• Lefkoşa 25 °C
  • Girne 27 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • İskele 27 °C
  • Mağusa 27 °C
  • Lefke 25 °C
  • İstanbul 24 °C
  • London 20 °C

Atatürk anısına koştular

Atatürk anısına koştular
Geleneksel olarak düzenlenen 27 Aralık Koşusu yapıldı

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen 27 Aralık Atatürk Koşusu Lefkoşa’da sekiz kategoride yapıldı. Küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere kız ve erkekler şeklinde koşulan yarışta küçüklerde Levent Primary School kızlarda ve erkeklerde birinci oldu. Yıldız kızlarda The American Future College, yıldız erkeklerde Atleks Sanverler Ortaokulu’nun birinci olduğu koşularda genç kızlarda The American Future College, genç erkeklerde ise Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi birinci olma başarısı gösterdi. Büyük erkeklerde ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ilk sırada yer aldı. Yarışlarda oluşan ferdi derecele ve takım sıralaması şöyle:

 

Ferdi Sıralama

Küçük Kızlar 800 Metre

1. Eliz Yeşilkuşak (YDİ) 3:02

2. Sahil Ece Yerebakan (Levent Primary Schools) 3:12

3. Özge Su Şeker (Şehit Mehmet Eray İlkokulu) 3:12

 

Küçük Erkekler 1000 Metre

1. Efe Aktaş (Dikmen İlkokulu) 3:34

2. Ediz Yeşilkuşak (Yakın Doğu İlkokulu) 3:38

3. Ege Uçar (Levent Primary School) 3:46

 

Yıldız Kızlar 1500 Metre

1. Işıl Kıran (The American Future College) 6:03

2. Nilgün Akbulut (Yakın Doğu Koleji) 6:06

3. Mekselina Buhur (Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu) 6:10

 

Yıldız Erkekler 2000 Metre

1. Osman Taşkın (Atleks Sanverler Ortaokulu) 7:21

2. Salih Ünverdi (Yakın Doğu Koleji) 7:22

3. İsmail Volga Özkan (Bayraktar Türk Maarif Koleji) 7:32

 

Genç Kızlar 2000 Metre

1. Derya Dağdelen (Lefkoşa Türk Lisesi) 8:50

2. Petek Koç (Lefkoşa Türk Lisesi) 8:56

3. Aleyna Göçgün (The Amerıcan Future College) 9:08

 

Genç Erkekler 3000 Metre

1. Casim Hekimoğlu (Hala Sultan İlahiyat Koleji) 10:06

2. İlyas Bucak (Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi) 10:13

3. Yasin Tunahan (Özkan Türk Maarif Koleji) 10:23

 

Büyük Kadınlar 8000 Metre

1. Emine Yarkın (YDÜ) 31:35

2. Mine Devrim - 35:46

3. Ayşa Küçükakça (GAÜ) 41:14

 

Büyük Erkekler (8000 Metre)

1. Hakan Tazegül (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı) 29:10

2. Eser Kurt (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı) 29:25

3. Yusuf Gökalp (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı) 29:32

 

Takım Sıralaması

Küçük Kızlar

1. Levent Primary Schools

2. Yakın Doğu İlkokulu

3. Şehit Mehmet Eray İlkokulu

 

Küçük Erkekler

1. Levent Primary School 21

2. Yakın Doğu İlkokulu 30

3. Dikmen İlkokulu 35

 

Yıldız Kızlar

1. The American Future College

2. Yakın Doğu Koleji

3. Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu

 

Yıldız Erkekler

1. Atleks Sanverler Ortaokulu

2. Yakın Doğu Koleji

3. Değirmenlik Lisesi

 

Genç Kızlar

1. The American Future College

2. Lefkoşa Türk Lisesi

3. Haydarpaşa Ticaret Lisesi

 

Genç Erkekler

1. Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi

2. Lefkoşa Türk Lisesi

3. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

 

Büyük Erkekler

1. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı

2. Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı

3. Yakın Doğu Üniversitesi

Bu haber toplam 359 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • DAÜ başarısını kutladı25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:29
  • DAÜ Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanıyor25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:28
  • Dikmen ve Atatürk İlkokulu şampiyon20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:32
  • Üniversiteler ödüllerini aldı17 Mayıs 2019 Cuma 14:40
  • DAÜ Yüzme Takımı şampiyon13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:19
  • Kortta Levent ve Polatpaşa şampiyon07 Mayıs 2019 Salı 21:05
  • Pistin küçük şampiyonları03 Mayıs 2019 Cuma 17:35
  • LTL Trabzon’da kürsüde03 Mayıs 2019 Cuma 17:24
  • Anafartalar finallerin kapısından döndü03 Mayıs 2019 Cuma 16:23
  • Küçükler şampiyonluk için yarışıyor02 Mayıs 2019 Perşembe 21:27
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.