• Lefkoşa 32 °C
  • Girne 30 °C
  • Güzelyurt 30 °C
  • İskele 33 °C
  • Mağusa 33 °C
  • Lefke 32 °C
  • İstanbul 27 °C
  • London 24 °C

Satrançta şampiyonları belli oldu

Satrançta şampiyonları belli oldu
KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası tamamlandı.

Her sene sonunda bir sonraki senenin yaş kategorisi şampiyonunu ve KKTC Satranç Milli Takımı’nı belirlemek üzere Türkiye İş Bankası sponsorluğunda düzenlenmekte olan KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası bu sene 12-18 yaş kategorileri Yıldızlar, 7-11 yaş kategorileri de Küçükler olmak üzere iki gruba ayrılarak düzenlendi.

27, 28, 29 Ekim 2018 tarihlerinde Le Chateau Lambousa Otel, Lapta'da gerçekleştirilen Yıldızlar (12 – 18 yaş grupları) kategorilerinde ve 4 Kasım’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda başlayıp 10, 11 Kasım tarihlerinde Le Chateau Lambousa Otel’de devam edip sonlandırılan Küçükler (7 – 11 yaş grupları) kategorilerinde ilk 3'e girip kupa kazanan sporcular belirlendi. Ödül kazanan sporculara ödülleri Satranç Federasyonu Başkanı Halil Şentuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye İş Bankası KKTC Genel Müdürü Kaan Tokat ve Türkiye İş Bankası yetkilileri tarafından takdim edildi.

 

 

18 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. DOĞUKAN KÜÇÜK (ŞAH-MAT) 2,0 PUAN
2. ARCAN BLADANLI (BEYARMUDU) 0,0 PUAN

 

18 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. ALİYE ORKUN (ŞAH-MAT) 3,5 PUAN
2. GÜLŞAH ŞEKER (DUMLUPINAR) 3,5 PUAN
3. MEDİHA DÜZOVA (BEYARMUDU) 1 PUAN

 

17 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. ADMAN DEVRAN TOLON (YDÜ) 4,0 PUAN
2. HASAN SAKALLI (GSK) 2,5 PUAN
3. MERT ALTAY (ŞAH-MAT) 1,0 PUAN

 

17 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. AYTEN CANDAN AĞDELEN (GÜMÜŞ AT) 2,0 PUAN
2. YAĞMUR AYTAÇOĞLU (LEFKOŞA SD) 1,0 PUAN
3. SEVCAN YALINCA (BEYARMUDU) 0,0 PUAN

 

16 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. ATA ATASOY (YDÜ) 3,5 PUAN
2. MUSTAFA SOLER (ŞAH-MAT) 3,0 PUAN

3. EMİRCAN SARI (ŞAH-MAT) 2,0 PUAN
 

16 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. AYŞEN SAĞLAMER (DUMLUPINAR) 3,0 PUAN
2. DEREN KALFAOĞLU (ŞAH-MAT) 2,0 PUAN
3. GÜLSEN OYLUM (ÇANAKKALE) 0,5 PUAN

 

15 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. GÖRKEM YALOVALI (GSK) 5,0 PUAN
2. ASRIN ATABEN (GÜMÜŞ AT) 4,0 PUAN
3. İLKE ÜNGÖR (ŞAH-MAT) 4,0 PUAN

 

15 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. SELAY KESEN (BİREYSEL) 5,0 PUAN
2. GÖKSU SUNGURTEKİN (ŞAH-MAT) 4,0 PUAN
3. TUĞÇE MUSTAFAOĞULLARI (BEMSA) 3,0 PUAN

 

14 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. KAYRA ÇERÇİ (DUMLUPINAR) 5,5 PUAN
2. UFUK TARMAN (ÇANAKKALE) 5,0 PUAN
3. EVRAM DENİZ (ALTIN PİYON) 3,5 PUAN

 

14 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. HATICE FİLO (DUMLUPINAR) 6,0 PUAN
2. SILA YILMABAŞAR (GÖÇMENKÖY) 4,5 PUAN
3. ÖZGÜ ÖYKENER (ŞAH-MAT) 4,0 PUAN

 

13 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. KEMAL YILDIRIM (LEFKOŞA S.D.) 5,0 PUAN
2. ALİ GENÇ (GÜMÜŞ AT) 4,5 PUAN
3. AHMET PAŞA (GÜMÜŞ AT) 4,5 PUAN

