mayıs 2019 Çarşamba 21:53
  • Klasikler yolları renklendirdi28 Mayıs 2019 Salı 17:02
  • Birincilik için tırmandılar27 Mayıs 2019 Pazartesi 18:02
  • “Ülkemdeki insanları gururlandırabildiğim için çok mutluyum”27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:26
  • Tırmanışa geçecekler24 Mayıs 2019 Cuma 09:49
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.