• Lefkoşa 11 °C
  • Girne 13 °C
  • Güzelyurt 8 °C
  • İskele 11 °C
  • Mağusa 11 °C
  • Lefke 11 °C
  • İstanbul 9 °C
  • London 18 °C

Atletler piste çıktı

Atletler piste çıktı
KKTC Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen lig müsabakaları başladı.

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen lig müsabakaları Atatürk Stadı’nda başladı. İki gün sürecek ve yarın sona erecek olan müsabakaların ilk gününde büyük erkeklerde Yakın Doğu Üniversitesi, büyük kadınlarda da Doğu Akdeniz Üniversitesi takımsal sıralamanın ilk basamağında yer aldı.

 

Yarkın’dan yeni rekor

Lig müsabakalarının ilk günü yeni bir rekora sahne oldu. Büyük kadınlar 5000 metre branşında birinci olan Emine Yarkın 18:57:59’luk derecesi ile yeni rekorun sahibi oldu. İlk gün sonunda branşlarda elde edilen dereceler ve takımsal sıralama şu şekilde:

 

BÜYÜK ERKEKLER

Gülle Atma

1. Yusuf Yalçın (YDÜ) 13.51

2. Alihan Çakır (GAÜ) 11.19

 

Yüksek Atlama

1.Mehmet Ali Tekyıl (GAÜ) 1.70

2.Serhat Kasap (YDÜ) 1.50

 

110 metre engelli

1.Kubilay Tok (YDÜ) 16.94

2.Evşen Ünverdi (GAÜ) 18.64

3.Kenan İrfanoğlu (DAÜ) 21.24

 

100 metre

1.Andre Patrik (YDÜ) 11.18

2.Onomajulu Tedalu (DAÜ) 11.28

3.Berk Çakır (GAÜ) 11.87

 

Uzun Atlama

1.Mustafa Yorulmaz (YDÜ)( 6.37

2.Can Yöncü (GAÜ) 5.87

3.Selçuk Topuz (DAÜ) 4.53

 

1500 metre

1.Mahmut Khalil (GAÜ) 4:40.01

2.Tuncay İbrahimzade (YDÜ) 4:40.68

 

5000 metre

1.Eser Kurt (YDÜ)

 

4x100 metre

1.YDÜ 0:44.56

2.GAÜ 0:45.29

3.DAÜ 0:49.64

 

BÜYÜK KADINLAR

Gülle Atma

1.Sude Kadıoğlu (YDÜ) 9.54

2.Zehra Demircan (DAÜ) 9.13

3.Yaren Etiz (Elit Spor Kulübü) 7.28

 

110 metre engelli

1.Dilek İyihasırcı (YDÜ) 15.43

2.Selvihan Dural (GAÜ) 17.69

3.Narin Sevim (DAÜ) 20.82

 

Sırıkla Atlama

1.Emine Yarkın (YDÜ) 2.00

2.Beyza Çelme (DAÜ) 1.80

 

100 metre

1.Doğa Erek (DAÜ) 13.38

2.Şerife Akkuş (Elit Spor Kulübü) 14.04

3.Sahil Beyaz (YDÜ) 14.37

 

400 metre

1.Esse Brume (DAÜ) 1:01.04

2.Cebriye Kuşçu (YDÜ) 1:07.97

3.Zerda Kaymakamtorunları (Elit Spor Kulübü) 1:09.72

 

Cirit Atma

1.Makbule Nurtunç (DAÜ) 29.15

2.Selma Neşe (YDÜ) 24.73

3.Büşra İdiz Kurt (Elit Spor Kulübü) 23.12

 

1500 metre

1.Demet Çakır (YDÜ) 6:36.30

2.Merin Ölmez (GAÜ) 6:37.39

3.Beyza Çelme (DAÜ) 7:02.24

 

5000 metre

1.Emine Yarkın (YDÜ) 18:57.59

2. Ayça Küçükakça (GAÜ) 24:04.00

3.Zühre Acerman (DAÜ) 29.51.75

 

Üç Adım Atlama

1.Tuğba Aydın (DAÜ) 12.77

2.Zeynep Süngü (GAÜ) 9.37

 

4x100 metre

1.DAÜ 0:51.95

2.GAÜ 0:56.78

3.Elit Spor Kulübü 0:57.76

 

Erkekler Sıralama

1. Yakın Doğu Üniversitesi (5718 Puan)

2. Girne Amerikan Üniversitesi (4341 Puan)

3. Doğu Akdeniz Üniversitesi (2384 Puan)

 

Kadınlar Sıralama

1. Doğu Akdeniz Üniversitesi (5298 Puan)

2. Yakın Doğu Üniversitesi (4385 Puan)

3. Girne Amerikan Üniversitesi (4275 Puan)

4. Elit Spor Kulübü (2620 Puan)

Bu haber toplam 409 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • İlk şenlik Erenköy’de yapıldı10 Nisan 2019 Çarşamba 15:26
  • Yeni sezon, yeni hedefler10 Nisan 2019 Çarşamba 09:53
  • Çocuk atletizminde eğitimler tamamlandı05 Nisan 2019 Cuma 16:06
  • Çocuk atletizmi için eğitmenler eğitiliyor03 Nisan 2019 Çarşamba 16:25
  • Çocuk atletizmi için çalışmalar başladı01 Nisan 2019 Pazartesi 16:03
  • Küçükler Ruso anısına yarıştı29 Mart 2019 Cuma 21:38
  • Ares sezonu Ayia Napa’da açtı18 Mart 2019 Pazartesi 22:42
  • Girne maratonuna IAAF onayı14 Mart 2019 Perşembe 22:28
  • Benli, rekorla döndü05 Mart 2019 Salı 09:08
  • Benli, Balkan Şampiyonası’nda yarışacak01 Mart 2019 Cuma 14:20
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK27214267
    2MAĞUSA TÜRK GÜCÜ27213365
    3MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK27164752
    4DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK27171952
    5ÇETİNKAYA TSK27146748
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL271251041
    7LEFKE TSK271241140
    8GÖNYELİ SK271231239
    9CİHANGİR GSK271161039
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK27951332
    11BAF ÜLKÜ YURDU27961230
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK27691227
    13BİNATLI YSK27741625
    14ESENTEPE KKSK27721823
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK27391518
    16GİRNE HALK EVİ27332112
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.