 

13 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. ZEHRA ECE ERMEMİŞ (GÜMÜŞ AT) 4,0 PUAN
2. ÇİLEN ERMETAL (ŞAH-MAT) 3,5 PUAN
3. DEFNE ÖZ (GSK) 3,0 PUAN

 

12 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. BERK NAY (DUMLUPINAR) 5 PUAN
2. İLKER SABANCI (ŞAH-MAT) 4½ PUAN
3. AHMET KADER SAKALLI (GSK) 4½ PUAN

 

12 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. ALARA KÜÇÜK (ŞAH-MAT) 5,0 PUAN
2. EZGI SOLER (ŞAH-MAT) 3,5 PUAN
3. GÜLAL SARAL (DUMLUPINAR) 3,0 PUAN

 

11 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. GÖKHAN ŞEKER (DUMLUPINAR) 5,5 PUAN
2. KAĞAN SEMAAY (LSD) 4,5 PUAN
3. MERTCAN LİSANİ (ALTIN PİYON) 4,0 PUAN

 

11 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. DERİN BOZTUNA (ŞAH-MAT) 3,5 PUAN
2. ECEM KAPISIZ (GSK) 2,5 PUAN
3. VERA BİNATLILI (GSK) 2,00 PUAN

 

10 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. TUĞRA VURANA (LSD) 5,5 PUAN
2. TAMAY İRFANOĞLU (ALTIN PİYON) 5,0 PUAN
3. MUSTAFA SABANCI (ALTIN PİYON) 4,5 PUAN

 

10 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. SELİN KARAKAYA (ALTIN PİYON) 5,0 PUAN
2. LARİN DÖVEÇ (ALTIN PİYON) 4,5 PUAN
3. MELİN SOYER (ALTIN PİYON) 4,5 PUAN

 

9 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. ARDA KÖLE (LSD) 6,0 PUAN
2. BERTUĞ İLGİLİLER (LSD) 5,0 PUAN
3. DORUK BOYACIGİL (DUMLUPINAR) 4,0 PUAN

 

9 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. DESTİNA ÇIKA (ALTIN PİYON) 6,0 PUAN
2. MASAL TOLGAR (ŞAH-MAT) 5,0 PUAN
3. ADA ŞAHİN (ALTIN PİYON) 4,0 PUAN

 

8 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. EMRE ŞEB (GSK) 5,5 PUAN
2. İSMAİL EREN MİDEM (ÇANAKKALE) 5,0 PUAN
3. BARAN BULANCAK (GSK) 4,0 PUAN

 

8 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. SUZAN SAKALLI (GSK) 5,5 PUAN
2. HAYAL ARSLAN (ŞAH-MAT) 5,0 PUAN
3. ARZU VALENTINA GÜL (ŞAH-MAT) 4,0 PUAN

 

7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ
1. İLHAN DEMİR (GÖÇMENKÖY) 5,5 PUAN
2. UZAY SAYAN (ALTIN PİYON) 4,5 PUAN
3. ALİ CANEL MİDEM (ÇANAKKALE) 4,0 PUAN

 

7 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ
1. ESMA DENİZ SENCER (ŞAH-MAT) 6,0 PUAN
2. ALVİN KAHRAMAN (ŞAH-MAT) 5,0 PUAN
3. TALYA ŞENOL (ŞAH-MAT) 4,0 PUAN

 

Bu haber toplam 395 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Onuncu tur Başel anısına oynandı25 Mart 2019 Pazartesi 15:04
  • Satrançta beraberlik haftası07 Mart 2019 Perşembe 10:36
  • Müesseselerde şampiyon belirlendi25 Şubat 2019 Pazartesi 16:20
  • Müesseseler satrançta yarışıyor20 Şubat 2019 Çarşamba 16:27
  • Satrançta Antalya buluşması23 Ocak 2019 Çarşamba 18:22
  • Kuydul Turan anısına oynadılar15 Ocak 2019 Salı 17:38
  • LTB Spor Kulübü satranç kurs kayıtları başlıyor14 Ocak 2019 Pazartesi 12:46
  • Satrançta DAÜ ve YDÜ üstünlüğü13 Aralık 2018 Perşembe 18:28
  • Samani üst üste ikinci kez şampiyon03 Aralık 2018 Pazartesi 22:45
  • Satrançta şampiyonları belli oldu12 Kasım 2018 Pazartesi 14:37
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.