• Lefkoşa 11 °C
  • Girne 12 °C
  • Güzelyurt 9 °C
  • İskele 13 °C
  • Mağusa 13 °C
  • Lefke 11 °C
  • İstanbul 6 °C
  • London 11 °C

Akdeniz’de atağa kalktılar

Akdeniz’de atağa kalktılar
Offroad Ralli-Raid Şampiyonası ilk yarışı “Cyprus Offroad Attack”, Pazar günü 25 ekibin katılımıyla Akdeniz Ormanı’nda yapıldı

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği Offroad Ralli-Raid Şampiyonası ilk yarışı “Cyprus Offroad Attack” yarışı Pazar günü Akdeniz Köyü civarındaki ormanlık alanda yapıldı. Sabahın erken saatlerinde Atatürk Spor Kompleksi park yerinden start alan yarışta ekipler toplamı 105 kilometre olan 2 açık ve 2 kapalı etap geçtiler.

Yarış öncesi yoğun yağmurun etapları çok etkilemediği yarışta gün boyu hafif yağmur yağışı oldu. İlk etapta şanssızlık yaşayan 4 ekip yarış dışı kalırken kalan yarışmacılar zorlu mücadelede birincilik için yarıştılar.

SRC Racing Team’den Halim Kahveciler-Ramadan Uzun ikilisi Ralli Otomobil kategorisi birincisi olurken onları Zubi Racing Team pilotları Soyer Arseven-Hasan Reyhan ikilisi ile Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi takip etti. Ralli SSV kategorisinde Polaris Racing Team pilotları ilk iki sıradaydı. Iraz Tuğberk-Özmert Ersin ikilisi birinci olurken onları Sona Singh takip etti.

10 ekibin mücadele ettiği Raid kategorisinde ise Mustafa Fırat Gümüş-Kader Hacıabitoğlu ikilisi birinci, Mehmet Akkılıç-Devrim Dedeoğlu ikilisi ikinci ve Hüseyin Uğur Dinçler-Yakup Yücel ikilisi üçüncü oldu.

Yağışların da müsaade etmesiyle ödül töreni Girne Kordon Boyu’nda halkın yoğun ilgisiyle yapıldı. Dereceye girenlere kupalarını Kulüplerin başkanları Zeki Topcu ile Zühtü Cumalıgil’in yanı sıra Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu takdim etti.

 

Ralli Otomobil Genel Klasman

 

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Gr.

Derece

1

SRC Racing Team

Halim Kahveciler

Ramadan Uzun

Nissan Patrol

T2

01:55:37.5

2

Zubi Racing Team

Soyer Arseven

Hasan Reyhan B.

Mitsubishi Pajero Evo

T3

02:00:50.1

3

Zubi Racing Team

Niyazi Bedel

Hasan Güney

Land Rover Discovery

T3

02:05:53.8

4

 

Şefik Uzun

Ertunç Çapun

Nissan Patrol

T2

02:06:29.0

5

Hüdan Racing Team

Musa Ersoy

Ramadan Kıral

Mitsubishi Pajero

T3

02:06:40.7

6

Hüdan Racing Team

Hilmi Çelebioğlu B.

Hilmi Çelebioğlu K.

Mitsubishi Pajero Evo

T2

02:21:33.9

7

 

Orhun Mevlit

Salih Kanatlı

Suzuki Jimny

T2

02:21:34.2

8

 

Hasan Reyhan K.

Halil Mulla

Mitsubishi Shoogun

T3

Finiş Göremedi

9

Zubi Racing Team

Zühtü Cumalıgil

Günay Özmenek

Nissan Patrol

T3

Finiş Göremedi

10

SRC Racing Team

Bereket Bereketligil

Ahmet Alasya

Mitsubishi Pajero

T2

Finiş Göremedi

11

 

Argun Çağıl

Mazhar Ünal

Land Rover Tomcat

T3

Finiş Göremedi

12

Zubi Racing Team

Cemal Arsal

Aziz Canaş

Mitsubishi Pajero Evo

T2

Finiş Göremedi

13

SRC Racing Team

Sander Kahveciler

Eser Sulo

Land Rover Tomcat

T3

Start Almadı

 

Macera Genel Klasman

 

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Gr.

Derece

1

Polaris Racing Team

Iraz Tuğberk

Özmert Ersin

Polaris RZR 1000 Turbo

A3

22:00.0

2

Polaris Racing Team

Sona Singh

-

Polaris Scrambler XP 1000

A2

27:06.0

 

Raid Genel Klasman

 

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Toplam

1

Hüdan Racing Team

Mustafa Fırat Gümüş

Kader Hacıabitoğlu

Mitsubishi Pajero

01:51.000

2

 

Mehmet Akkılıç

Devrim Dedeoğlu

Mitsubishi Pajero

07:49.000

3

Hüdan Racing Team

Hüseyin Uğur Dinçler

Yakup Yücel

Land Rover Defender

10:32.000

4

 

Üstün Dedeoğlu

Ayşe Yolum

Mitsubishi Pajero

11:03.000

5

 

Dayel Direl

Hakan Onurlu

Mitsubishi Pajero

13:32.000

6

 

Mustafa Yemen

Muzaffer Yemen

Suzuki Vitara

20:45.000

7

 

Ali İhsan İğdeli

Umur Akdeniz

Mitsubishi Pajero

22:10.000

8

 

Ragıp Çıralı

Özge Avcı

Suzuki Vitara

22:48.000

9

 

Atilla Gören

Adem Soner Kızılkaya

Nissan Patrol

23:23.000

10

Polaris Raicng Team

Gökhan Onurlu

Efe Özhakkı

Land Rover Defender

30:08.000

 

Bu haber toplam 265 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Pazar günü drag buluşması10 Nisan 2019 Çarşamba 15:28
  • Motodrag nefes kesti08 Nisan 2019 Pazartesi 16:24
  • Lefkoşa'da Alptürk esti08 Nisan 2019 Pazartesi 10:02
  • Lefkoşa’da ralli zamanı05 Nisan 2019 Cuma 16:04
  • Motodrag Şampiyonası başlıyor04 Nisan 2019 Perşembe 15:11
  • Klasiklerde slalom heyecanı03 Nisan 2019 Çarşamba 16:32
  • Sezon Lefkoşa'da başlıyor03 Nisan 2019 Çarşamba 10:38
  • Akdeniz’de atağa kalktılar01 Nisan 2019 Pazartesi 23:35
  • Tırmanmaya erteleme30 Mart 2019 Cumartesi 15:20
  • 25 ekip atak yapacak30 Mart 2019 Cumartesi 15:15
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1YENİCAMİ AK27214267
    2MAĞUSA TÜRK GÜCÜ26203362
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK27171952
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK26154749
    5ÇETİNKAYA TSK26136745
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL261241040
    7LEFKE TSK261241040
    8CİHANGİR GSK271161039
    9GÖNYELİ SK261131236
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK26951232
    11BAF ÜLKÜ YURDU26961130
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK27691227
    13BİNATLI YSK26731624
    14ESENTEPE KKSK26711822
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK26381517
    16GİRNE HALK EVİ26332012
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.