• Lefkoşa 24 °C
  • Girne 26 °C
  • Güzelyurt 22 °C
  • İskele 23 °C
  • Mağusa 23 °C
  • Lefke 24 °C
  • İstanbul 21 °C
  • London 15 °C

Kuzey Kıbrıs Rallisi sona erdi

Kuzey Kıbrıs Rallisi sona erdi
17-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Kuzey Kıbrıs Rallisi sona erdi.

Gülgün Süt ana sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu'nun düzenlediği Kuzey Kıbrıs Rallisi tamamlandı. 17-19 Mayıs tarihleri arasında, 3 gün boyunca büyük çekişmenin yaşandığı rallide birinciliği BC Vision Motorsport adına yarışan Skoda Fabia R5 ile Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez ikilisi kazandı.

Yine aynı takımdan bir diğer Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin ikinciliği elde ettiği toplam 540 kilometrelik rallinin üçüncüsü ise Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta R5 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi oldu.

Sınıf N'de Mitsubishi Lancer Evo IX ile Uğur Soylu-Mehmet Köleoğlu, Sınıf 4'te Ford Fiesta R2T ile Emre Hasbay-Emir Şahin, Sınıf 1'de Mitsubishi Lancer Evo X ile Mehmet Kamiloğlu-Rasim Çetinkaya ekipleri birincilikleri paylaşırken, Kağan Karamanoğlu ile yarışan Nehir Yılmaz "En İyi Kadın Co-Pilot", Ford Fiesta R2T ile yarışan Emre Hasbay-Emir Şahin de "Gençler Birincisi" ödüllerinin sahibi oldular.

 

Diğer ödüller

Ülkemize Yunanistan ve Polonya'dan gelerek yarışı takip eden Tomasz Kalinski ile Nikos Katikis'in gözlemleriyle belirlenen "Spirit of the Rally" ödülü ise BC Vision Motorsport takımından Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisinin oldu.

Historic klasmanında ise Uygar Birgili-Afşin Baydar ikilisi BMW 316 ile birinciliği kazanırken, Gerçek Sunman-Bahar Sunman ekibi Fiat Murat 131 ile ikinci, Efe Kethüda-Elif Alaş ikilisi ise üçüncü sırada finişe ulaştılar.

 

Girne Yat Limanı’nda ödüller verildi

Ralli sonunda Girne Yat Limanı'nda büyük bir görsel şölen ile gerçekleştirilen finiş seremonisi ve ödül töreninde, dereceye giren sporcular haricinde organizasyona katkıda bulunan firmaların yöneticilerine KKTOK Başkanı Tigin Kişmir tarafından plaketler de takdim edildi.

 

Ödül kazananların tam listesi ise şöyle:

Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez: Genel Klasman Birincisi, Sınıf 2 Birincisi, Go Pro Golden Stage Özel Etabı Üçüncüsü.

Burak Çukurova-Vedat Bostancı: Genel Klasman İkincisi, Sınıf 2 İkincisi, Go Pro Golden Stage Birincisi

Murat Bostancı-Onur Vatansever: Genel Klasman Üçüncüsü, Sınıf 2 Üçüncüsü, Go Pro Golden Stage Özel Etabı Üçüncüsü, Power Stage Birincisi

Bora Manyera-Cem Çerkez: Tomasz Kalinski ve Nikos Katikis'ten Spirit of the Rally Ödülü

Uğur Soylu-Mehmet Köleoğlu: Sınıf N Birincisi, Go Pro Golden Stage Sınıf N Birincisi

Emre Hasbay-Emir Şahin: Sınıf 4 ve İki Çeker Birincisi, Go Pro Golden Stage Sınıf 4 Birincisi, Gençler Birincisi

Mehmet Kamiloğlu-Rasim Çetinkaya: Sınıf 1 Birincisi

Selen Bilgimer-Alkan Palabıyık: Sınıf 1 İkincisi

Erkan Güral-Burak Koçoğlu: Sınıf N İkincisi

And Sunman-Efe Ersoy: Sınıf 4 İkincisi, Gençler İkincisi

Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk: Sınıf 1 Üçüncüsü

Özhan Karaduman-Mustafa Kandır: Sınıf 4 Üçüncüsü

Murat Aşık-Ali Kiremitçioğlu: Sınıf N 3'üncüsü

Üstün Üstünkaya-Gürkal Mender: Gençler Üçüncüsü

Nehir Yılmaz: Kadın Co-Pilot Birincisi

Uygar Birgili-Afşin Baydar: H1 Birincisi

Gerçek Sunman-Bahar Sunman: H1 İkincisi, Kadın Co-Pilot İkincisi, Go Pro Golden Stage Sınıf H1 Ödülü

Efe Kethüda-Elif Alaş: H1 Üçüncüsü, Kadın Co-Pilot Üçüncüsü

Mustafa Çelikden-Efe Özhakkı: Sınıf R Birincisi

Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Ralli yeniden birleştirecek04 Eylül 2019 Çarşamba 19:57
  • Lefkoşa sokaklarında nostalji rüzgarı04 Eylül 2019 Çarşamba 09:25
  • Kantara’ya tırmanacaklar30 Ağustos 2019 Cuma 18:32
  • Lefke'de tozu dumana kattılar26 Ağustos 2019 Pazartesi 19:38
  • Sıra beşinci yarışta22 Ağustos 2019 Perşembe 16:20
  • Yücebaş, Drift Dünya Finali’nde21 Ağustos 2019 Çarşamba 14:53
  • Ralli heyecanı Lefke’de devam edecek20 Ağustos 2019 Salı 16:24
  • “Hedefimiz çıtayı yüksekte tutmak”08 Ağustos 2019 Perşembe 15:11
  • Klasiklerden slalom şov07 Ağustos 2019 Çarşamba 00:24
  • ‘Enduro’ heyecanı Kalkanlı’da yaşandı05 Ağustos 2019 Pazartesi 20:17
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK11003
    2BAF ÜLKÜ YURDU11003
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK11003
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK11003
    5CİHANGİR GSK11003
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL11003
    7GENÇLİK GÜCÜ TSK10101
    8KÜÇÜK KAYMAKLI TSK10101
    9HAMİTKÖY ŞHSK10101
    10LEFKE TSK10101
    11BİNATLI YSK10010
    12ÇETİNKAYA TSK10010
    13MAĞUSA TÜRK GÜCÜ10010
    14DÜZKAYA KOSK10010
    15GÖÇMENKÖY İYSK10010
    16GÖNYELİ SK10010
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.