• Lefkoşa 20 °C
  • Girne 22 °C
  • Güzelyurt 18 °C
  • İskele 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • Lefke 20 °C
  • İstanbul 22 °C
  • London 15 °C

Akdeniz’de atağa kalktılar

Akdeniz’de atağa kalktılar
Offroad Ralli-Raid Şampiyonası ilk yarışı “Cyprus Offroad Attack”, Pazar günü 25 ekibin katılımıyla Akdeniz Ormanı’nda yapıldı

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği Offroad Ralli-Raid Şampiyonası ilk yarışı “Cyprus Offroad Attack” yarışı Pazar günü Akdeniz Köyü civarındaki ormanlık alanda yapıldı. Sabahın erken saatlerinde Atatürk Spor Kompleksi park yerinden start alan yarışta ekipler toplamı 105 kilometre olan 2 açık ve 2 kapalı etap geçtiler.

Yarış öncesi yoğun yağmurun etapları çok etkilemediği yarışta gün boyu hafif yağmur yağışı oldu. İlk etapta şanssızlık yaşayan 4 ekip yarış dışı kalırken kalan yarışmacılar zorlu mücadelede birincilik için yarıştılar.

SRC Racing Team’den Halim Kahveciler-Ramadan Uzun ikilisi Ralli Otomobil kategorisi birincisi olurken onları Zubi Racing Team pilotları Soyer Arseven-Hasan Reyhan ikilisi ile Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi takip etti. Ralli SSV kategorisinde Polaris Racing Team pilotları ilk iki sıradaydı. Iraz Tuğberk-Özmert Ersin ikilisi birinci olurken onları Sona Singh takip etti.

10 ekibin mücadele ettiği Raid kategorisinde ise Mustafa Fırat Gümüş-Kader Hacıabitoğlu ikilisi birinci, Mehmet Akkılıç-Devrim Dedeoğlu ikilisi ikinci ve Hüseyin Uğur Dinçler-Yakup Yücel ikilisi üçüncü oldu.

Yağışların da müsaade etmesiyle ödül töreni Girne Kordon Boyu’nda halkın yoğun ilgisiyle yapıldı. Dereceye girenlere kupalarını Kulüplerin başkanları Zeki Topcu ile Zühtü Cumalıgil’in yanı sıra Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu takdim etti.

 

Ralli Otomobil Genel Klasman

 

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Gr.

Derece

1

SRC Racing Team

Halim Kahveciler

Ramadan Uzun

Nissan Patrol

T2

01:55:37.5

2

Zubi Racing Team

Soyer Arseven

Hasan Reyhan B.

Mitsubishi Pajero Evo

T3

02:00:50.1

3

Zubi Racing Team

Niyazi Bedel

Hasan Güney

Land Rover Discovery

T3

02:05:53.8

4

 

Şefik Uzun

Ertunç Çapun

Nissan Patrol

T2

02:06:29.0

5

Hüdan Racing Team

Musa Ersoy

Ramadan Kıral

Mitsubishi Pajero

T3

02:06:40.7

6

Hüdan Racing Team

Hilmi Çelebioğlu B.

Hilmi Çelebioğlu K.

Mitsubishi Pajero Evo

T2

02:21:33.9

7

 

Orhun Mevlit

Salih Kanatlı

Suzuki Jimny

T2

02:21:34.2

8

 

Hasan Reyhan K.

Halil Mulla

Mitsubishi Shoogun

T3

Finiş Göremedi

9

Zubi Racing Team

Zühtü Cumalıgil

Günay Özmenek

Nissan Patrol

T3

Finiş Göremedi

10

SRC Racing Team

Bereket Bereketligil

Ahmet Alasya

Mitsubishi Pajero

T2

Finiş Göremedi

11

 

Argun Çağıl

Mazhar Ünal

Land Rover Tomcat

T3

Finiş Göremedi

12

Zubi Racing Team

Cemal Arsal

Aziz Canaş

Mitsubishi Pajero Evo

T2

Finiş Göremedi

13

SRC Racing Team

Sander Kahveciler

Eser Sulo

Land Rover Tomcat

T3

Start Almadı

 

Macera Genel Klasman

 

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Gr.

Derece

1

Polaris Racing Team

Iraz Tuğberk

Özmert Ersin

Polaris RZR 1000 Turbo

A3

22:00.0

2

Polaris Racing Team

Sona Singh

-

Polaris Scrambler XP 1000

A2

27:06.0

 

Raid Genel Klasman

 

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Toplam

1

Hüdan Racing Team

Mustafa Fırat Gümüş

Kader Hacıabitoğlu

Mitsubishi Pajero

01:51.000

2

 

Mehmet Akkılıç

Devrim Dedeoğlu

Mitsubishi Pajero

07:49.000

3

Hüdan Racing Team

Hüseyin Uğur Dinçler

Yakup Yücel

Land Rover Defender

10:32.000

4

 

Üstün Dedeoğlu

Ayşe Yolum

Mitsubishi Pajero

11:03.000

5

 

Dayel Direl

Hakan Onurlu

Mitsubishi Pajero

13:32.000

6

 

Mustafa Yemen

Muzaffer Yemen

Suzuki Vitara

20:45.000

7

 

Ali İhsan İğdeli

Umur Akdeniz

Mitsubishi Pajero

22:10.000

8

 

Ragıp Çıralı

Özge Avcı

Suzuki Vitara

22:48.000

9

 

Atilla Gören

Adem Soner Kızılkaya

Nissan Patrol

23:23.000

10

Polaris Raicng Team

Gökhan Onurlu

Efe Özhakkı

Land Rover Defender

30:08.000

 

Bu haber toplam 313 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • St. Hilarion’a tırmanacaklar07 Haziran 2019 Cuma 15:11
  • “Kürsüde yer aldığım için mutluyum”05 Haziran 2019 Çarşamba 16:58
  • Ömerağa birincilikle döndü02 Haziran 2019 Pazar 17:47
  • Çelebioğlu anısına yarıştılar02 Haziran 2019 Pazar 17:42
  • Çelebioğlu anısına yarışacaklar29 Mayıs 2019 Çarşamba 21:57
  • Tırmanmanın ödülleri verildi29 Mayıs 2019 Çarşamba 21:53
  • Klasikler yolları renklendirdi28 Mayıs 2019 Salı 17:02
  • Birincilik için tırmandılar27 Mayıs 2019 Pazartesi 18:02
  • “Ülkemdeki insanları gururlandırabildiğim için çok mutluyum”27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:26
  • Tırmanışa geçecekler24 Mayıs 2019 Cuma 09:49
  • K-Pet Süper Lig
    STakımOGBMP
    1MAĞUSA TÜRK GÜCÜ30243374
    2YENİCAMİ AK30235274
    3DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK301821056
    4MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK30165953
    5ÇETİNKAYA TSK30147949
    6TÜRK OCAĞI LİMASOL301451147
    7LEFKE TSK301441246
    8GÖNYELİ SK301431345
    9CİHANGİR GSK301161339
    10GENÇLİK GÜCÜ TSK301061436
    11BAF ÜLKÜ YURDU301161336
    12KÜÇÜK KAYMAKLI TSK30891333
    13BİNATLI YSK30851729
    14ESENTEPE KKSK30921929
    15L. GENÇLER BİRLİĞİ SK30391818
    16GİRNE HALK EVİ30432315
    K-Pet Birinci Lig
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Spor Yeni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.